Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Stipriausio jaunuolio varžybose lyderis keičiasi, moksleivių grupėje - ryškus favoritas

2017-03-28

Šeštuosius gyvavimo metus skaičiuojančios stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybos įsibėgėjo. Praėjusį šeštadienį Ąžuolų Būdos daugiafunkciniame centre vyko atkaklios ir emocingos antro etapo kovos. Džiugu, kad varžybų dalyvių gretos pasipildė naujais jėgos maratono dalyviais ir šiuo metu dėl stipriausio moksleivio titulo kaunasi 12 sportininkų, dėl jaunuolio trofėjaus kovoja 10 jėgos sporto atstovų.

 

Kaip ir pirmo etapo penkiakovėje, taip ir šioje buvo ne tik gerinami rekordai. Jeigu moksleivių grupėje daugiau mažiau jau po dviejų trijų rungčių buvo aiškus II etapo lyderis, tai jaunuolių sektoriuje, visi taškai ant „i“ buvo sudėlioti paskutinės rungties metu. Tądien, nepaisant ne pačio geriausio oro, varžybų dalyviai varžėsi ir uždarose patalpose, ir lauke. Treniruoklių salėje vyko prisitraukimų su maksimaliu svoriu, štangos spaudimo su 75 proc kūno svorio, 12 kg hantelio laikymo rungtys. Lauko sąlygomis buvo kovojama kimštinio kamuolio (5 kg) metimo ir 1x1 virvės traukimo rungtyse.

 

Moksleivių grupėje net keturias rungtis iš penkių galimų laimėjo Raimedas Čebanauskas. Tiesa, tvirtai sudėtam abiturientui tik po atkaklios kovos pavyko laimėti prisitraukimų su maksimaliu svoriu rungtį. Jis, Lukas Lemežis ir į šių varžybų maratoną įsijungęs Evaldas Anuškevičius prisitraukė su 51 kg svoriu. Raimedo kūno svoris tarp šių sportininkų buvo didžiausias. Tai ir nulėmė jam pirmąją vietą šioje rungtyje.

 

Kur kas lengviau Raimedui Čebanauskui klostėsi 12 kg hantelio laikymo rungtis. Jis laikydamas ištiestomis rankomis hantelį ištvėrė 96 sek ir toks rezultatas praėjusių metų šių varžybų nugalėtojui užtikrino pirmą poziciją rungtyje. Raimedas pajėgiausias buvo kimštinio kamuolio metimo (rezultatas – 12,35 m) ir 1x1 virvės traukimo rungtyse. Tik štangos spaudimo su 75 proc kūno svorio rungtyje sportininkas iš Jankų nusileido Lukui Lemežiui. Pastarasis atlikęs 48 pakartojimus pagerino sau pačiam priklausiusį rekordą.

 

Skaičiuojant antro etapo rezultatus, kaip jau supratote, nugalėtoju tapo 59 taškus surinkęs Raimedas Čebanauskas, antroji pozicija atiteko dar vienam šių varžybų „naujokui“ Deividui Bosui (47 taškai), trečias buvo vos vienu tašku nuo oponento atsilikęs Paulius Bulota (46 taškai).

 

Šio sezono jėgos maratono pusiaukelėje, po dviejų etapų, pirmoje pozicijoje bendroje įskaitoje yra Raimedas Čebanauskas (114 taškų), antras – Paulius Bulota (90 taškų), trečias – Lukas Lemežis (88 taškai).

 

Gerokai didesnė intriga, kas taps antro etapo nugalėtoju ir kas lyderiaus po dešimties jėgos rungčių, buvo jaunuolių grupėje. Čia kone kiekvienoje rungtyje buvo vis naujas jos nugalėtojas. Kaip parodė antro etapo rungčių visuma, geriausiai jis klostėsi Šarūnui Kazlai. Jis šeštadienio kovose buvo geriausias prisitraukimų su maksimaliu svoriu. Šarūnas „truktelėjo“ paskui save 76 kg ir vienu kilogramu pagerino sau pačiam priklausiusį rekordą. Kimštinio kamuolio metimo sektoriuje geriausią rezultatą pademonstravo Haris Lukoševičius, kuris sugebėjo aplenkti artimiausią varžovą Mangirdą Vainorą dešimčia centimetrų (Hario rezultatas – 11,8 m). Praėjusių metų čempionas pirmas buvo ir 1x1 virvės traukimo rungtyje.

 

Ne vieni metai ir ne vieną rekordą šiose varžybose susiformavo įprotį gerinti Evaldas Vosylius. Jis štangos spaudimo su 75 proc kūno svorio rungtyje atliko net 92 pakartojimus (!) ir artimiausią varžovą aplenkė daugiau nei dvigubai (antrosios vietos šioje rungtyje rezultatas buvo 39 pakartojimai). Praėjusių metų Evaldo rezultatas šiame sektoriuje buvo 74 pakartojimai.

 

Itin atkakliai klostėsi kovos 12 kg hantelio laikymo rungtyje. Joje net du sportininkai finišavo tuo pačiu metu ir buvo pirmi. Šarūnas Kazla ir Vytautas Pimpička svarmenį išlaikė po 82 sek. Jėgos sporto atstovams rungties taškų fondą teko dalintis pusiau.

 

Skaičiuojant antrojo etapo penkiakovės rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo Šarūnas Kazla (43,5 taško), kuris vos puse taško aplenkė Harį Lukoševičių (43 taškai). Trečiąja pozicija po antro etapo kovų mėgavosi Mangirdas Vainoras (36 taškai), kuris sugebėjo vienu tašku aplenkti pirmo etapo nugalėtoją Egidijų Sultoną.

 

Bendroje turnyrinėje lentelėje taip pat neišvengta permainų. Šiuo metu lyderiauja 79 taškus surinkęs Haris Lukoševičius. Vos dviem taškais nuo jo atsilieka Šarūnas Kazla (77 taškai), trečias jėgos lenktynėse Egidijus Sultonas (74 taškai).

Grįžti į naujienų sąrašą