Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Jėgos sportas. Balandis Evaldui Vosyliui – netradicinių jėgos rungčių pasiekimų įvertinimo mėnuo

2018-04-13

Balandžio 7-ąją Klaipėdoje vyko pasaulio jėgos trikovės taurės varžybos, kuriose šalia klasikinių šios sporto šakos rungčių, turėjo galimybę pasivaržyti ir netradicinių šio sporto rungčių jėgos atstovai.

 

Nieko keisto, kad uostamiestyje tarp sportininkų, atvykusių iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, egzotinės Indijos, nišą tokio pobūdžio varžybose atrado ir Lietuvai atstovavo kazlųrūdietis Evaldas Vosylius.

 

Jungtinės organizacijos WFF-WPSF (pasaulio fitneso federacijos - pasaulio jėgos sporto šakų federacijos, - aut. past.) rengtų varžybų programoje buvo numatytos tokios rungtys kaip štangos spaudimas su 50 proc., 100 proc. kūno svorio, taip pat E.Vosyliaus „arkliukas“ -atsispaudimai nuo lygiagrečių.

 

Neeiliniais jėgos ištvermės rodikliais pasižymintis Kazlų Rūdos sportininkas atliko šioje jėgos sporto šventėje 189 atsispaudimus nuo lygiagrečių, o po trumpučio atokvėpio, nepraėjus nei 10 minučių po šios rungties, su puse kūno svorio štangą spustelėjo  108 kartus.

 

Šie rezultatai varžybų organizatorių neliko neįvertinti - kazlųrūdiečiui buvo įteiktas WFF-WPSF sertifikatas, patvirtinantis E.Vosyliaus rekordus, pasiektus šioje sporto organizacijoje.

 

Tą pačia savaitę nedidelį Suvalkijos miestelį pasiekė dar viena puiki žinia iš Lietuvos rekordus registruojančios agentūros Factum.

 

Priminsime, kad 2013-ųjų birželio 1 d. buvo įregistruotas Evaldo Vosyliaus atsispaudimų nuo lygiagrečių Lietuvos rekordas. Tuomet šio sportininko rezultatas siekė 236 pakartojimus.

 

Praėjus vos porai metų nuo šio pasiekimo, Kazlų Rūdos jėgos sporto atstovas įrodė, kad tai ne riba ir 2015-ųjų gruodžio 12-ąją Kretingos Pranciškonų gimnazijos sporto salėje atliko 260 pakartojimų.

 

Šiomis dienomis gautas Factum agentūros direktoriaus Vytauto Navaičio oficialus naujo rekordo patvirtinimas. Džiugu pažymėti, kad šis Evaldo Vosyliaus užfiksuoto rezultato aprašymas bus įtrauktas į minėtos agentūros ruošiamą ketvirtąją Lietuvos rekordų knygą.

Grįžti į naujienų sąrašą