Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Tinklinis. „Signatarai“ – Kazlų Rūdos atvirų tinklinio pirmenybių reguliaraus sezono nugalėtojai

2018-04-09

Praėjusį savaitgalį finišavo Kazlų Rūdos atvirų tinklinio pirmenybių reguliarusis sezonas. Pastarosiomis dienomis vyko net šešios rungtynės, po kurių galutinai paaiškėjo pusfinalių poros.

 

Penktadienio vakaras buvo skirtas „A“ diviziono dvikovoms. Tuomet ietis sukryžiavo pirmenybėse lyderiaujančios komandos – Kazlų Rūdos „Signatarai“, Vilkaviškio „Tinklinio klubas“ ir Kauno „Tamsos kobros“.

 

Įdomu pažymėti, kad nei viena komanda iš „balos neišlipo sausa“. Visas pirmenybių lyderių trejetukas neapsiėjo be nuostolių taškais. O tai leidžia daryti prielaidą, kad laukia įdomūs ir atkaklūs pusfinalio ir finalų mačai.

 

Pirmi tinklinio minimaratoną pradėjo „Signatarai“ ir „Tinklinio klubas“. Kazlų Rūdos tinklininkai šiame mače rungtyniavo penkiese.

 

Pirmo seto pradžioje po Š.Balnaičio padavimų serijos vilkaviškiečiai išsiveržė į priekį 0:4, tačiau netrukus atkutę „Signatarai“, prie padavimų linijos „užsibuvus“ P.Miliauskui, persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 7:6.

 

Setas vyko taškas į tašką iki pat jo pabaigos. Kazlų Rūdos komanda po paskutinių tikslių jos lyderio P.Miliausko kirčių laimėjo setą 25:20 ir aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

 

Nagus ir ragus varžovams „Tinklinio klubas“ parodė antro seto metu. Nuo pat jo pradžios svečiai išsiveržė į priekį (1:5), perkopus į antrą pusę pranašumą padidino iki 8 taškų (7:15) ir užbaigė setą vilkaviškiečiai laimėdami jį 15:25. Tokiu būdu svečių ekipa išlygino serijos rezultatą 1:1.

 

Įsibėgėjusių Vilkaviškio tinklininkų „Signatarai“ nesustabdė ir trečiame sete. Nuo pat jo pradžios „Tinklinio klubas“ išsiveržė į priekį 1:4, o artėjant seto viduriui, po aibės aikštės šeimininkų netikslių atakų, vilkaviškiečių pranašumas išaugo iki 2:10.

 

Iniciatyvos svečiai nepaleido, laimėjo setą 13:25, rungtynes 1:2 ir atsirevanšavo už pralaimėjimą varžovams, patirtą pirmo rato metu.

 

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo Š.Balnaitis (15 t.), K.Bradūnas (12 t.). "Signatarams" daugiausia taškų rinko P.Miliauskas (15 t.).

 

Pakylėti sėkmės, Vilkaviškio komandos tinklininkai antrame vakaro mače „paskyrė pasimatymą“ Kauno „Tamsos kobroms“.

 

Pirmame sete vyko atkakli ir permaininga kova. Pirmoje jo pusėje nuolat pirmavo kauniečiai (3:5, 5:10, 9:13), tačiau vilkaviškiečiai sugebėjo susikoncentruoti ir rezultatą išlygino 14:14 ir perėmę iniciatyvą išsiveržė į priekį 21:16.

 

Kauno ekipa taip pat nebuvo „pėsčia“ ir rezultatą išlygino – 24:24. Visgi seto pabaigoje fortūna buvo vilkaviškiečių pusėje ir jie išplėšė pergalę sete 28:26, išsiverždami į priekį 1:0.

 

Ne mažiau permainingai klostėsi ir antrasis setas. Šios rungtynių dalies nugalėtojas nebuvo aiškus iki pat pabaigos. Nuolat vytis varžovus buvo priversti vilkaviškiečiai.

 

Ir tai jiems vieną akimirką buvo pavykę padaryti, kuomet iki „Tamsos kobrų“ skyrė vienas taškas – 22:23. Kauniečiai „ištempė“, laimėjo setą 22:25 ir rezultatą išlygino – 1:1.

 

Lemiamas setas sėkmingiau klostėsi Vilkaviškio ekipai. Kauno ekipą „Tinklinio klubas“ palaužė antroje seto pusėje. Jį vilkaviškiečiai laimėjo 25:16, rungtynes rezultatu 2:1 ir taškais susilygino su „Signatarais“.

 

Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Ž.Aželskas (13 t.), K.Bradūnas (11 t.), Š.Balnaitis (10 t.). "Tamsos kobrų" komandoje rezultatyvumu išsiskyrė E.Žitmariovas (13 t.) ir D.Kibirkštis (12 t.).

 

Kazlų Rūdos „Signatarai“ paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse su „Tamsos kobromis“ galutinai viską sudėliojo į „savus stalčiukus“.

 

Siekiant užsitikrinti lyderio pirmenybėse pozicijas, Kazlų Rūdos komandai tereikė vieno laimėto seto. Planą „minimum“ aikštės šeimininkai viršijo dvigubai.

 

Tiesa, kelias nebuvo lengvas. Iki pat pirmo seto pabaigos vyko kova taškas į tašką. Didžiausią persvarą „Signatarai“ turėjo seto viduryje – 12:8, tačiau Kauno ekipa, sugebėjo persverti jį savo komandos naudai (15:17).

 

Vis dėlto seto pabaigą solidžiau sužaidė Kazlų Rūdos tinklininkai. Jie setą laimėjo 25:20 ir dėl santykinai lengvesnio varžovo pusfinalyje galėjo būti ramūs.

 

Po ganėtinai permainingo antro seto, jo pabaigoje Kazlų Rūdos ekipa turėjo gana apčiuopiamą 6 taškų persvarą (18:12), tačiau išlaikyti jos nesugebėjo. „Tamsos kobros“ prie pat seto slenksčio rezultatą išlygino 24:24, o netrukus, aikštės šeimininkams nesėkmingai sužaidus atakoje, baigiamojoje jo fazėje išplėšė sete pergalę 25:27 ir išlygino rezultatą 1:1.

 

To, ko nepavyko aikštės šeimininkams padaryti antro seto pabaigoje, tą įgyvendino „Signatarai“ lemiamoje rungtynių fazėje.

 

Vėl po atkaklios jo pirmos pusės, taškas po taško Kazlų Rūdos komandos pranašumas ryškėjo. Besibaigiant setui „Signatarai“ pirmavo 23:16.

 

Pirmenybių lyderiai sete finišavo pirmi. Jie varžovus sete įveikė rezultatu 25:19, dvikovą laimėjo 2:1 ir per 8 rungtynes patyrę vos vieną pralaimėjimą tapo reguliaraus sezono nugalėtojais.

 

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė P.Miliauskas (18 t.) ir S.Morkevičius (14 t.). Kauno ekipoje rezultatyviausias buvo D.Kibirkštis (16 t.).

 

Po to vakaro tinklinio trilogijos paaiškėjo, kad viename iš pusfinalių susitiks Vilkaviškio „Tinklinio klubas“ ir Kauno „Tamsos kobros“. Na, reguliaraus sezono nugalėtojams varžovas paaiškėjo po „B“ diviziono akistatų, vykusių šeštadienį ir sekmadienį.

 

 

Turnyrinė „A“ diviziono lentelė:

vieta

komanda

suž.

perg.

pral.

set. (+)

set. (-)

set.sk.

tšk. (+)

tšk. (-)

tšk.sk.

taškai

1

Signatarai (K.Rūda)

8

7

1

20

4

16

578

432

146

20

2

Tinklinio klubas (Vilkaviškis)

8

6

2

18

6

12

576

452

124

18

3

Tamsos kobros (Kaunas)

8

5

3

14

10

4

575

513

62

14

 

Grįžti į naujienų sąrašą