Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Futbolas. Kazlų Rūdos futbolininkai – Marijampolės apskrities futbolo pirmenybių prizininkai

2017-07-23

Liepos 22-ąją, šeštadienį, startavo Marijampolės apskrities futbolo federacijos (MAFF) organizuojamos 7x7 futbolo pirmenybės, kuriose susikovė septynios komandos. Mūsų žiniomis, pagal šių pirmenybių organizatorių reglamentą, jos apims tris etapus. Kiekviename etape bus įvardijami jų nugalėtojai ir prizininkai.

 

7x7 futbolo formato pirmenybių startas buvo numatytas Kazlų Rūdoje. Į Suvalkijos miestelį pasivaržyti dėl aukščiausių vietų atvyko Kybartų FK „Sveikatos“, Marijampolės FK „Švyturio-Ipukio“, Marijampolės FVK „Sūduvio“, kurio gretose rungtyniavo ir niekada su futbolu nesiskiriantis MAFF prezidentas Ž.Buzas, Kazlų Rūdos FK „Kazlų Rūdos STIHL“, Marijampolės FMK „Grifo“ ir itin gausiomis pajėgomis dalyvavę FK „Kazlų Rūdos“ futbolininkai. Šiose pirmenybėse buvo galima matyti ir kaimyninės Lenkijos, Punsko srities FK „Punsko“ futbolo ekipą.

 

Pirmo etapo dvikovose konkurencijos, įtampos ir atkaklių mikrodvikovų tikrai netrūko. Ne vienose iš jų aikštės teisėjas fiksuodavo kovingąsias lygiąsias. Galutinė komandų rikiuotė paaiškėjo faktiškai tik paskutiniame pirmo etapo ture.

 

Gana sėkmingai šis turnyras klostėsi aikštės šeimininkams kazlųrūdiečiams. Miestelio futbolininkų iniciatyva suburta komanda nepralaimėjo nei vienerių rungtynių. Net penkios iš šešerių dvikovų aikštės šeimininkams baigėsi lygiosiomis ir iškovota viena pergalė.

 

Rungtynių maratoną (pagal pirmenybių reglamentą, buvo žaidžiama rato sistema, vienų rungtynių trukmė - 15 min, - aut.past.) FK „Kazlų Rūda“ pradėjo akistata su Kybartų „Sveikata“. Nors pirmi pasižymėjo svečių futbolininkai, tačiau neilgai trukus po puikaus I.Pačėso siųsto kamuolio į kybartiškių vartų „devyniukę“ kazlųrūdiečiai rezultatą išlygino – 1:1. Negana to, dvikovos pabaigoje gana neblogą galimybę komandą išvesti į priekį turėjo D.Plečkaitis, tačiau iki laimės pritrūko tikslumo ir komandos išsiskyrė taikiai.

 

Antroje tos dienos dvikovoje FK „Kazlų Rūda“ špagas sukryžiavo su Marijampolės „Švyturiu-Ipukiu“. Nei vienai iš komandų oponentų vartų „atrakinti“ nepavyko ir užfiksuotos nulinės lygiosios.

 

Arti pirmos pergalės aikštės šeimininkai buvo trečiose rungtynėse, vykusiose su Marijampolės „Grifo“ komanda. Šioje dvikovoje dominavusiai Kazlų Rūdos ekipai po kiek kuriozinio E.Besarabovo įvarčio, kuomet šiam smūgiavus kamuolį, pastarasis prasprūdo pro varžovų vartininko kojas ir atsidūrė vartų tinkle, išsaugoti turėtos persvaros iki rungtynių pabaigos nepavyko. Faktiškai paskutinę minutę varžovai išsigelbėjo. Kazlų Rūdos futbolininkui prasižengus baudos aikštės prieigose, marijampoliečiai tuo pasinaudojo, sugebėjo įmušti įvartį ir baigė rungtynes išplėšdami lygiąsias 1:1.

 

Nesibaigiantį lygiųjų maratoną kazlųrūdiečiai nutraukė dvikovoje su Suvalkijos sostinės „Sūduviu“. Čia jau pirmomis minutėmis po D.Plečkaičio prasiveržimo ir jo siųsto kamuolio į vartų viršutinę dalį, aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0. Rungtynėms einant į pabaigą, pranašumą padvigubino nepraleidęs progos smūgį į kamuolį pakartoti E.Kaptainis. Rezultatas tapo 2:0.

 

Marijampolės futbolininkai netrukus intrigą atkūrė. „Sūduvis“ po baudos smūgio sugebėjo tiksliai pasiųsti kamuolį į vartų kamputį ir rezultatas tapo 2:1. Vis dėlto galutinį tašką padėjo D.Girdvainis, kuris vos gavęs kamuolį iš aikštės gilumos, nukreipė jį vienu lietimu pro išbėgusį marijampoliečių vartininką vartų link ir šioje akistatoje FK „Kazlų Rūda“ šventė pergalę 3:1.

 

Likusios dvi dvikovos kazlųrūdiečiams vėl klostėsi lygiosiomis. Vieną tašką aikštės šeimininkai į turnyrinę lentelę brūkštelėjo ketvirtį valandos „aiškinantis santykius“ su varžovais iš Punsko. Abi komandos aikštę paliko teisėjui fiksuojant rezultatą 0:0.

 

Tokia pati dvikovos baigtis buvo ir paskutinėse rungtynėse, kuriose FK „Kazlų Rūda“ turėjo šansą pataisyti turnyrinę poziciją kovodama su „Kazlų Rūdos STIHL“. Šioje mikrodvikovoje arčiausiai įvarčio buvo D.Girdvainis, turėjęs galimybę smūgiuoti būnant su kamuoliu vos kelių metrų atstumu nuo varžovų vartų, tačiau puikiai tame epizode sužaidė į smūgiuotą kamuolį sureagavęs J.Bieliauskas. Rungtynės kaip jau minėta ir baigėsi be įvarčių.

 

Sumuojant komandų rezultatus, šios atkarpos nugalėtojais tapo Kybartų „Sveikatos“ futbolininkai, kurie surinko 12 taškų (pasiektos 3 pergalės, 3 kartus sužaista lygiosiomis). Antrąją vietą iškovojo, surinkus 9 taškus, Marijampolės „Švyturys-Ipukis“ (2 pergalės, 3 lygiosios, 1 pralaimėjimas).

 

Trečią poziciją užėmė FK „Kazlų Rūda“, kurios sąskaitoje buvo 8 taškai. Tiek pat taškų turėjo dar dvi ekipos – „Kazlų Rūdos STIHL“ ir „Sūduvis“. Aukštesnę poziciją kazlųrūdiečiams nulėmė palankesni tarpusavio susitikimų rezultatai.

 

Sekantis etapas numatytas rugpjūčio 19 dieną Lietuvos futbolo istorijos lopšyje - Kybartuose.

Grįžti į naujienų sąrašą