Krepšinis. Pirmoje rungtynių pusėje atkakliai kovojusi „Urėdija“ pusfinalyje nusileido „Justicijai“

2018-02-07

Sekmadienio popietę Kazlų Rūdos sporto centro salėje atvirose veteranų krepšinio pirmenybėse buvo „laužomos ietys“ kovoje dėl kelialapių į didįjį finalą, po kurio žinosime, kas šiais metais bus šios sporto šakos karaliais.

Pirmame pusfinalyje susitiko praėjusio sezono nugalėtoja, Marijampolės „Justicija“ ir kovinga Kazlų Rūdos „Urėdijos“ ekipa.

Pirmomis dvikovos minutėmis kazlųrūdiečiams niekaip nepavyko pataikyti į varžovų krepšį ir marijampoliečiai, po taiklių R.Kavaliausko ir G.Šalaševičiaus metimų, sužaidus pusę pirmo kėlinuko, išsiveržė į priekį 6:0.

Kazlų Rūdos ekipai pirmuosius taškus pelnė kėlinuko viduryje aikštėje pasirodęs  ir tolimą metimą pataikęs S.Krinickas, o dar pora taškų pridėjo V.Barusevičius ir rezultatas tapo 6:5.

Tuomet atsivėrė „Justicijos“ tolimoji artilerija ir po vieno G.Šalaševičiaus ir dviejų R.Paškausko tolimų šūvių pirmą atkarpą Marijampolės ekipa baigė pirmaudama 18:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje vėl daugiau sėkmingų atakų surengė praėjusių metų čempionai, kurie padidino pranašumą vieną akimirką iki 10 taškų – 24:14, tačiau sugebantys charakterį pademonstruoti Kazlų Rūdos krepšininkai iki kėlinuko pabaigos sugebėjo varžovų pranašumą ištirpdyti iki dviejų taškų.

„Urėdijos“ komandoje lyderio vaidmens ėmėsi S.Krinickas, kuris taškus rinko daugiausia baudos metimais ir po pirmos rungtynių dalies „Justicija“ pirmavo 32:30.

Antroje rungtynių pusėje Marijampolės ekipa vertėsi daugiausia tolimais metimais. Ypač sėkmingai iš trijų taškų zonos Kazlų Rūdos komandos krepšį atakavo A.Sakalauskas, pataikęs apskritai rungtynėse net 6 tolimus metimus.

Iš viso „Justicijos“ krepšininkai dvikovoje pataikė net 13 tritaškių. Tai leido marijampoliečiams trečios atkarpos metu atstatyti turėtą dviženklį pranašumą ir pirmauti pasibaigus kėlinukui 58:45.

Jokių šansų „Urėdijos“ krepšininkai pakeisti ką nors paskutiniame ketvirtyje neturėjo. Marijampolės ekipa dar labiau padidino turėtą persvarą ir iškopė į finalą laimėdama rungtynes 72:54.

Nugalėtojų gretose trys krepšininkai rinko daugiau nei dešimt taškų – A.Sakalauskas (19 t.), R.Gylys (18 t.), G.Šalaševičius (13 t.). Pastarasis krepšininkas kartu su R.Kavaliausku buvo naudingiausi komandoje. Jie surinko atitinkamai 27 ir 19 NB.

„Urėdijos“ komandoje akivaizdus lyderis buvo S.Krinickas. Jis surinko 23 taškus ir 16 NB. Kitų komandos draugų statistiniai rodikliai kur kas kuklesni.