Futbolas. D.Gabuževičiaus trylikamečiai nusileido „Ąžuolui“, bet iškovojo pergalę prieš varėniškius

2017-09-27

Kazlų Rūdos SC „Šilo“ U-13 futbolo komandai Lietuvos futbolo pirmenybių sezonas priartėjo prie finišo.

D.Gabuževičiaus treniruojamiems futbolininkams liko sužaisti dvejas rungtynes. Pora dvikovų Kazlų Rūdos ekipa turėjo rugsėjo 26-ąją. SC „Šilo“ varžovais buvo Kauno VJFM „Ąžuolo“ ir Varėnos sporto centro komandos.

Rungtynių pirmasis kėlinys su „Ąžuolu“ nuteikė optimistiškai. Kazlų Rūdos komandos futbolininkai buvo aktyvesni, daugiau kontroliavo kamuolį, turėjo sukūrę keletą standartinių situacijų prie varžovų vartų.

SC „Šilo“ futbolininkai kėlė ne vieną kampinį, pagrąsinti varžovų vartams galėjo atlikdami baudos smūgį. Laikinosios sostinės futbolininkai buvo priversti galvoti daugiau apie gynybą ir jų vizitai prie Kazlų Rūdos vartų nebuvo dažni.

Nors po minėtų standartinių situacijų kažko pavojingo sukurti aikštės šeimininkams nepavyko, tačiau gana įspūdingas įvartis pelnytas dar pirmame kėlinyje, kai iš baudos aikštės prieigų tolimu smūgiu kazlųrūdiečio smūgiuotas kamuolys nuo viršutinio vartų virpsto atsidūrė vartų tinkle ir SC „Šilas“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Vis dėlto  trapaus pranašumo Kazlų Rūdos komanda neišlaikė. Antrame kėlinyje, kauniečiui prasiveržus su kamuoliu dešiniu kraštu ir atlikus perdavimą arčiau vartų, komandos draugas pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatą išlygino.

Netrukus vėl išsiveržti į priekį galėjo SC „Šilo“ komanda. Po smūgiuoto kamuolio į Kauno komandos vartus, šis nuo virpsto atšoko arti M.Aksiono kojų, tačiau siųsti kamuolį į tuščius vartus Kazlų Rūdos futbolininkas nespėjo, vargais negalais kauniečiai sugebėjo pašalinti kamuolį iš baudos aikštės.

Neišnaudotas šansas netrukus atsisuko prieš aikštės šeimininkus. „Ąžuolo“ komanda sugebėjo ne tik išsiveržti į priekį 1:2, bet pasinaudodami SC „Šilo“ klaidomis gynyboje, mušė dar vieną įvartį, tokiu būdu padidindami persvarą iki 1:3. Kazlųrūdiečiai rungtynių vėlesnėmis minutėmis neatsigavo ir buvo priversti pripažinti svečių komandos pranašumą.

D.Gabuževičiaus treniruojami futbolininkai atsigavo antrose rungtynėse prieš varėniškius. Apsiaustis prie varžovų vartų buvo dar pirmame kėlinyje, tačiau pasižymėti Kazlų Rūdos komandai niekaip nepavykdavo. Pora kartų nuo įvarčio savo komandą gelbėjo Varėnos vartininkas.

Vis dėlto aikštės šeimininkai dar pirmoje dvikovos pusėje pasižymėjo. Po aštraus smūgio iš dešinio krašto, Varėnos vartininkui išslydo kamuolys iš rankų ir įriedėjo į vartus – 1:0.

SC „Šilo“ futbolininkai vienu įvarčiu neapsiribojo ir toliau spaudė varžovus prie savų vartų. Puikų perdavimą antrame kėlinyje gavęs M.Aksionas savo šansu pasinaudojo. Išniręs su kamuoliu už Varėnos gynėjų pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir Kazlų Rūdos persvara tapo 2:0.

Aikštės šeimininkų komanda netrukus pranašumą dar labiau padidino. Tikslų tolimą šūvį paleido vienas iš SC „Šilo“ lyderių ir Suvalkijos miestelio komanda šventė pergalę rezultatu 3:0.