Futbolas. Rezultatyvioje dvikovoje „Šilo“ vyrai įveikė „Kauno Žalgirio“ dublerius

2018-06-14

LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse toliau be pralaimėjimų žingsniuoja Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna.

Po vienerias rungtynes trukusios įvarčių tylos, birželio 13-ąją Sauliaus Vikerto treniruojamos komandos artilerija atsigavo su kaupu. Dvikovoje su Kauno „Kauno Žalgiriu B“ pasiekta pergalė rezultatu 6:2 (2:0).

„Šilo“ komandoje pasižymėjo visa eilė futbolininkų – po įvartį mušė G.Kazelis, K.Raškauskas, I.Raštutis, Š.Krinickis, G.Urba ir komandos gretas papildęs T.Lekeckas.

Nors „Šilo“ ekipai aktyviais veiksmais aikštėje negalėjo padėti keletas futbolininkų (E.Grigaitis, A.Brokas, A.Lukšys), tačiau komanda savų sirgalių nenuvylė.

Kone pusę pirmo kėlinio vyko apylygė kova aikštėje ir nei viena komanda įstabesnėmis progomis pasigirti negalėjo.

Didieji įvykiai „užsikūrė“ 23-ąją minutę, kai gana netikėtą įvartį gavo „Kauno Žalgirio B“ futbolininkai.

Tuomet susiklostė tokia žaidybinė situacija, kai vienas iš Kauno futbolininkų, būdamas prie pat vartininko aikštelės, atsitvėręs nuo šalia esančio G.Kazelio „užsiblokavo“ atskriejantį kamuolį, tačiau atkaklus „Šilo“ futbolininkas buvo atkaklus ir kyštelėjęs koją už varžovo pasiuntė kamuolį tiesiai į N.Preišegalavičiaus ginamus vartus – 1:0.

Po tokio akibrokšto kauniečiai nepasimetė. Netrukus varžovų ataka galėjo baigtis išlyginamuoju įvarčiu, kuomet vienas iš futbolininkų smūgiavo kamuolį būdamas vos keletos metrų nuo vartų atstumu, tačiau puikiai tame epizode sužaidė G.Zenkevičius, kuris sureagavo ir smūgiuotą kamuolį atrėmė.

Kauno komanda nenurimo. Praėjus kelioms minutėms po šio epizodo, iš aikštės gilumos gavęs kamuolį vienas prieš vartus atsidūrė su juo Andrei Bursuc, kuris mėgino pasiųsti kamuolį į „Šilo“ vartus, tačiau vėl fantastiškai sužaidė Giedrius Zenkevičius. „Šilo“ vartininkas, priartėjęs prie varžovo, smūgiuotą kamuolį atrėmė.

Į šį kauniečių išpuolį „Šilo“ futbolininkai atsakė jau besibaigiant pirmam kėliniui. Kairiame „Kauno Žalgirio B“ baudos aikštės krašte, kamuolį gavo I.Raštutis, kuris atliko perdavimą arčiau vartų buvusiam K.Raškauskui ir pastarasis futbolininkas krisdamas sugebėjo pasiųsti kamuolį į Kauno komandos vartus, padidindamas Kazlų Rūdos komandos persvarą – 2:0.

Antrajame kėlinyje atakų gerokai padaugėjo iš abiejų komandų pusės. Futbolas darėsi atviresnis ir dar dinamiškesnis.

Svečių futbolininkai jau pirmomis minutėmis pamėgino spausti „Šilo“ komandą, tačiau greitai sulaukė atsako.

49-ąją minutę Kazlų Rūdos ekipa, vos apsigynusi greitai atsidūrė varžovų aikštės pusėje. Kamuolį atakos smaigalyje gavo I.Raštutis, kuris įsiveržęs į baudos aikštę pro jį pasitinkantį kauniečių vartininką pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Akimirkai atrodė, kad šiose rungtynėse kaip ir viskas aišku, tačiau laikinosios sostinės futbolininkai sugebėjo atsitiesti ir sugrąžinti maksimalią įtampą akistatoje.

60-ąją minutę spraga „Šilo“ komandos gynyboje pasinaudojo Andrei Bursuc, kuris kiek pasivaręs kamuolį, nekliudomas smūgiavo iš baudos aikštės prieigų ir kamuolys skriejo į vartų kamputį – 3:1.

Vos po penkių minučių G.Zenkevičiui vėl teko traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Tuomet aukšta trajektorija kamuolys skriejo link „Šilo“ baudos aikštės ir greičio savybes tame epizode pademonstravo Ante Bakmaz.

Nors G.Zenkevičius nieko nelaukdamas artėjo prie kamuolio, tačiau varžovų komandos futbolininkas pirmasis kyštelėjo koją ir kamuolys įskriejo į vartus – 3:2.

Po šio įvarčio varžovų puolimas dar labiau suintensyvėjo. Kauno futbolininkai galėjo išlyginti rezultatą 70-ąją minutę.

Varžovams lankantis „Šilo“ baudos aikštėje, atakuoti turėjo galimybę vienas iš svečių futbolininkų. Link vartų linijos riedantį kamuolį paskutinę akimirką G.Zenkevičius numušė, o šalia buvęs I.Raštutis nukreipė jį už galinės linijos.

Varžovų aistros bent trumpam atvėsintos buvo 72-ąją minutę. Iš aikštės gilumos siunčiant kamuolį link Kauno komandos baudos aikštės prieigų, į jį nepataikė „Kauno Žalgirio B“ gynėjas.

Prie kamuolio čia pat atsidūrė T.Lekeckas, kuris įsiveržė į baudos aikštelę, atliko keletą klaidinančių judesių prieš spėjusius grįžti gynybon pora varžovų, ir pasiuntė kamuolį į vartų kamputį – 4:2.

Paskutinė galimybė „kabintis į rungtynes“ kauniečiams buvo pasitaikiusi 74-ąją minutę, kai būdamas vos kelių metrų nuo vartų atstumu kamuolį smūgiuoti galėjo R.Paškevičius, tačiau pataikyti į vartų plotą nepavyko.

Kazlų Rūdos komanda vis didesniu greičiu artėjo prie pergalės ir paskutinėmis rungtynių minutėmis varžovams nubraukė bet kokias viltis pakovoti bent dėl taško. 87-ąją minutę, po T.Lekecko keliamo kampinio, prie tolimo vartų virpsto savo šansu pasinaudojo Š.Krinickis, kuris nukreipė kamuolį į vartus, padidindamas „Šilo“ persvarą iki 5:2.

O paskutinį tašką rungtynėse padėjo Gytis Urba. 90-ąją minutę, vėl po keliamo kampinio, jokių šansų Kazlų Rūdos komandos gynėjas nepaliko varžovų vartininkui, pasiųsdamas kamuolį galva į varžovų vartų tinklą – 6:2.

„Šilo“ kariauna, iškovojusi septintą pergalę, toliau tęsia dominavimą LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Egidijus Bindokas, Edvinas Chmieliauskas (65‘ Osvaldas Šarauskas), Gytis Urba, Audrius Račkus, Tadas Kvietkauskas, Karolis Raškauskas, Giedrius Kazelis (83‘ Dominykas Skrinska), Robertas Barzdukas (70‘ Šarūnas Krinickis), Tadas Lekeckas, Ignas Raštutis.