Futbolas. Šeštadienį startavo Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės

2017-12-04

Praėjusį šeštadienį startavo Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės (lig tol besivadinusios atviromis Kazlų Rūdos salės futbolo pirmenybėmis, - aut.past.), kuriose prie starto linijos šįmet stojo septynios komandos.

Tai ilgametės jų dalyvės - Vilkaviškio „Bruklino“, Kazlų Rūdos „Senių“ ir „Savi“, Kalvarijos „Tornado“ komandos. Taip pat šįmet matysime ir naujokus - Marijampolės „Grifą-„Sūduvį“, „Tautkaičius“ (Marijampolės raj.) ir Kazlų Rūdos „Artistų“ komandas.

Į devintuosius metus skaičiuojančio salės futbolo pirmenybių atidarymą atvyko Marijampolės apskrities futbolo federacijos prezidentas Žydrūnas Buzas, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius.

Garbūs svečiai linkėjo komandoms šiame sezone gerų startų, kad nei vieno neaplankytų traumos ir visa futbolo bendruomenė pasisemtų gerų emocijų. Suvalkijos regiono futbolo vadovas, dėkodamas už futbolo tradicijų puoselėjimą ir vystymą Kazlų Rūdoje, įteikė V.Kanevičiui specialią dovanėlę. Netrukus Kazlų Rūdos sporto centro atnaujintoje salėje užvirė kovos.

Pirmame susitikime ietis sukryžiavo „Tautkaičių“ ir „Grifo-Sūduvio“ komandos. Pastarojoje rungtyniavo ir apskrities futbolo prezidentas Ž.Buzas. Pirmoji pirmenybių akistata klostėsi itin permainingai. Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo „Tautkaičių“ komandai.

Nors pirmi jau 2–ąją rungtynių minutę po tikslaus M.Vizgirdo šūvio į priekį 0:1 išsiveržė „Grifas-Sūduvis“, tačiau netrukus dar iki pirmo kėlinio vidurio „Tautkaičiai“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir įgijo dviejų įvarčių pranašumą – 3:1. Šią persvarą Marijampolės raj. komanda išsaugojo iki kėlinuko pabaigos – 4:2.

Jėgų balansas pasikeitė antrajame kėlinyje. Įvarčių gausa pasižymėjusiose rungtynėse atkaklūs „Grifo-Sūduvio„ futbolininkai, sužaidus vos penkias antro kėlinio minutes, po apsišaudymo įvarčiais rezultatą išlygino – 5:5 ir beveik iki rungtynių pabaigos jis nesikeitė.

Lemtingos minutės „Tautkaičiams“ buvo jau besibaigiant rungtynėms. 36-ąją už „paskutinės vilties“ pražangą iš aikštės buvo pašalintas rankomis už baudos aikštės ribų sužaidęs A.Uleckas. „Tautkaičiams“ tai buvo šeštoji komandinė pražanga ir 10 m baudinį, jokių šansų nepalikdamas varžovams, realizavo Ž.Buzas, tokiu būdu išvesdamas savo komandą į priekį 5:6.

Marijampolės komandos atakų lyderis iki dvikovos pabaigos paženklino „Tautkaičių“ vartus dar dviem tiksliais smūgiais. „Grifas-Sūduvis“ brūkštelėjo į turnyrinę lentelę pirmuosius taškus iškovodamas pergalę 6:9.

Antrame pirmo turo mače susitiko triskart šių salės futbolo pirmenybių čempionai „Seniai“ ir ambicinga „Tornado“ komandos. Paprastai puikiai pradedanti sezoną Kalvarijos ekipa solidžiai pasirodė ir šįkart.

Savo gretose turėdami tokius futbolininkus kaip P.Valinčius, E.Grigaitis, R.Bansevičius, „Tornado“ futbolininkai demonstravo technišką, greitą ir galingą futbolą. Tos dienos rungtynėse dominanę kalvarijiečiai jau 5-ąją rungtynių minutę išsiveržė į priekį. Pasižymėjo R.Bansevičius.

Vos po trijų minučių, po E.Grigaičio perdavimo R.Bansevičius savo komandos pranašumą padidino iki 2:0. Didesnių galimybių švelninti situacijos „Seniai“ neturėjo. Šiokia tokia proga buvo pasitaikiusi M.Dominauskui, tačiau „užkabinti“ kamuolio po komandos draugo perdavimo jam nepavyko. Tuo tarpu „Tornado“ buvo nesulaikomi ir iki kėlinio pabaigos dar du kartus pasižymėjo – 4:0.

Antro kėlinio pradžioje aštresni atakoje buvo „Senių“ futbolininkai, tačiau „pralaužti ledų“ nuginkluojant P.Valinčių nepavyko nei atakos smaigalyje atsidūrusiam G.Urbai, nei J.Blažiui. Dešimt minučių trukusią antrame kėlinyje įvarčių tylą nutraukė 31-ąją R.Bansevičius, o galutinį tašką dviem tiksliais smūgiais padėjo E.Grigaitis. Kalvarijos komandos persvara išaugo iki 7:0.

Rungtynėms einant į pabaigą net dvi galimybes pelnyti bent garbės įvartį „Seniai“ turėjo nuo 10 m atžymos, tačiau P.Valinčius atrėmė abu smūgiuotus kamuolius ir „Tornado“ šventė pergalę triuškinančiu skirtumu 7:0.

Paskutinis pirmo turo mačas suvedė „Savi“ ir praėjusių metų čempionus „Bruklino“ komandas. Kaip parodė rungtynių visuma, Kazlų Rūdos komanda priešinosi didžiąją rungtynių dalį. Nors po R.Gudelio dublio, 13-ąją minutę „Bruklinas“ pirmavo 0:2, tačiau intrigą į rungtynes iškart sugrąžino tiksliu smūgiu atsakęs K.Kleiva – 1:2. Šia minimalia vilkaviškiečių persvara ir baigėsi pirmoji dvikovos dalis.

Antrą kėlinį audringai pradėjo aikštės šeimininkai. Du kartus „Bruklino“ vartų virpstą paženklino E.Besarabovas, tačiau noro išlyginti rezultatą aistras nugesino tą pačią pirmąją antro kėlinio minutę G.Čibirka, padidindamas vilkaviškiečių pranašumą iki 1:3.

Intrigą rungtynėse netrukus atstatė 26-ąją minutę A.Jakelaitis. Jo smūgiuotas kamuolys po rikošeto suspurdėjo Vilkaviškio vartų tinkle – 2:3. Lemtingas taškas rungtynėse buvo padėtas paskutinėmis dvikovos minutėmis. „Bruklino“ futbolininkų spaudimo „Savi“ neatlaikė 36-ąją minutę. Tuomet „Savi“ vartus saugojusį V.Jakelaitį pergudravo prie pat vartų su kamuoliu priartėjęs G.Čibirka – kamuolys, praslydęs pro Kazlų Rūdos vartininko kojas, atsidūrė jų tinkle ir Vilkaviškis padidino persvarą iki 2:4.

37-ąją minutę dar vieną kamuolį į „Savi“ vartų tinklą po G.Čibirkos perdavimo pasiuntė D.Karpavičius – 2:5. Tą pačią minutę griebtis šiaudo dar mėgino Kazlų Rūdos futbolininkai. Situaciją švelnino D.Sederevičius – 3:5, tačiau per likusį laiką dar dviem įvarčiais atsakė „Bruklinas“, kuris šventė pergalę rezultatu 3:7.