Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų starte – kartojami seni ir pasiekti nauji rekordai

2017-03-15

Jau praėjo kone pusantros savaitės, kai startavo šių metų stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų maratonas. Šeštuosius metus gyvuojančiose varžybose prie starto linijos stojo aštuoni moksleiviai ir dešimt jaunuolių, kurie turėjo ką pasakyti pirmojo etapo penkiakovėje: štangos spaudimo su maksimaliu svoriu, prisitraukimų, 2 x 35 kg svarmenų laikymo, penkiašuolio ir šuoliukų per šokdynę (2 min) rungtyse.

 

Moksleivių grupė šįmet pasipildė keletu naujų jėgos sporto atstovų, todėl turėjo ką veikti šiame etape ir praėjusių metų nugalėtojas Raimedas Čebanauskas, kuriam ne vienoje rungtyje dėl brangių taškų teko gerokai paplušėti. Raimedui nebuvo lygių pačioje pirmoje šio jėgos maratono, štangos spaudimo rungtyje. Jis išspaudė 130 kg sveriančią štangą ir artimiausią varžovą aplenkė net 25 kg.

 

Antrąja vieta praėjusių metų sezono nugalėtojui teko tenkintis prisitraukimų rungtyje. Joje pajėgiausias buvo Lukas Lemežis. Šiam sportininkui pirmą vietą užtikrino 22 atlikti pakartojimai. Svarmenų laikymo rungtis, daug kam netikėtai, sėkmingiausiai susiklostė šių varžybų naujokui Simonui Valaičiui. Jis du po 35 kg sveriančius svarmenis sugebėjo išlaikyti 121 sekundę. Geriausius šios grupės rezultatus Simonas pademonstravo ir šuolių sektoriuje. Jo penkiašuolio (penkių šuolių iš vietos suma, - aut.past.) rezultatas – 14.45 m.

 

Paskutinėje pirmo etapo, šuoliukų per šokdynę, rungtyje kaip ir kitose gerokai patobulėjo Deividas Lukoševičius. Jis, atlikęs 327 šuoliukus per 2 minutes, ne tik pagerino asmeninį rezultatą, bet ir tapo šios rungties nugalėtoju.

 

Sumuojant pirmos atkarpos rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo 35 taškus surinkęs iš 40 galimų Raimedas Čebanauskas, antrą vietą iškovojo Lukas Lemežis (26 taškai), trečias – Paulius Bulota (24 taškai).

 

Jaunuolių grupė šįmet pasipildė taip pat naujais jėgos sporto atstovais. Vienas iš tokių buvo Egidijus Sultonas, kuriam pirmasis etapas susiklostė itin sėkmingai.

 

Šioje grupėje po štangos spaudimo rungties į lyderius išsiveržė Šarūnas Kazla. Jis, išspaudęs 160 kg sveriančią štangą, pakartojo šios rungties rekordą, kuriuo nuo šiol dalinsis su keturis kartus šių varžybų čempionu Viliumi Staneika.

 

 Prisitraukimų virtuozu šiose varžybose buvo Haris Lukoševičius, kuris gerino praėjusių metų asmeninius rezultatus ir kitose rungtyse. Haris prisitraukė prie skersinio 28 kartus. Svarmenų laikymo rungtis geriausiai klostėsi šios grupės debiutantui Egidijui Sultonui. Jo parodytas laikas – 138 sekundės.

 

Naujas rekordas buvo pasiektas penkiašuolio rungtyje. Jo savininku tapo Šarūnas Kazla, kurio penkių šuolių suma siekė 15,65 m. Paskutinė pirmo etapo šuoliukų per šokdynę rungtis taip pat turėjo savo lyderį. Juo tapo Bartas Gelgotas. Per 2 min Bartas atliko 325 šuoliukus.

 

Pirmos penkiakovės jaunuolių grupės rezultatų suvestinė parodė, kad pirmąją vietą surinkęs 40 taškų iš 50 galimų iškovojo Egidijus Sultonas. Trimis taškais nuo jo kol kas atsilieka praėjusių metų šių varžybų nugalėtojas Haris Lukoševičius. Na, o trečioji pozicija po šio etapo atiteko Šarūnui Kazlai (34,5 taško).

 

Grįžti į naujienų sąrašą