Futbolas. Dukart pirmavę „Šilo“ futbolininkai nusileido Kėdainių „Nevėžio“ dubleriams

2018-09-10

Antrą pralaimėjimą LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse patyrė jų lyderiai – Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Sekmadienį Kėdainiuose prieš „Nevėžio“ dublerius vykusiose rungtynėse S.Vikerto treniruojama komanda du kartus pirmavo, tačiau varžovai ne tik lygino rezultatą, bet pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo ir išplėšti pergalę rezultatu 4:2 (2:2).

Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo Audrius Brokas ir Robertas Barzdukas.

Pasistiprinę keletu pagrindinės komandos futbolininkų, kėdainiečiai daugiau kontroliavo kamuolį ir jau pirmomis rungtynių minutėmis susikūrė erdvių smūgiavimui į vartus iš baudos aikštės prieigų.

Du iš trijų varžovų smūgiuotų kamuolių skriejo į vartų plotą, tačiau „Šilo“ vartus sergėjęs G.Zenkevičius be didesnių problemų su užduotimis susitvarkė.

Kur kas liūdniau Kazlų Rūdos komandai galėjo baigtis epizodas 9-ąją minutę, kuomet staiga už gynėjų su kamuoliu išniro Kėdainių komandos futbolininkas. Tomis akimirkomis iš vartų išbėgęs G.Zenkevičius tiksliai smūgiuoti varžovui sukliudė ir kamuolys riedėjo šalia vartų.

Pirma „Šilo“ komandos ataka baigėsi įvarčiu į aikštės šeimininkų vartus. 14-ąją minutę spragų „Nevėžio B“ gynybos viduryje surado A.Račkus, kuris atliko perdavimą iš aikštės gilumos R.Barzdukui.

Pastarasis futbolininkas įsiveržė su kamuoliu į baudos aikštę ir pasiuntė jį į vartų tinklą – 0:1.

Įpusėjus kėliniui, vėl aštrią ataką sukūrė Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. 22-ąją minutę, po T.Lekecko perdavimo iš kairio krašto, gana galingai nuo 16 m atžymos smūgiavo E.Grigaitis.

Kėdainių komanda atsipirko kampiniu. Tuomet nuo jo gairelės A.Broko siunčiamą kamuolį į baudos aikštę galva mėgino smūgiuoti A.Račkus, tačiau pritrūko tikslumo.

Čia pat greitą ataką surengė aikštės šeimininkai. Dešiniu „Šilo“ komandos kraštu 24-ąją minutę su kamuoliu prasiveržė J.Supronas, kuris atliko aštrų perdavimą į baudos aikštę V.Giedraičiui ir pastarasis futbolininkas vienu lietimu nukreipė kamuolį  į vartus – 1:1.

Dvikova klostėsi permainingai, atakos įsiplieksdavo tai prie vienų tai prie kitų vartų. Pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę, vėl iš peties teko padirbėti G.Zenkevičiui.

Po vieno iš aikštės šeimininkų keliamo kampinio, smūgiuoti pasitaikė galimybė nesaugomam baudos aikštėje varžovui. Jo smūgiuotą kamuolį „Šilo“ vartininkas atrėmė.

Savo ruožtu, turėjo ką pasiūlyti puolime ir Kazlų Rūdos komanda, surengusi 36-ąją minutę rezultatyvią ataką. Į aikštės kraštą kamuolį gavęs E.Grigaitis, akimirksniu įvertino situaciją ir atliko perdavimą arčiau vartų buvusiam A.Brokui.

„Šilo“ saugas įsiveržė į baudos aikštę ir pasiuntęs kamuolį į vartų tinklą dar kartą išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį – 2:1.

Deja, šios trapios persvaros išsaugoti nepavyko. Dar nesibaigus pirmam kėliniui aikštės šeimininkai rezultatą vėl išlygino. 43-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų itin galingai smūgiavo Kėdainių futbolininkas. Puikią reakciją pademonstravęs G.Zenkevičius kamuolį atrėmė, tačiau čia pat nesaugomas smūgį kartojo V.Giedraitis ir rezultatas tapo – 2:2.

Antrame kėlinyje dvikova ir toliau klostėsi permainingai. Pirmi varžovų vartams grasino „Šilo“ futbolininkai.

Po T.Lekecko skersuoto kamuolio, galva jį komandos draugui E.Grigaičiui siuntė I.Raštutis. „Šilo“ puolėjas taip pat mėgino galva siųsti kamuolį, tik jau į „Nevėžio B“ komandos vartus, tačiau R.Granauskas be didesnio vargo kamuolį sugavo.

54-ąją minutę aštriu epizodu atsakė aikštės šeimininkai. Po skersuoto iš aikštės krašto kamuolio taip pat galva mėgino smūgiuoti baudos aikštėje atsidūręs kėdainiškis, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

62-ąją minutę „Nevėžio B“ vartų konstrukcijų tvirtumą patikrino baudos smūgį atlikdamas A.Brokas. Savo ruožtu taip pat grėsmingu epizodu netrukus atsakė ir kėdainiškiai, kuomet atakos smaigalyje vienas prieš vartus galėjo su kamuoliu atsidurti varžovų futbolininkas. Laiku iš vartų išbėgęs G.Zenkevičius kamuolį išmušė iš po varžovo kojų.

75-ąją minutę vėl galingai iš gana aštroko kampo, iš baudos aikštės prieigų smūgiavo aikštės šeimininkų futbolininkas. Kamuolys atšoko nuo vartų virpsto. Čia pat Kėdainių futbolininkas baudos aikštėje dar kartą smūgiavo, vėl meistriškumą pademonstravęs G.Zenkevičius kamuolį atrėmė.

Rungtynėms einant į pabaigą puikias galimybes išsiveržti vėl į priekį turėjo „Šilo“ futbolininkai. 85-ąją minutę, Kazlų Rūdos vienuolikės atakos metu, puikų perdavimą E.Grigaitis atliko atakos smaigalyje atsidūrusiam T.Lekeckui.

Vienas prieš vartus atsidūręs „Šilo“ puolėjas vos įbėgęs į baudos aikštę smūgiavo, tačiau kamuolį atrėmė prie jo priartėjęs Kėdainių vartininkas R.Granauskas. Kamuolį dar kartą užvaldęs T.Lekeckas po keletos klaidinančių judesių vėl mėgino smūgiuoti, tačiau tuomet kamuolį blokavo „Nevėžio B“ komandos gynėjas.

Šansu „Šilo“ futbolininkai nepasinaudojo, o 88-ąją minutę lygos lyderiams apmaudžiai teko traukti kamuolį iš savų vartų tinklo.

Tuomet kairiame krašte „ledus pralaužęs“ kėdainiškis atliko perdavimą į baudos aikštę Elias‘ui Spaltro ir pastarasis futbolininkas vienu lietimu nukreipė kamuolį į G.Zenkevičiaus ginamų vartų tinklą – 3:2.

Kazlų Rūdos komanda dar mėgino gelbėtis, tačiau jau per pridėtą laiką subyrėjusia „Šilo“ vidurio gynyba pasinaudojo aikštės šeimininkai. Į baudos aikštę įsiveržė su kamuoliu V.Giedraitis, atliko tikslų smūgį ir rungtynes „Nevėžis B“ užbaigė iškovodamas pergalę 4:2.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Karolis Raškauskas (68‘ Osvaldas Šarauskas), Tadas Kvietkauskas (14‘ Ignas Raštutis), Edvinas Chmieliauskas, Gytis Urba, Audrius Račkus, Robertas Barzdukas (81‘ Šarūnas Krinickis), Evaldas Grigaitis, Audrius Brokas, Tadas Lekeckas, Giedrius Kazelis (46‘ Andrius Lukšys).