Krepšinis. Po permainingos kovos Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai palaužė varėniškius

2017-04-06

Pergale Lietuvos Pietvakarių regiono krepšinio pirmenybėse nudžiugino Kazlų Rūdos sporto centro krepšinio  komanda. Trečiadienio popietę Suvalkijos miestelyje svečiavosi 2003-2004 m.g. Varėnos SC “Bičių” ekipa. Pagal pirmenybių reglamentą, visos jose dalyvaujančios komandos savo gretose galėjo pasistiprinti ne daugiau nei trimis ir metais vyresniais krepšininkais.

Nerimanto Diliausko treniruojama ekipa po permainingos kovos sugebėjo palaužti varžovus iš Varėnos. Kazlų Rūdos sporto centro salėje vykusioje dvikovoje didžiąją jų dalį pirmavę svečiai paskutinio kėlinuko metu buvo palaužti ir priversti palikti krepšinio aikštelę pripažįstant aikštės šeimininkų pranašumą rezultatu 73:70 (14:23; 16:19; 13:14; 30:14).

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo varėniškiai. Svečių krepšininkai gerokai taikliau atakuodami Kazlų Rūdos komandos krepšį išsiveržė į priekį 11:2, tačiau netrukus prisišaudė ir aikštės šeimininkai ir iki pirmo kėlinuko pabaigos varžovams didinti persvaros neleido. Po pirmų dešimties minučių “Bitės” pirmavo 23:14.

Antros atkarpos metu aikštės šeimininkai pradėjo tirpdyti varėniškių pranašumą. Artėjant kėlinuko viduriui, po Kazlų Rūdos komandos lyderio Pauliaus Dembinsko taškų serijos rezultatas švieslentėje buvo 24:27 varžovų ekipos naudai, o akimirką varėniškiai buvo pasiekiami vos vienu taikliu baudos metimu, tačiau iki kėlinuko pabaigos Dzūkijos komanda sugebėjo vėl susigrąžinti turėtą pranašumą ir po pirmos dvikovos dalies SC “Bitės” pirmavo 42:30.

Nieko apčiuopiamo varžovų persvaros mažinimo klausimais Kazlų Rūdos komandos krepšininkai nenuveikė trečio ketvirčio metu. Varėnos ekipa sugebėjo išlaikyti dviženklį pranašumą ir po trijų kėlinukų pirmavo 56:43.

Į lemiamą kovą N.Diliausko treniruojama komanda pakilo paskutinio kėlinuko metu. Varžovų puolimas vis labiau strigo, tuo tarpu aikštės šeimininkai darėsi vis sunkiau sustabdomi. Varėnos krepšininkams niekaip nesisekė sustabdyti akivaizdaus Kazlų Rūdos komandos lyderio Pauliaus Dembinsko, kuris per paskutinį kėlinuką iš 30 komandos pelnytų taškų surinko net 22. Jo pataikytas tritaškis, taiklus metimas iš dviejų taškų zonos ir du tikslūs baudos metimai paskutinėmis dvikovos minutėmis užtikrino Kazlų Rūdos komandos pergalę trijų taškų persvara – 73:70.

Kazlų Rūdos sporto centro komandoje daugiausia taškų rinko P.Dembinskas (39 taškai), L.Tamkvaitis (13 taškų) ir D.Rutkauskas (9 taškai). Varėnos ekipoje rezultatyvumu  išsiskyrė 29 taškus surinkęs T.Bercevičius.

Kazlų Rūdos sporto centro komandoje rungtyniavo: T.Kestenis, Ž.Zbarauskas, S.Milušauskas, E.Nejus, A.Sprainaitis, D.Rutkauskas, L.Tamkvaitis, R.Lūžis, I.Stanaitis, P.Dembinskas, J.Lukoševičius, M.Kačergis.