Krepšinis. Kazlų Rūdos „SC-Regusa“ iškopė į Lietuvos mažų miestelių lygos pusfinalį

2017-04-03

Lietuvos mažų miestelių lygoje toliau nesustabdomi išlieka Kazlų Rūdos „SC-Regusos“ krepšininkai. Sekmadienio popietę praėjusių metų lygos čempionai, po pergale prieš savaitę pasibaigusių Kazlų Rūdos komandai pirmų ketvirtfinalio rungtynių, dar kartą susitiko su Šateikių „Žalmedžio-Baudėjo“ ekipa.

Gintauto Bulotos suburtai komandai trečių rungtynių serijoje iki dviejų pergalių neprireikė. Plungės sporto centre vykusioje permainingoje ir itin dramatiškoje kovoje „SC-Regusa“ pademonstravo charakterį, sugebėjo išsikapanoti iš „duobės“, į kurią buvo patekusi pirmoje rungtynių pusėje, ir palaužė šateikiškius po pratęsimo rezultatu 88:85 (17:25; 15:28; 34:18; 15:10; 7:4).

Pirmoje rungtynių pusėje Kazlų Rūdos komandai iš esmės nesisekė niekas - nei apsiginti nuo varžovų  atakų, nei išvengti klaidų puolime, nei pataikyti į Šateikių komandos krepšį. Aikštės šeimininkai greitai prisišaudė. “Žalmedžio-Baudėjo” krepšininkai per pirmus du kėlinukus sugebėjo pataikyti septynis tolimus metimus. Tuo tarpu “SC-Regusos” ekipos vos vienas R.Matulio tolimas metimas pasiekė tikslą.

Sužaidus kiek daugiau nei penkias pirmo kėlinuko minutes šateikiškiai buvo įgiję dviženklę taškų persvarą 18:8 ir iš esmės priartėti Kazlų Rūdos komandai iki kėlinuko pabaigos nepavyko. Pirmas ketvirtis baigėsi Šateikių ekipai pirmaujant 25:17. Tos pačios problemos Kazlų Rūdos krepšininkus persekiojo ir antros atkarpos metu. Tai leido aikštės šeimininkams susikrauti po pirmos dvikovos dalies 21 taško pranašumą.

Ypač sėkmingai rungtyniavo varžovų ekipoje A.Drakšo ir M.Norvaišo tandemas, kurie surinko kartu sudėjus 31 tašką, o po pirmų dviejų kėlinių šateikiškiai pirmavo 53:32. “SC-Regusos” ekipoje lyderiavo N.Varnelis, kuris buvo surinkęs 20 taškų, tačiau žiūrint į švieslentę Kazlų Rūdos ekipą tai mažai guodė.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkų žaidimas pastebimai pagerėjo antroje dvikovos pusėje. Gerokai pagerinę žaidimą gynyboje ir vis taikliau atakuodami varžovų krepšį “SC-Regusos” kariauna pradėjo tirpdyti Šateikių komandos pranašumą ir per trečią atkarpą sugebėjo jį sumažinti iki 5 taškų (66:71).

Ketvirto kėlinuko didžiąją dalį “Žalmedžio-Baudėjo” krepšininkai sugebėjo išlaikyti 4-6 taškų pranašumą. Kazlų Rūdos ekipai vis pritrūkdavo vieno taiklaus metimo. Likus rungtyniauti minutei, aikštės šeimininkai vis dar pirmavo 79:76, o kapsint paskutinėms dvikovos pagrindinio laiko sekundėms švieslentėje rezultatas buvo 81:78.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi akivaizdus Kazlų Rūdos komandos lyderis N.Varnelis, kuris pataikė tolimą metimą ir rezultatą išlygino. Paskutinei atakai aikštės šeimininkai turėjo dar kelias sekundes. Jos metu aikštės šeimininkai sugebėjo išprovokuoti “SC-Regusos” pražangą, tačiau abu Šateikių baudos metimai skriejo pro šalį. Po jų aikštės šeimininkai dar turėjo galimybę du kartus mesti į krepšį, tačiau ir šie metimai nepasiekė tikslo ir tai reiškė, kad bus žaidžiamas pratęsimas.

Ir jo metu Kazlų Rūdos krepšininkai kovėsi iš paskutiniųjų. Surinkus penkias pražangas keliems “SC-Regusos” krepšininkams ir išsekus atsarginių suolelio rezervams, į aikštę buvo priverstas išeiti ir traumą besigydantis A.Lencevičius. Kazlų Rūdos ekipa sugebėjo paskutinėmis pratęsimo minutėmis palaužti Žemaitijos ekipą. Po Kazlų Rūdos komandos atakų lyderio N.Varnelio taiklių metimų „SC-Regusa“ išplėšė pergalę rezultatu 88:85, Kazlų Rūdos ekipa laimėjo seriją 2:0 ir pateko į mažų miestelių lygos pusfinalį. Jau aišku, kad jame „SC-Regusos“ laukia bent dvi akistatos su Skuodo rajono, Narvydžių „Kuršastos“ krepšininkais.

Šioje dramatiškoje kovoje neįtikėtinai puikiai Kazlų Rūdos komandoje pasirodė N.Varnelis, kuris surinko net 57 NB (!!!). “SC-Regusos” ekipos lyderis atkovojo 14 kamuolių ir pelnė 42 taškus. 17 taškų ir 20 naudingumo balų prie komandos sėkmės prisidėjo I.Sinkevičius.

Šateikių ekipoje lyderiavo M.Norvaišas (24 taškai, 17 NB), A.Drakšas (17 taškų, 20 NB), E.Gintvainis (17 taškų, 19 NB).

Po rungtynių, kurios krepšinio gerbėjams paliko visą emocijų puokštę, kalbinome komandos trenerį Mantą Bulotą:

- Kaip manote, kodėl taip diametraliai skyrėsi rungtynių pirma ir antra pusė Kazlų Rūdos komandos žaidime?

- Ko gero dėl to, kad atvykome dauguma į šias rungtynes jau laimėję, bet rungtynių eiga parodė, kad komandos sudėtis su „trumpu suoleliu“ nėra daug pranašesnė nei varžovų ekipa. Dėl to pirmoje rungtynių pusėje mūsų komanda kiek pasimetė, pradėjo pyktis tarpusavyje ir sulaukėme tokių pasekmių, tačiau po pirmos rungtynių dalies, ilgosios pertraukos metu, buvo padarytos išvados, pasitarėme, kad į aikštę eisime kovoti vienas už kitą, būsime atlaidesni, jei komandos draugui kas nors nepasiseka, palaikysime vienas kitą. Tas mąstymo pasikeitimas ir lėmė pergalę.

- Kaip vertinate varžovų komandą? Ar ji buvo verta ketvirtfinalio ir tai neatsitiktinė šio etapo ekipa?

- Visiškai neatsitiktinė komanda. Manau, kad tai viena geriausių ekipų, su kuria teko susitikti aplamai. Galbūt Šateikiai galėtų lygiuotis su Užpaliais, jeigu ne geresnė dar už juos. Tikrai puiki komanda ir manyčiau verta eiti ir toliau.

- Kurias ekipas šioje lygoje įvardintumėte apskritai pajėgiausiomis, su kuriomis teko kautis „SC-Regusai“ krepšinio arenoje?

- Tai būtų Kruonio „Žaibas“ ir Užpalių „Užpaliai“. Nesu tikras, kuri iš šių ekipų yra pajėgesnė, bet sprendžiant iš mūsų ekipos žaidimo prieš šais ekipas, tai „Užpaliai“ galbūt grėsmingiausi.

- Kiek už ketvirtfinalio seriją parašytumėte balų Kazlų Rūdos komandai ir kodėl?

- Parašyčiau šešis. Nors laimėjome seriją 2:0, tačiau labai blogai rinkomės į rungtynes, buvo “trumpas suolelis” ir abiejose rungtynėse teko vargti.

Plungėje vykusioje dvikovoje Kazlų Rūdos “SC-Regusos” ekipoje rungtyniavo: Andrius Levanas, Julius Gustas, Nerijus Varnelis, Nerijus Urbanavičius, Rolandas Matulis, Ignas Sinkevičius, Artūras Lencevičius, Regimantas Ostreika.