Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Antrame stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų etape dominavo P.Bulota ir R.Čebanauskas

2018-04-04

Stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų maratonas įsibėgėjo. Priešvelykinį šeštadienį Ąžuolų Būdoje vėl būriavosi jėgos sporto atstovai.

 

Jų laukė vėl penkios jėgos kliūtys. Tądien jėgos penkiakovės programą sudarė prisitraukimų su maksimaliu svoriu, 5 kg kimštinio kamuolio metimo, štangos spaudimo su 75 proc. kūno svorio, 12 kg hantelio laikymo ir 1x1 virvės traukimo rungtys.

 

Kaip parodė šio jėgos minimaratono varžybų visuma, moksleivių grupėje gana ženkliai pasikoregavo turnyrinės lentelės pozicijos, tuo tarpu jaunuolių grupėje išryškėjo šių varžybų lyderis.

 

Antrasis etapas moksleivių grupėje šįkart sėkmingiausiai susiklostė Pauliui Bulotai.

 

Tiesa ant nugalėtojų pakylos viršūnės minėtas sportininkas pateko tik po atkaklių kovų.

 

Šis jėgos sporto atstovas į lyderių gretas prasimušė jau po pirmos rungties, kuomet P.Bulota prisitraukė su 56 kg svoriu, tačiau po kimštinio kamuolio metimo rungties taškais su juo susilygino D.Sarpalius.

 

Jis kartu su S.Valaičiu 5 kg kamuolį nusviedė po 10,3 m ir rungtyje kartu su kolega buvo jos nugalėtojais.

 

Vienvaldžio lyderio pozicijas P.Bulota susigrąžino po štangos spaudimo rungties. Ją laimėjo 38 pakartojimus atlikęs E.Bindokas, kuris vienu pakartojimu aplenkė praėjusio etapo prizininką L.Lemežį.

 

Po šios rungties jos nugalėtojas nuo varžybų lyderio atsilikinėjo vos vienu tašku. E.Bindokas laimėjo ir 12 kg hantelio laikymo rungtį (sportininko rezultatas 69 sek., - aut.past.), po kurios jis bendroje įskaitoje prieš P.Bulotą įgijo taško pranašumą.

 

Visgi visus taškus ant „i“ P.Bulota sudėjo 1x1 virvės traukimo rungtyje, kurioje įveikęs visus varžovus tapo ne tik rungties, bet ir antro etapo varžybų nugalėtoju. Antroji vieta šiose jėgos lenktynėse atiteko E.Bindokui, trečia pozicija – D.Sarpaliui.

 

Bendroje dviejų etapų įskaitoje šiuo metu lyderiauja E.Bindokas (78,5 taško), antras – P.Bulota (76,5 taško), trečioje pozicijoje L.Lemežis (72,5 taško).

 

Ne mažiau atkaklios, emocingos ir permainingos kovos vyko ir jaunuolių grupėje. Joje pirmas finišo liniją po jėgos penkiakovės kirto ir antrą etapą paeiliui laimėjo R.Čebanauskas. Kelias olimpo link šiam sportininkui nebuvo taip pat lengvas.

 

Jau nuo pat pirmos rungties iššūkį šiam jėgos sporto atstovui metė čempiono titulą ginantis H.Lukoševičius. Ką tik po ligos grįžtantis į sportinę formą minėtas sportininkas laimėjo pirmą rungtį, prisitraukdamas su 71 kg svoriu.

 

Kamuolio metimo sektoriuje visus varžovus už nugaros paliko E.Sultonas. Jis 5 kg kamuolį švystelėjo 12,80 m ir po poros rungčių susilygino taškais su H.Lukoševičiumi ir R.Čebanausku.

 

Štangos spaudimo su 75 proc. kūno svorio rungtis turėjo taip pat savo lyderį. Šios rungties nugalėtoju jau eilė metų tampa E.Vosylius. Tapo jau įprasta, kad oponentus jis lenkė daugiau nei dvigubai. E.Vosyliaus užfiksuotas rezultatas – 89 pakartojimai.

 

Po šios rungties į lyderio pozicijas bendroje įskaitoje prasibrovė R.Čebanauskas, kuris prieš artimiausią persekiotoją E.Sultoną įgijo taško pranašumą. Iš Jankų kilęs sportininkas atotrūkį nuo varžovų padidino 12 kg hantelio laikymo rungtyje. Jo užfiksuotas rezultatas buvo 86 sek.

 

Virvės traukimas buvo ta rungtis, kuri nulėmė galutines sportininkų pozicijas. Ji klostėsi itin permainingai visiems trims šio etapo lyderiams. Po tarpusavio akistatų R.Čebanauskas, H.Lukoševičius ir E.Sultonas šioje rungtyje surinko vienodai taškų.

 

Tokia padėtis naudingiausia išėjo R.Čebanauskui, kadangi sportininkas prieš minėtus varžovus jau turėjo trijų taškų persvarą. Taigi, jis triumfavo ir antro etapo finiše.

 

Tuo tarpu vienodai taškų po visų rungčių surinkus E.Sultonui ir H.Lukoševičiui paaiškėjo, kad aukštesnė, antroji pozicija atiteko pastarajam sportininkui, kadangi esant vienodiems visiems rezultatams pirmose keturiose rungtyse, virvės traukimo sektoriuje tarpusavio dvikovą laimėjo būtent Haris, todėl Egidijui teko tenkintis trečia pozicija.

 

Kalbant apie bendrą įskaitą, tai šiuo metu jaunuolių grupėje gana ženkliai pirmauja R.Čebanauskas (92 taškai). Jam įkandin seka E.Sultonas (78 taškai) ir E.Vosylius (70,5 taško).

Grįžti į naujienų sąrašą