Kazlų Rūdos atvirose veteranų krepšinio pirmenybėse vilkaviškiečiai įveikė praėjusių metų čempionus

2017-12-05

Po savaitės pertraukos, sekmadienį, sporto centro salėje vyko Kazlų Rūdos atvirų veteranų krepšinio pirmenybių antrojo turo dvikovos. Jose buvo numatyti du susitikimai.

Pirmajame Marijampolės „Gernora“ mėgino pakovoti dėl pergalės su Igliaukos „Igliauka-Sūduvos seniais“, antrose - praėjusių metų čempionai Marijampolės „Justicijos“ krepšininkai egzaminavo Vilkaviškio „Suvalką“.

Pirma tos dienos akistata tarp igliaukiečių ir Suvalkijos sostinės krepšininkų klostėsi permainingai. Pirmoje rungtynių pusėje dominavo Igliaukos ekipa, kuri pirmo kėlinuko metu įgijo penkių taškų pranašumą ir laimėjo jį rezultatu 16:11.

Dar sėkmingiau „Igliauka-Sūduvos seniai“ kovėsi antros atkarpos metu. Tiksliau atakuodami varžovų krepšį igliaukiečiai pasibaigus pirmai rungtynių pusei susikrovė dviženklę persvarą ir ilsėtis išėjo rezultatui esant 36:23.

„Gernoros“ krepšininkai atsigriebė su kaupu antroje rungtynių pusėje. Per trečią kėlinuką Marijampolės krepšininkai sugebėjo panaikinti Igliaukos sukauptą pranašumą. Jie per 8 minutes surinko 26 taškus, į savąjį praleisdami vos vienuolika ir lemiamą atkarpą pradėjo turėdama dviejų taškų pranašumą – 47:49.

Perimtos iniciatyvos „Gernora“ nebepaleido. Paskutinis ketvirtis vyko taškas į tašką, tačiau finišo tiesiojoje „Gernora“ išsaugojo trapią persvarą ir laimėjo dvikovą rezultatu 61:65.

„Gernoros“ ekipoje lyderio savybėmis šiose rungtynėse išsiskyrė T.Bonkevičius, kuris surinko 23 taškus ir 27 NB. Šis krepšininkas daugiausia bėdų varžovams kėlė ne tik pelnomais taškais. Jis atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu „Igliaukos-Sūduvos senių“ komandoje išsiskyrė 20 taškų ir 22 NB surinkęs A.Komka. Jis po krepšiais atkovojo 11 kamuolių.

Kiek netikėtai rungtynės klostėsi praėjusių metų čempionams Marijampolės „Justicijos“ krepšininkams. Dvikovoje su Vilkaviškio ekipa Marijampolės krepšininkai neturėjo jokių priešnuodžių tolimiems „Suvalko“ metimams. Vilkaviškiečiai per rungtynes pataikė net dešimt tritaškių.

Komandą į pergalę vedė V.Ševčenka,  G.Brokevičius ir R.Maslauskas. Šie trys krepšininkai pirmame kėlinuke rinko taškus ir dar pirmame kėlinuke pataikę 4 tritaškius po pirmos atkarpos pirmavo 20:12.

Antrame kėlinuke taikliais metimais prapliupo D.Eidukevičius. Po jo surinktų 9 taškų Vilkaviškio persvara po pirmos rungtynių dalies buvo 34:21.

„Justicijos“ krepšininkams antroje rungtynių pusėje pavyko tik pristabdyti vilkaviškiečius, tačiau marijampoliečiai visąlaik liko besivejančiųjų vaidmenyje. Trečias rungtynių kėlinukas baigėsi „Suvalkui“ vis dar pirmaujant tų pačių 13 taškų skirtumu – 48:35.

Kaip įkaltą, šį pranašumą vilkaviškiečiai išlaikė iki dvikovos pabaigos ir laimėjo rungtynes rezultatu 64:51.

„Suvalko“ krepšininkai gerokai pranoko varžovus šiose rungtynėse atakuodami krepšį nuo trijų taškų zonos: 27/10 (37 proc.) vs 19/3 (16 proc.).

Vilkaviškio ekipoje didžiąją taškų dalį rinko ir naudingiausi komandoje buvo V.Ševčenka (17 t., 15 NB), D.Eidukevičius (17 t., 16 NB), G.Brokevičius (15 t., 13 NB).

„Justicijos“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo R.Kavaliauskas (17 t.), S.Šerkšnas (14 t.), G.Šalaševičius (12 t.). Marijampolės ekipos vidurio puolėjas S.Šerkšnas sugriebė 13 kamuolių ir surinko 21 NB.