Krepšinis. Po permainingos dvikovos „Justicija“ palaužė Igliaukos krepšininkus

2018-01-11

Praėjusį sekmadienį nuo pat vidurdienio sporto centro salėje „ietis laužė“ krepšinio veteranai. Atvirose Kazlų Rūdos pirmenybėse vyko dvejos ketvirtojo turo rungtynės.

Pirmose iš jų, Igliaukos „Igliauka-Sūduvos seniai“ jėgas išmėgino su praėjusio sezono čempionais, Marijampolės „Justicijos“ krepšininkais.

Tiek igliaukiškiams, tiek marijampoliečiams tai buvo trečios pirmenybių rungtynės. Galima pastebėti, kad Igliauka jau ne vieneriose rungtynėse gerokai galingiau rungtyniauja pirmoje jų pusėje, tačiau vėlesnėse jų atkarpose išlaikyti įgytą pranašumą šio miestelio krepšininkams tampa gana nelengva užduotis.

Taip nutiko ir šįkart. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „Igliauka-Sūduvos seniai“ neišlaikė turėto pranašumo ir paskutiniame kėlinuke atsidūrę besivejančiųjų padėtyje buvo priversti pripažinti Marijampolės ekipos pranašumą 49:61.

Dvikovos pradžia igliaukiškiams buvo kur kas optimistiškesnė. Pirmomis rungtynių minutėmis, po dviejų taiklių S.Grigaičio tritaškių ir to paties krepšininko taiklaus metimo iš dviejų taškų zonos, Igliauka išsiveržė į priekį 8:4, priversdama „Justiciją“ prašyti  minutės pertraukėlės.

Po jos Marijampolės krepšininkams buvo pavykę priartėti prie igliaukiškių, tačiau kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Igliauka-Sūduvos seniai“ po pirmos atkarpos pirmavo 18:13.

Antros atkarpos pradžioje, po dviejų tikslių A.Vosyliaus metimais užbaigtų atakų, Igliaukos pranašumas buvo išaugęs iki 9 taškų 22:13, o likus rungtyniauti porai minučių iki kėlinuko pabaigos, po S.Grigaičio taiklaus metimo „Igliauka-Sūduvos senių“ persvara sudarė ir visą dešimtį taškų – 30:20.

Tuomet šio miestelio komandos puolimas įstrigo, tuo tarpu Marijampolės ekipos taiklios atakos sekė viena po kitos. Pora tolimų metimų pataikė R.Kavaliauskas, dar vieną tritaškį pridėjo Ž.Krulikas, o dar sekančioje atakoje vėl nesulaikomas buvo R.Kavaliauskas, po kurio pelnytų taškų akimirkai „Justicija“ buvo išsiveržusi į priekį 30:31.

Vis dėlto kėlinuką sėkmingiau užbaigė igliaukiškiai, kurie po pirmos dvikovos dalies pirmavo 33:31.

Viso trečio kėlinuko metu Marijampolės ekipa „lipo ant kulnų“ Igliaukai, tačiau nei persverti, nei išlyginti rezultato „Justicijai“ niekaip nepavyko. Pasibaigus šios atkarpos laikui, „Igliauka-Sūduvos seniai“ vis dar turėjo dviejų taškų pranašumą – 41:39.

Lemiamame rungtynių kėlinyje vis daugiau į atakos užbaigimus „įsijungdavo“ S.Šerkšnas, o esminis lūžis šioje dvikovoje įvyko, kuomet tritaškių plejadą paleido R.Paškauskas.

Šis krepšininkas per ketvirtą kėlinuką pataikė iš eilės net keturis tritaškius. Po jo metimų serijos, Igliaukos „laivas“ pradėjo grimzti ir sulig kiekviena minute marijampoliečiai artėjo prie pergalės. Po tokio tritaškių lietaus igliaukiškiai neatsigavo ir „Justicija“ brūkštelėjo antrą tašką į turnyrinę lentelę.

„Justicijos“ krepšininkai šiame mače gerokai pranoko varžovus kova dėl atšokusių kamuolių (44 vs 25). Marijampolės ekipoje net 4 krepšininkai surinko daugiau nei 10 taškų: R.Gylys (15 t.), S.Šerkšnas (14 t.), R.Kavaliauskas (13 t.), R.Paškauskas (12 t.). S.Šerkšnas buvo naudingiausias savo komandoje. Jo sąskaitoje 20 NB.

Igliaukos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė A. Vosylius (14 t.) ir S.Grigaitis (15 t.). Pastarasis krepšininkas surinko ir daugiausia naudingumo balų (15 NB).