Futbolas. Pergale Lietuvos jaunių I lygos pirmenybėse nudžiugino Kazlų Rūdos septyniolikmečiai

2017-05-09

Lietuvos jaunių (U-17) Pietų-Rytų regiono I lygos pirmenybėse pirmą pergalę iškovojo D.Gabuževičiaus treniruojama 2001 m.g. komanda. Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimas sekmadienį viešėjo Druskininkuose, kuriuose jėgas išmėgino su vietos sporto centro bendraamžiais.

Nors rungtynės pasižymėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu, tačiau pergalę sugebėjo iškovoti Kazlų Rūdos komanda. Aikštės šeimininkai, kurie iki akistatos su SC „Šilu“ jau buvo turėję savo sąskaitoje dvi pergales iš dviejų galimų, po atkaklios dvikovos Suvalkijos miestelio komandai nusileido rezultatu 1:2 (1:1).

Pirmajame kėlinyje dvikova vyko daugiau aikštės viduryje, nei viena komanda didesnio žaidybinio pranašumo neturėjo. Pirmi rungtynėse pasižymėjo SC “Šilo” futbolininkai. 31-ąją minutę, druskininkiečiams baudos aikštės prieigų kairiame krašte pažeidus taisykles, buvo skirtas baudinys. Jį sėkmingai realizavo E.Bindokas. Jis pasiuntė kamuolį į tolimą varžovų vartų kampą ir Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 1:0.

Trapaus pranašumo išsaugoti kazlųrūdiečiams nepavyko ir dar iki pirmo kėlinuko pabaigos Druskininkų komanda rezultatą išlygino 1:1. 36-ąją minutę, varžovams lankantis SC „Šilo“ baudos aikštės prieigose, skersavus kamuolį, jį nesėkmingai mėgino išmušti Kazlų Rūdos futbolininkas ir kamuolys suspurdėjo vartų tinkle.

Antros dvikovos dalies pradžioje aktyvesni buvo kazlųrūdiečiai, kurie labiau spaudė aikštės šeimininkus. 48-ąją minutę greitos atakos metu smūgiuoti į Druskininkų komandos vartus galimybė pasitaikė vėl E.Bindokui. Kazlų Rūdos futbolininko optinis taikiklis tądien nepavedė, iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys nuo viršutinio vartų virpsto sustojo Druskininkų komandos vartų tinkle ir SC "Šilas“ vėl išsiveržė į priekį 2:1.

Druskininkiečiai po praleisto įvarčio mėgino perimti rungtynių iniciatyvą, didino spaudimą SC “Šilo” aikštės pusėje, tačiau jį Kazlų Rūdos komanda atlaikė. Negana to, neblogų epizodų puolime turėjo R.Plioplys, A.Blaškevičius. Pastarasis futbolininkas viename iš rungtynių akimirkų gavęs kamuolį, sugebėjo įveikti varžovo gynybą, pabėgti nuo jo ir smūgiuoti į vartų plotą, tačiau Druskininkų vartininkas smūgiuotą kamuolį atrėmė. Kaip parodė dvikovos visuma, SC „Šilas“ išsaugojo minimalią persvarą ir baigė rungtynes iškovodamas pirmą pergalę.

Sekanti akistata Kazlų Rūdos vienuolikės laukia ateinantį sekmadienį, gegužės 14 d. Pirmose šio sezono namų rungtynėse D.Gabuževičiaus treniruojama komanda susitiks su Ukmergės SC futbolininkais. Rungtynių pradžia – 13.00.