Futbolas. Iki taško Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams pritrūko minutės

2017-06-22

2017-ųjų LFF II lygos Pietų zonos pirmenybės Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams artėja prie pusiaukelės. Taškais nelepinama Suvalkijos miestelio vienuolikė birželio 20-ąją rungtyniavo Kaune su „Hegelmann Litauen“ vienuolike.

„Šilo“ futbolininkams tai buvo septintosios rungtynės šiame sezone. Po permainingos ir atkaklios dvikovos Kazlų Rūdos ekipa buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 2:3 (1:1). Abu įvarčius į „Hegelmann Litauen“ komandos vartus mušė Andrius Urbšys.

Pirmame kėlinyje iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė aikštės šeimininkams. Žaidimas vyko daugiau Kazlų Rūdos komandos aikštės pusėje. Kauno futbolininkai pirmi ir sukūrė pavojingą epizodą.

10-ąją rungtynių minutę Kazlų Rūdos komandai prireikė kokybiškų „Šilo“ vartininko paslaugų, kai iš kairio krašto itin galingai smūgiavo varžovų futbolininkas. G.Zenkevičius smūgiuotą kamuolį atrėmė. Kamuolys atšoko nuo vartų virpsto ir liko baudos aikštėje. Tuomet „Šilo“ futbolininkai išmušdami kamuolį iš baudos aikštės pavojų neutralizavo.

Pirmas aštrus epizodas, tuo pačiu pasibaigęs ir įvarčiu, iš Kazlų Rūdos komandos pusės buvo sukurtas 14-ąją rungtynių minutę. „Šilui“ rezgant greitą ataką, puikiai skersavo kamuolį iš dešinio krašto G.Kizelis. Į Kauno komandos baudos aikštę įsiveržęs A.Urbšys tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į „Hegelmann Litauen“ vartus ir „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0.

Vos po minutės Kazlų Rūdos vienuolikė surengė analogišką ataką. Vėl G.Kizelio „siuntinuką“, atsiųstą iš dešinio krašto, į vartus galva mėgino nukreipti A.Urbšys, tačiau iki kamuolio pritrūko keletos centimetrų.

Praleidę įvartį kauniečiai ir toliau daugiau kontroliavo kamuolį ir pirmo kėlinio viduryje galėjo rezultatą išlyginti. Tuomet „Hegelmann Litauen“ futbolininkas, gavęs kamuolį baudos aikštės prieigose, pasiuntė jį pro iš vartų išbėgusį G.Zenkevičių, tačiau kamuolys prariedėjo pro dešinį vartų virpstą.

„Šilo“ futbolininkams daugiau pirmoje rungtynių pusėje surengti įspūdingesnių atakų nepavyko. Negana to, nepavyko išlaikyti ir turėtos minimalios persvaros. Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje kairiame Kazlų Rūdos aikštės krašte kelią su kamuoliu skynėsi Kauno futbolininkas, kuris lydimas „Šilo“ gynėjų sugebėjo atlikti perdavimą į baudos aikštę prie artimo vartų virpsto atsidūrusiam P.Giedraičiui, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo 1:1.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo Kauno komandos didesniu spaudimu, tačiau jokių didesnių grėsmių G.Zenkevičiaus ginamiems vartams nebuvo, o netrukus apie save puolime priminė „Šilo“ futbolininkai.

56-ąją minutę neleistinai baudos aikštės prieigose buvo sustabdytas Kazlų Rūdos komandos futbolininkas. Smūgiuoti pro varžovų pastatytą sienelę mėgino A.Račkus. Deja, kamuolys prašvilpė pro vartų viršų.

60-ąją minutę optinis taikiklis pavedė G.Kizelį, kuris kamuolį smūgiavo dešiniame varžovų baudos aikštės krašte, po puikaus A.Urbšio perdavimo. Kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

Grėsmingą, greitą ataką „Šilo“ futbolininkai surengė 70-ąją minutę, kuomet kairiu varžovų aikštės kraštu sprinterio sugebėjimus su kamuoliu demonstravo T.Valukonis. Tomis akimirkomis varžovų baudos aikštėje atsidūrė be kauniečių priežiūros palikti dar du „Šilo“ futbolininkai. Deja, atlikti tikslaus perdavimo į baudos aikštę nepavyko. Kauno komandos futbolininkas sugebėjo kamuolį pasiųsti už galinės linijos.

Šią aštresnių „Šilo“ atakų plejadą 76-ąją minutę nutraukė „Hegelmann Litauen“ futbolininkai. Kiek perlaikius Kazlų Rūdos komandai kamuolį aikštės viduryje, varžovai atsikovojo jį ir pasinėrė į greitą ataką. „Šilo“ baudos aikštės prieigose sužaidę „sienelę“ su kamuoliu jau pačioje baudos aikštėje atsidūrė A.Alekna, kuris pasiuntė kamuolį į „Šilo“ vartų tinklą ir Kauno komanda išsiveržė į priekį 2:1.

Aikštės šeimininkai pasidžiaugti spėjo vos dvi minutes. 78-ąją kovotojo dėl kamuolio savybes pademonstravo A.Urbšys. Tuomet iš aikštės vidurio aukšta trajektorija į baudos aikštę siųstas kamuolys atiteko ne kauniečių vartininkui, bet „Šilo“ puolime rungtyniaujančiam futbolininkui, kuris ir nukreipė kamuolį į vartus. Rezultatas antrąkart tapo lygus – 2:2.

Deja, iškovoti bent taško Kazlų Rūdos komandai nepavyko. „Hegelmann Litauen“ išplėšė pergalę jau per pridėtą laiką. 92-ąją rungtynių minutę kairiame Kazlų Rūdos komandos aikštės krašte, lydimas „Šilo“ futbolininko, su kamuoliu kūrė kaunietis, kuris skersavo jį į baudos aikštę. Joje sugebėjo išsivaduoti iš oponento globos ir galvą į atskriejantį kamuolį kyštelėjo A.Alekna. Kamuolys, siųstas į artimą kampą, suspurdėjo vartų tinkle. Varžovai iškovojo pergalę, leidusią atsidurti trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Kazlų Rūdos „Šilas“ sudėtis: G.Zenkevičius, D.Dubickas (59‘ E.Norkevičius), E.Chmieliauskas, A.Račkus, A.Urbšys, G.Kizelis, R.Barzdukas, M.Raulynaitis (67‘ T.Valukonis), T.Kvietkauskas, E.Bindokas, A.Miravinskas (25‘ K.Raškauskas).

Kauno „Hegelmann Litauen“ sudėtis: K.Pūras, M.Miškinis (73‘ D.Šadbaras), L.Vaitekaitis, L.Turauskas (80‘ A.Listov), D.Karlauskas (67‘ A.Kvalkauskas), E.Stepanavičius (78‘ E.Pukys), P.Giedraitis, A.Jacenko (54‘ R.Briedis), B.Olencevičius, L.Pangonis, A.Alekna.