Futbolas. Po atkaklios kovos Kazlų Rūdos U-17 futbolininkai nusileido ukmergiškiams

2017-05-16

Praėjusį savaitgalį Lietuvos jaunių (2001 m.g.) I lygos Pietų-Rytų regiono pirmenybėse vyko IV turo dvikovos. Jose jau yra patyrusi visas dvikovų baigties formas (pergalė, lygiosios, pralaimėjimas) D.Gabuževičiaus treniruojami SC „Šilo“ futbolininkai. Kazlųrūdiečiai tarp devynių pirmenybėse dalyvaujančių komandų su keturiais taškais po trijų turų buvo ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Ketvirtame ture Kazlų Rūdos komandos laukė gana grėsminga Ukmergės sporto centro vienuolikė. Nors praėjusiais metais varžovams Kazlų Rūdos vienuolikė gana stipriai buvo pralaimėjusi, šįkart ukmergiškiams SC „Šilas“ žaidimo kokybe nenusileido ir tik po atkaklios kovos buvo priverstas pripažinti varžovų pranašumą 3:4 (1:2).

Rungtynes, vykusias sekmadienį, grėsmingesnėmis atakomis pradėjo aikštės šeimininkai. Jau 8-ąją minutę pirmą aštresnę ataką surengė kazlųrūdiečiai, kai po E.Bindoko perdavimo varžovų vartų link artėjo L.Buragas, tačiau SC „Šilo“ futbolininko atliktas smūgis nebuvo stiprus. Ukmergės vartininkas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Pirma reali galimybė išsiveržti į priekį aikštės šeimininkams pasitaikė artėjant pirmo kėlinio viduriui. Deja, vos Kazlų Rūdos futbolininkui įsiveržus į baudos aikštelę ir smūgiavus kamuolį, pastarasis pataikė į viršutinį vartų virpstą.

Ukmergės futbolininkai į tai gana pavojingai, atliekant baudos smūgį, atsakė 20-ąją minutę. Į SC „Šilo“ baudos aikštę siųstas kamuolys skriejo vartų link, tačiau Kazlų Rūdos vartininkas numušė kamuolį už galinės linijos ir svečiams teko tenkintis kampiniu.

Po šio epizodo vėl galimybės pasižymėti neišnaudojo SC „Šilas“. Pasileidus į greitą ataką aikštės šeimininkams, vienas su kamuoliu prieš vartus atsidūrė D.Grinevičius, tačiau priartėjusiam futbolininkui prie varžovų vartų, smūgiavus kamuolį, pastarasis skriejo ne į vartų stačiakampį.

Už neišnaudotas progas Kazlų Rūdos komanda buvo nubausta 31-ąją minutę. Ukmergiškiams atsikovojus kamuolį aikštės viduryje, nedelsiant jis buvo siunčiamas į dešinį SC „Šilo“ baudos aikštės kraštą, iš jo į kairį D.Mačiuliui, kuris pasiuntė kamuolį į vartus ir varžovai išsiveržė į priekį 1:0. Tokio rungtynių posūkio paveiktiems Kazlų Rūdos futbolininkams netrukus dar kartą teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. Varžovų rengiamos atakos metu, 35-ąją minutę iš dešinio krašto kamuolį siuntus į baudos aikštę, joje kovojant dėl kamuolio išsilaikyti ant kojų nepavyko kazlųrūdiečiui. Kamuolys nusileido prie A.Dubricko kojų, kuris pasiuntė jį į vartus ir svečių persvara padidėjo iki 2:0.

Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai rezultatą sušvelnino. Tuomet vienas pries varžovų vartus baudos aikštės prieigose su kamuoliu atsidūrė E.Bindokas. Jį pažeisdamas taisykles sustabdė iš vartų išbėgęs varžovų vartininkas. Paskutinės vilties pražangą aikštės teisėjas įvertino vos geltona kortele… Laimei, Kazlų Rūdos komandos futbolininkas baudos smūgį puikiai sugebėjo realizuoti. Po jo smūgiuoto kamuolio, pasiųsto į vartų kampą, rezultatas tapo 2:1. Aikštės teisėjas fiksavo pirmo kėlinio pabaigą.

Antrame kėlinyje žaidimas vyko tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Deja, SC “Šilui” lyginti rezultato niekaip nepavyko. Negana to, 66-ąją minutę baudos aikštėje su kamuoliu buvo pargriautas varžovas ir skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo A.Niaura ir varžovai susigrąžino dviejų įvarčių persvarą – 3:1. Tuo ilgai ukmergiškiai nesidžiaugė, nes jau kone sekančiame epizode kaire varžovų baudos aikštės zona su kamuoliu veržėsi J.Stanionis ir smūgiavo į vartus. Vartininkas smūgiuotą kamuolį atrėmė, tačiau po pakartoto Kazlų Rūdos futbolininko smūgio, kamuolys suspurdėjo vartų tinkle ir Ukmergės komanda tapo vėl pasiekiama vienu įvarčiu – 2:3.

Praėjus vos kelioms minutėms po šio epizodo, vėl viltys siekti bent lygiųjų buvo nubrauktos. Varžovams kontroliuojant kamuolį SC „Šilo“ baudos aikštės prieigose, kiek netikėtai vos gavęs kamuolį A.Mačiulis akimirksniu nusprendė atlikti tolimą smūgį. Kamuolys skriedamas pažeme į tolimą vartų kampą Kazlų Rūdos vartininkui buvo nepasiekiamas. Jis sustojo vartų tinkle ir varžovai pirmavo 2:4.

Kazlų Rūdos komanda rankų nenuleido. Pačioje rungtynių pabaigoje SC “Šilo” futbolininkui, Ukmergės aikštės pusėje varžovui mėginant užvaldyti kamuolį, pavyko jį iškrapštyti ir nukūrus su kamuoliu pasiųsti jį į vartus – 3:4. Rungtynės tuo ir baigėsi. Varžovų iškovota pergalė kilstelėjo ukmergiškius į trečią turnyrinės lentelės poziciją.