Futbolas. Pirma pergale nudžiugino Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai

2017-06-17

Gaivaus vėjo gūsis plūstelėjo Kazlų Rūdos „Šilo“ stovykloje. LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse turnyrinės lentelės dugne tūnojusi komanda birželio 16–ąją VII turo dvikovoje įveikė Jonavos „Jonavos“ dublerinę vienuolikę rezultatu 2:1 (0:0).

Iškovota pergalė leido „Šilui“ pakilti aukštyn dviem pozicijomis. Kalbant apie įmuštus pirmenybėse komandos įvarčius, ledus pralaužė antrose rungtynėse šiame sezone pasirodęs A.Urbšys. Tikslų smūgį į jonaviškių vartus pasiuntė Š.Krinickis.

Rungtynės su „Jonavos B“ komanda vyko ganėtinai permainingai. Jų pradžioje aktyvesni buvo svečių futbolininkai. Per pirmas dešimt rungtynių minučių Jonavos komanda kontroliuodama daugiau kamuolį sugebėjo pora kartų gana aštriai smūgiuoti iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys į „Šilo“ vartų plotą nepataikė.

Tuo tarpu Kazlų Rūdos komandos futbolininkai per šį dvikovos fragmentą turėjo vieną kampinį prie varžovų vartų, tačiau baudos aikštėn siųstą kamuolį jonaviškiai be didesnio vargo pašalino kuo toliau nuo savų vartų.

Pirma grėsmingesnį epizodą sukūrė Jonavos vienuolikė. 13-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų kamuolys buvo siunčiamas vartų link aukšta trajektorija. Jis pavojingai leidosi į G.Zenkevičiaus ginamus vartus. Laimei, „Šilo“ vartininkas pirštų galiukais kamuolį siekė ir nukreipė jį už galinės linijos.

20-ąją minutę vėl atakoje apie save priminė „Jonavos B“ komanda. Kamuolys buvo adresuojamas baudos aikštėn staiga joje už „Šilo“ gynėjų išnirusiam varžovui, tačiau paskutinę akimirką prie pat jo atsidūręs vartininkas sugebėjo kamuolį numušti.

Perkopus kėliniui į antrą pusę, keletu įstabesnių epizodų atsakė ir aikštės šeimininkai. 26-ąją minutę neblogą perdavimą gavo ir į baudos aikštę su kamuoliu įsiveržė Š.Krinickis, tačiau paskutinę akimirką smūgiuoti į vartus nespėjo, Jonavos gynėjas pasiuntė kamuolį už galinės linijos.

Jau sekančiame epizode skersavus į baudos aikštę kamuolį iš dešinio aikštės krašto, jį galva į vartus nukreipė vėl Š.Krinickis, tačiau Jonavos komandos vartininkas kamuolį sugavo.

32-ąją minutę kaire varžovų baudos aikštės zona prasiveržė su kamuoliu A.Urbšys, tačiau jo smūgiuotas kamuolys prazvimbė pro vartų viršų. Vos po minutės dar kartą varžovų vartams grasino M.Raulynaitis, kuris A.Urbšio nuo kampinio gairelės siųstą kamuolį smūgiavo gana iš patogios padėties galva, tačiau kamuolys pralėkė vėl pro vartų viršų.

Į šią „Šilo“ atakų plejadą jonaviškiai atsakė 36-ąją rungtynių minutę. Tuomet varžovų rengiama ataka iš baudos aikštės prieigų baigėsi smūgiu į vartus, tačiau G.Zenkevičius buvo budrus ir kamuolį, siųstą į vartų kamputį, atrėmė.

Arčiausiai įvarčio pirmame kėlinyje visgi buvo „Šilo“ futbolininkai. Jo pabaigoje, po skersuoto kamuolio, baudos aikštėje kiek pasitvarkęs jį smūgiavo G.Kizelis, tačiau kamuolys atšoko nuo dešinio vartų virpsto ir pirma dvikovos dalis baigėsi be įvarčių.

Antrame kėlinyje gana ženkliai dominavo Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurių atakos liejosi bangomis viena po kitos. Jau 48-ąją minutę po D.Dubicko perdavimo su kamuoliu dešinėje varžovų baudos aikštės zonoje atsidūrė A.Urbšys, kuris pasiuntė kamuolį į artimą „Jonavos B“ vartų kampą. Kamuolys suspurdėjo vartų tinkle ir „Šilo“ futbolininkai išsiveržė į priekį 1:0.

Pagauta sėkmės Kazlų Rūdos komanda vis dažniau atsidurdavo Jonavos baudos aikštės prieigose. Vienas iš komandos lyderių A.Urbšys buvo matomas tai perduodant kamuolį atakos užbaigimui, tai pats mėgindavo nuginkluoti Jonavos komandos vartininką, tai komandos draugams siųsdavo kamuolį nuo kampinio gairelės.

Minėtas „Šilo“ futbolininkas 64-ąją dvikovos minutę galėjo ryškėjantį „Šilo“ pranašumą ir pats padidinti. Po G.Kazelio skersuoto kamuolio Andriui smūgiuojant galva pritrūko šiek tiek tikslumo, kamuolys pralėkė pro pat varžovų vartų viršų.

Aikštės šeimininkai žaidybinę persvarą padvigubino 68-ąją minutę. Tuome ryžtingai sužaidė Kazlų Rūdos komandos gynėjas D.Dubickas. Jis perėmė kamuolį aikštės viduryje, sugebėjo su juo skrosti visą jonaviškių gynybinę liniją, atliko perdavimą baudos aikštėje atsidūrusiam Š.Krinickiui, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus ir „Šilo“ persvara tapo 2:0.

Po šių puolimo bangų Kazlų Rūdos komandos atakos kiek atlyžo. Tuo pasinaudojo Jonavos futbolininkai, kurie rungtynėms einant į pabaigą rezultatą sušvelnino. 89-ąją minutę po trumpo komandos kolegos perdavimo Kazlų Rūdos baudos aikštėje lankęsis G.Vasylius išnaudojo savo progą. Jo smūgis buvo tikslus, kamuolys atsidūrė „Šilo“ vartų tinkle ir rezultatas tapo 2:1. Per likusį rungtynių laiką „Šilas“ persvarą išsaugojo ir iškovojo pirmą pergalę šiame sezone.

Kazlų Rūdos „Šilo“ sudėtis: G.Zenkevičius, D.Dubickas (73‘ K.Raškauskas), E.Bindokas, E.Chmieliauskas, T.Kvietkauskas, G.Kazelis, A.Miravinskas, R.Barzdukas (46‘ T.Valukonis), A.Urbšys, Š.Krinickis (81‘ T.Lietuvninkas), M.Raulynaitis,

Jonavos „Jonava B“ sudėtis: D.Paliukas, M.Ganusauskas (46‘ A.Čekanavičius), G.Vasylius, R.Smilingas, Qasimi Shadab AFG (70‘ A.Joskaudas), K.Leonovičius, V.Petrukovskis, S.Sivolovas, D.Šašmurinas, E.Pankevič (60‘ L.Autukas), E.Makarovas.