Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Lietuvos savo svorio štangos spaudimo čempionate debiutas puikiai susiklostė Evaldui Vosyliui

2018-07-17

Štangos spaudimo su savo kūno svoriu varžybas pastaraisiais metais rengia ne vienas Lietuvoje esantis klubas, organizacija.


Šios jėgos ištvermės rungties išaugusį populiarumą deramai įvertino ir Lietuvos trikovės federacija, kuri vasaros viduryje pirmą kartą surengė čempionatą, subūrusį jėgos sporto atstovus iš visos šalies.


Praėjusį šeštadienį šios varžybos vyko Dzūkijos sostinėje – Alytuje. Be šeimininkų, pirmajame štangos spaudimo su savo kūno svoriu čempionate dalyvavo beveik šimtas jėgos sporto atstovų iš Šakių, Lazdijų, Kuršėnų, Žuvinto, Mažeikių, Kėdainių ir kitų Lietuvos miestų, miestelių.

 

Kazlų Rūdai šiose varžybose atstovavo Evaldas Vosylius. Svorio kategorijoje iki 74 kg minėtas sportininkas su 66 kg sveriančia štanga atliko 33 pakartojimus ir tapo šių varžybų čempionu.

 

Neapleidžiantis jėgos sporto nei žiemą, nei vasarą E.Vosylius absoliučioje įskaitoje, iškovojo trečią poziciją, tik dėl lengvesnio svorio nusileidęs antroje vietoje buvusiam, tiek pat pakartojimų atlikusiam E.Černiauskui.

 

Apie sėkmingai susiklosčiusį debiutą bei pasiektus rezultatus pakalbinome E.Vosylių:

 

- Tokio pobūdžio varžybos Jums ne naujiena, tačiau susidarė įspūdis, kad gana stipriai prieš startą jaudinotės.... Kodėl?

 

- Nors esu dalyvavęs ne vienose varžybose, bet prieš šias man asmeniškai buvo didesnis jaudulys. Matyt tai įtakojo ir solidesnė varžybinė aplinka nei įprastinė, reiklūs teisėjai.

 

Pavyzdžiui, ankstesnėse varžybose, kuriose teko dalyvauti, atliekant veiksmą, galėjau pats rinktis pauzes tarp pakartojimų, o dabar ilsėtis tarp jų buvo leidžiama ne ilgiau nei tris sekundes, todėl teko suktis didesniu intensyvumu.

 

Be to ir varžybų statusas nebuvo mėgėjų, visgi tai nacionalinis čempionatas. Tai irgi sudarė papildomą psichologinį spaudimą, bet kaip matote viskas susiklostė gana sėkmingai.

 

- Ką reiškia Jums šis iškovotas medalis? Kokią vietą jis užima tarp ankstesnių laimėjimų?

 

- Žvilgtelėjus atgalios, pagal svarbą man šis laimėjimas ko gero būtų antroje vietoje. Vis dėlto arčiau dūšios man atsispaudimai nuo lygiagrečių. Šioje rungtyje pasiektas rezultatas yra pripažintas kaip ir oficialiu Lietuvos rekordu.

 

Štangos spaudimo su savo svoriu rungtyje taip pat esu parodęs aukštesnių rezultatų, bet ten buvo daugiau mėgėjų turnyrai, o čia, kaip jau minėjau, visgi čempionatas.

 

- Ar tokio rezultato, vietos tikėjotės prieš varžybas?

 

- Užimta vieta be abejo esu patenkintas, tenkina ir rezultatas. Kas liečia pastarąjį, reikia paminėti, kad dabar vasaros metas ir kalbant apie metinį treniruočių ciklą, šiuo laikotarpiu nebūna maksimalių rezultatų pikas.

 

Tą buvo galima pamatyti ir šiose varžybose, jeigu vertinsime kai kurių varžovų rezultatus. Ne su vienu tekę susitikti ir ankstesnėse varžybose, ir matau, kad kolegoms yra sekęsi ir geriau. Kalbant apie tikslus varžybose, tai kaip ir kiekvienas sportininkas, esu maksimalistas ir tikėjausi aukščiausios vietos.

 

- Ir pabaigai... Kokį įspūdį apskritai paliko šis čempionatas?

 

- Įspūdžiai puikūs. Tokio lygio varžybose dalyvavau pirmąkart, konkurencija didelė, daug pajėgių varžovų. Kaip matėme, apdovanojimų ceremonijos metu, šiose varžybose dalyvavo ir klasikinės štangos spaudimo rungties elito ir meistrų klasės sportininkų. Nors ir vasaros vidurys, dalyvaujančiųjų būrys sakyčiau buvo tikrai nemažas.

 

Grįžti į naujienų sąrašą