Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų maratone triumfavo H.Lukoševičius ir E.Bindokas

2018-06-11

Pirmą birželio sekmadienį finišavo šių metų stipriausio moksleivio ir jaunuolio varžybų maratonas, po kurio paaiškėjo 2018-ųjų čempionai ir prizininkai.

 

Septintuosius metus skaičiuojančiose varžybose iš viso dalyvavo per 20 jėgos sporto atstovų. Tiesa, į paskutinį ketvirtąjį etapą susirinko patys ištvermingiausi ir valingiausi sportininkai.

 

Jėgos penkiakovę sudarė pritūpimų su štanga, dešimtšuolio, atsispaudimų nuo lygiagrečių, atsilenkimų per vieną minutę ir emocionaliausia - automobilio traukimo rungtis.

 

Moksleivių grupėje dvi iš penkių rungčių laimėjo šių varžybų debiutantas Egidijus Bindokas. Jis Šmito staklėse pritūpė su 117,5 kg sveriančia štanga ir pagerino šios amžiaus grupės rekordą.

 

Minėtas sportininkas visus varžovus už nugaros paliko atsispaudimų nuo lygiagrečių rungtyje. E.Bindokas atliko 35 pakartojimus.

 

Dvi rungtis šiose jėgos varžybose laimėjo ir S.Valaitis. Jo “arkliukas” buvo dešimtšuolis ir kaip parodė rezultatai – automobilio traukimas. Šis abiturientas dešimtšuolio sektoriuje liuoktelėjo 29,4 m.

 

Na, o pusantros tonos sveriančiu automobiliu apie 30 m atstumą įveikė per 21,42 sek, tokiu būdu artimiausią varžovą P.Bulotą lenkdamas 0,12 sek.

 

Atsilenkimų per vieną minutę rungtyje pajėgiausias buvo Deividas Lukoševičius. Jo užfiksuotas rezultatas – 52 pakartojimai.

 

Bendroje ketvirto etapo įskaitoje nugalėtoju tapo Egidijus Bindokas (45 taškai iš 50 galimų), antra pozicija teko Lukui Lemežiui (39,5 taško), trečią vietą iškovojo Deividas Lukoševičius (38,5 taško).

 

Sumuojant visus šio sezono rezultatus, 2018-ųjų metų moksleivių čempionu tapo Egidijus Bindokas (159,5 taško iš 200 galimų). Vicečempiono titulas atiteko Lukui Lemežiui (147,5 taško), trečiąją vietą iškovojo Paulius Bulota (146 taškai).

 

Tarp kitko, per septynerius metus šios amžiaus grupės varžybas laimėjo jauniausias sportininkas… Per pastaruosius šešerius metus šios amžiaus grupės varžybas laimėdavo 3 ar 4 klasių moksleiviai. E.Bindokas į trečią gimnazine klasę keliaus tik sekančiais mokslo metais.

 

Ypač atkakliai ketvirto etapo varžybos susiklostė jaunimo grupėje. Šios atkarpos nugalėtojui išaiškinti prireikė net papildomos rungties.

 

Kova taškas į tašką užvirė tarp dviejų jėgos sporto atstovų – H.Lukoševičiaus ir M.Vainoro. Abu sportininkai laimėjo po dvi rungtis.

 

Haris pajėgiausias buvo pritūpimų su štanga (jo rezultatas - 150 kg) ir atsilenkimų sektoriuje (49 pakartojimai). Mangirdas „atsirevanšavo“ dešimtšuolio (rezultatas - 29,4 m) ir automobilio traukimo rungtyse (22,54 sek.).

 

Kaip jau supratote, atsispaudimų nuo lygiagrečių rungtyje nugalėtojo vieta buvo jau „užimta“... Tądien puikius rezultatus pademonstravo Evaldas Vosylius, kuris parodė, kad tikrai dar „ne visą paraką šiame sektoriuje yra išnaudojęs“.

 

Nors oficialus, agentūros „Factum“ pripažintas E.Vosyliui priklausantis rekordas yra 260 pakartojimų, minėtas sportininkas tądien atliko jų 264!

 

Įdomu tai, kad gana akivaizdžiai matėsi, kad paskutiniai E.Vosyliaus atlikti pakartojimai buvo be ypatingų pastangų ir matyt jis šioje rungtyje dar taško nepadėjo...

 

Na, o grįžtant į ketvirto etapo rezultatus paaiškėjo, kad po penkių rungčių H.Lukoševičiaus ir M.Vainoro visi statistiniai rodikliai (taškai, užimtos vietos rungtyse) vienodi.

 

Abu sportininkai buvo surinkę po 45 taškus, todėl nugalėtojui išaiškinti teko skelbti papildomą rungtį.

 

Jėgos sporto atstovai pasirinko atsilenkimus per 30 sekundžių. Net ir čia abiems varžovams teko atlikti po du bandymus. Tik po dramatiškos kovos pirma vieta šiame etape atiteko Hariui Lukoševičiui, antroji – Mangirdui Vainorui. Trečiąją vietą šiame etape iškovojo Evaldas Vosylius.

 

Šių metų sezono rezultatų visuma parodė, kad trečiąkart šiose jėgos maratono varžybose triumfavo ir čempionu tapo Haris Lukoševičius (167 taškai).

 

Stipriausio jaunuolio varžybų vicečempiono trofėjus atiteko Egidijui Sultonui (151 taškas), trečiąją vietą iškovojo Mangirdas Vainoras (146,5 taško).

 

Visus varžybų dalyvius, kuriems buvo įteikti šio sezono pasiekimų pažymėjimai, nugalėtojus ir prizininkus pasveikino Kazlų Rūdos sporto centro direktorius Gintaras Arminas, kuris nuoširdžiai pasidžiaugė puikia varžybine atmosfera, vienas kito palaikymu ir aukštais rezultatais.

 

Nebuvo pamiršti ir vyriausias bei jauniausias šių varžybų dalyviai. Specialiais simboliniais prizais buvo apdovanoti Haris Lukoševičius ir Tomas Lemežis. Beje, pastarasis sportininkas kitais mokslo metais dar tik bus devintoje klasėje, o šiose varžybose jau sugebėjo pademonstruoti įstabių rezultatų.

 

Simbolinis prizas buvo įteiktas ir atsispaudimų nuo lygiagrečių rekordininkui Evaldui Vosyliui, kurio rezultatas (260 pakartojimų) buvo oficialiai įregistruotas dar šiais metais.

Grįžti į naujienų sąrašą