Krepšinis. Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai ir toliau varžovus guldo vieną po kito

2017-03-06

Lietuvos mažų miestelių krepšinio lygos antrojo etapo susitikimai artėja finišo tiesiosios link. Šeštadienį praėjusių metų lygos čempionai Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai Aukštaitijoje ietis sukryžiavo su Velžio BC „Velžio“ ekipa. Suvalkijos miestelio komanda varžovus nukovė rezultatu 95:71 (27:11;18:21;25:17;25:22) ir pratęsė pergalių seriją jau iki vienuolikos. Po šios akistatos Gintauto Bulotos suburta komanda užsitikrino pirmąją vietą šiame etape ir ateinantį savaitgalį paskutinėse grupės rungtynėse susitiks su Narvydžių “Kuršastos” krepšininkais.

Kaip parodė rungtynių visuma, Kazlų Rūdos komanda pagrindus dar vienai pergalei pasiklojo jau pirmame kėlinyje. Po A.Levano dvitaškio rungtynių pradžioje, R.Matulio 5 taškų serijos, A.Lencevičiaus tolimo šūvio, taip pat dar vieną tritaškį pridėjus A.Levanui, „SC-Regusos“ persvara sužaidus pusę kėlinuko iškart tapo 13:0. Velžio krepšininkai tik 6-ąją rungtynių minutę pelnė pirmąjį tašką. Varžovai sąskaitą atidarė nuo baudos metimo linijos. Per likusias minutes Kazlų Rūdos ekipa ne tik išlaikė dviženklę persvarą, bet iki atkarpos pabaigos pranašumą padidino iki 16 taškų ir pirmą ketvirtį baigė pirmaudama 27:11.

Antrojo kėlinuko metu sėkmingai rungtyniaujant M.Grabskio ir A.Ališausko tandemui “SC-Regusos” persvara buvo sumažėjusi iki 2 taškų (32:30), o rungtyniauti buvo likę daugiau nei trys minutės. Iš šios duobės Kazlų Rūdos krepšininkai netrukus išsikapanojo. R.Matulio ir A.Lencevičiaus tritaškiai leido „SC-Regusos“ ekipai vėl tolti nuo varžovų ir Kazlų Rūdos ekipa susigrąžino dviženklę persvarą. Komandos pirmą dvikovos dalį baigė švieslentėje rezultatui esant 45:32.

Trečią atkarpą dviem taikliais metimais pradėjo Velžio krepšininkai, tačiau nuo tos akimirkos „SC-Regusa“ ne tik vėl susigrąžino turėtą pranašumą, bet ir pradėjo jį didinti. Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pasikliovė tolimais metimais. Po A.Lencevičiaus ir J.Gusto tritaškių, perkopus antrai trečio ketvirčio pusei, praėjusių metų lygos čempionų pranašumas tapo 59:40.

Iki kėlinuko pabaigos Kazlų Rūdos kariauna išsaugojo solidžią 21 taško persvarą ir lemiamą atkarpą pasitiko rezultatui esant 70:49. Jokių šansų varžovams ką nors pakeisti šiose rungtynėse nebuvo ketvirtame kėlinuke. Kur kas solidžiau rungtyniaujančios “SC-Regusos” pranašumas ir toliau augo, vienu metu siekė 30 taškų (85:55). Rungtynes Kazlų Rūdos ekipa baigė be didesnės įtampos. Iškovoję pergalę 95:71 regusiečiai jau keletą mėnesių tampa kol kas neįkandama komanda varžovams.

Gana įstabiai šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandoje pasirodė tolimoji artilerija: 14 tolimų metimų iš 34 galimų (41 proc.) pasiekė tikslą. Velžio krepšininkai tai sėkmingai darė 4 kartus (iš 12 galimų). Tai sudarė 33 proc.

Net penki “SC-Regusos” krepšininkai šiose rungtynėse pelnė 10 ir daugiau taškų: A.Levanas (10 t.), N.Varnelis (11 t.), A.Lencevičius (13 t.), R.Matulis (15 t.), E.Černauskas (17 t.). Naudingiausiu krepšininku Kazlų Rūdos ekipoje buvo R.Matulis (24 NB). A.Lencevičius atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Velžio ekipoje daugiausia matomi buvo M.Grabskis (18 taškų, 27 NB) ir A.Ališauskas (10 taškų, 23 NB). 14 taškų prie komandos kraičio pridėjo L.Liubavičius.

Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ komandoje rungtyniavo: Andrius Levanas, Julius Gustas, Artūras Lencevičius, Nerijus Varnelis, Rolandas Matulis, Gediminas Navickas, Evaldas Černauskas, Ignas Sinkevičius, Tomas Čerkunovas.