Futbolas. Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimui neprilygo bendraamžiai iš Jonavos

2018-09-04

Solidžią pergalę LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse iškovojo Dariaus Gabuževičiaus treniruojamas Kazlų Rūdos jaunimas.

Sekmadienio vidurdienį SC „Šilo“ vienuolikė net 0:6 (0:4) įveikė Jonavos „Jonavos“ futbolininkus ir šiame sezone iškovojo jau aštuntą pergalę.

Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo du tikslius smūgius į varžovų vartus pasiuntęs Tomas Raštutis, mušamo įvarčio skoniu mėgavosi Einoras Borodeiko, Justas Stanionis, Ignas Raštutis ir Lukas Jasinskas.

SC „Šilo“ komandos žaidybinis pranašumas buvo matomas nuo pat pirmų rungtynių minučių. Jau 3-ąją į aikštės šeimininkų vartus realizuojant baudos smūgį gana pavojingai kamuolį siuntė Jonavos vartų link Lukas Karpavičius. Kamuolys skriejo pro pat vartų skersinį.

7-ąją minutę pro varžovus su kamuoliu brovėsi Ignas Raštutis, kuriam priartėjus prie 16 m atžymos jonaviškiams tik kolektyvinių pastangų dėka pavyko apsiginti.

Vos po poros minučių aikštės šeimininkų vartams grasino iš aštraus kampo smūgiavęs Egidijus Bindokas. Tuomet varžovai atsipirko kampiniu.

SC „Šilo“ futbolininkai „ledus pralaužė“ 19-ąją minutę. Tuomet Kazlų Rūdos komandai lankantis Jonavos baudos aikštėje, vos gavęs kamuolį Tomas Raštutis siuntė jį į varžovų vartus. Kamuolys praslydo pro vartininką ir sustojo vartų tinkle – 0:1.

27-ąją minutę vėl Kazlų Rūdos komandai užgulus Jonavos komandos vartus, I.Raštutis veržėsi su kamuoliu kaire varžovų baudos aikštės zona. Jis atliko perdavimą L.Karpavičiui.

Pastarajam nepavykus tiksliai pasiųsti kamuolio į aikštės šeimininkų vartus, kamuolys atšoko į baudos aikštės prieigas. Jose kamuolį kiek pasitvarkė Einoras Borodeiko ir gana galingai smūgiuodamas pasiuntė jį į jonaviškių vartų kamputį – 0:2. Tuo aikštės šeimininkų problemos nesibaigė.

31-ąją minutę Kazlų Rūdos futbolininkams vėl rengiant ataką, į dešinę baudos aikštės zoną atskriejus kamuoliui, pirmas prie jo suskubo Justas Stanionis. Jo optinis taikiklis nepavedė – kamuolys buvo pasiųstas į kairį kampą ir SC „Šilo“ persvara išaugo iki 0:3.

Dar vieną kirtį aikštės šeimininkai pajuto 40-ąją minutę. Tuomet Tadas Kvietkauskas kamuolį siuntė kone per visą aikštę už varžovų gynėjų linijos staiga išnirusiam Ignui Raštučiui.

SC „Šilo“ atakų lyderis progos nepraleido. Vos priartėjęs prie 16 m atžymos pasiuntė kamuolį aukšta trajektorija į Jonavos vartus ir Kazlų Rūdos ekipos persvara toliau augo – 0:4.

Antro kėlinio pradžioje SC „Šilo“ puolimas kiek prigeso ir tuo galėjo pasinaudoti Jonavos komanda, kuri tose rungtynėse sukūrė pirmą ir paskutinį pavojingą epizodą.

Tuomet po komandos kolegos perdavimo nekliudomas kamuolį į Luko Jasinsko ginamų vartų kamputį pasiuntė afganistanietis Qasimi Shadab. Kamuolys atšoko nuo šoninio virpsto, o vėlesnėmis akimirkomis Kazlų Rūdos komandos futbolininkai apsigynė.

Daugiau varžovai tame mače aštresnių atakų nesukūrė, gana užtikrintai jas ardė Kazlų Rūdos komandos gynybinės grandies futbolininkai.

Tuo tarpu SC „Šilo“ ekipa iki dvikovos pabaigos į Jonavos komandos vartus mušė dar du įvarčius. 69-ąją minutę pirmu dubliu šiame sezone pasižymėjo Tomas Raštutis.

SC „Šilo“ futbolininkams varžovų baudos aikštėje kontroliuojant kamuolį, po brolio Igno Raštučio perdavimo, Tomas pasiuntė kamuolį į aikštės šeimininkų tinklą ir rezultatas tapo 0:5.

Na, o paskutinį tašką šiame mače padėjo „paragavęs“ ir žaidėjo aikštėje duonos vartininkas Lukas Jasinskas. 79-ąją minutę pats prisidėjęs prie atakos kūrimo kazlųrūdietis priartėjęs prie varžovų vartų sužaidė sienelę su komandos draugu ir pasiuntė kamuolį į Jonavos vartų tinklą – 0:6.

Į turnyrinę lentelę brūkštelėjusi tritaškį, D.Gabuževičiaus treniruojama ekipa ir toliau išlieka stipriausių šios lygos komandų trejete.