Futbolas. SC „Šilo“ U-10 ir U-14 komandoms – futbolo kovų įkarštis

2018-09-12

Kazlų Rūdos SC „Šilo“ vaikų ir jaunimo komandos, dalyvaujančios LVJFA rengiamose futbolo pirmenybėse, čempionatuose šiuo metu pačiame kovų įkarštyje.

Tiek D.Gabuževičiaus treniruojamos U-14, U-19 ekipos, tiek V.Kirtiklio ugdoma U-10 komanda įnirtingai kaunasi savuose frontuose ir kiekvienose rungtynėse siekia taškų.

Po skaudaus pralaimėjimo LVJFA U-14 II lygos Pietų regiono dvikovoje Prienuose, kuriuose varžovams nusileista 9:0 (tiesa, tame mače kazlųrūdiečiai rungtyniavo be pagrindinio vartininko... – aut. past.), D.Gabuževičiaus SC „Šilo“ 2005 m.g. komanda praėjusį sekmadienį sugebėjo nukauti vienus iš regiono lyderių - Kauno „Tauro“ komandą. Kazlųrūdiečiai laikinosios sostinės ekipą įveikė rezultatu 3:1 (3:1).

Tose Kazlų Rūdoje vykusiose rungtynėse aikštės šeimininkai rungtyniavo atsitraukę ir pasikliovė kontroatakomis.

Kaip parodė dvikovos visuma, ši taktika pasiteisino. Sėkmingai gynęsi nuo varžovų išpuolių, SC „Šilo“ U-14 futbolininkai tokiu būdu susikūrė erdves atakoms.

Jau 10-ąją rungtynių minutę nebloga galimybė atakuoti Kauno komandos vartus pasitaikė M.Aksionui, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo pro pat „Tauro“ komandos vartus.

Ramybė kauniečių vartų tinkle sudrumsta buvo antroje pirmo kėlinio pusėje. 22-ąją minutę kamuolį iš varžovų aikštės krašto skersavo Rimantas Gruzdys ir situacija susiklostė kur kas geriau nei tikėtasi – kamuolys įskriejo į „Tauro“ komandos vartus, SC „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0.

Laikinosios sostinės futbolininkai suskubo rezultatą lyginti ir 28-ąją minutę, po keletos perdavimų Kazlų Rūdos baudos aikštėje, atakos smaigalyje su kamuoliu atsidūrė Ignas Vyšniauskas, kuris nukreipė jį į Justo Kupčinsko vartus. Rezultatas tapo lygus 1:1.

Lygiava tęsėsi vos minutę. Kazlų Rūdos futbolininkams lankantis varžovų aikštės pusėje, atšokus kamuoliui iš baudos aikštės, nuo 16 m atžymos tiksliai kamuolį smūgiavo į Kauno komandos vartus Matas Aksionas ir aikštės šeimininkai vėl išsiveržė į priekį 2:1.

33-ąją minutę dar viena rezultatyvia ataka džiaugėsi Kazlų Rūdos futbolininkai. Po skersuoto kamuolio varžovų aikštės pusėje, kamuolį „uždarė“ vėl M.Aksionas ir SC „Šilo“ futbolininkai įgijo dviejų įvarčių persvarą – 3:1.

Antrame kėlinyje Kauno komandos futbolininkai spaudė aikštės šeimininkus, „Tauro“ ekipa buvo sukūrusi standartinių situacijų; baudos smūgių, kampinių, tačiau aikštės šeimininkai sėkmingai gynėsi, gerai aštriose situacijose sužaisdavo vartininkas Justas Kupčinskas.

Nepaisant varžovų spaudimo, savų argumentų puolime turėjo ir kazlųrūdiečiai. Pasinerdami į greitas atakas, jų smaigalyje atsidurdavo Ervinas Paliokas, Simas Bočys, tačiau vis pritrūkdavo baigiamosios jų dalies.

Nors pasižymėti antroje dvikovos dalyje aikštės šeimininkams nepavyko, bet į savus vartus daugiau įvarčių  SC „Šilo“ U-14 komanda nepraleido, išsaugojo dviejų įvarčių pranašumą ir šiame sezone iškovojo antrą pergalę.

Antrą tašką neseniai prasidėjusiose antro etapo akistatose iškovojo V.Kirtiklio treniruojama jauniausia – 2009 m.g. Kazlų Rūdos komanda.

LVJFA „Wellkid lygos“ U-10 Pietų regiono čempionate tarp aštuonių stipriausiųjų komandų rungtyniaujantys mažo miestelio futbolininkai praėjusį penktadienį tašką „nugriebė“ Kaune dvikovoje su viena iš laikinosios sostinės komandų.

Tądien kazlųrūdiečių varžovais buvo dvi Kauno - SM „Tauro-Kauno Žalgirio“ ir „Tauro“ komandos.

Pirmame mače dominavo „Tauro-Kauno Žalgirio“ futbolininkai, kurie pranašumą įrodė ir įvarčiais. Varžovams Kazlų Rūdos komanda nusileido rezultatu 0:6 (0:3).

Realias galimybes atsigriebti ir iškovoti tris taškus SC „Šilo“ U-10 futbolininkai turėjo antroje akistatoje prieš „Tauro“ komandą. Dvikovoje prieš šią ekipą V.Kirtiklio ugdomi SC „Šilo“ futbolininkai dominavo ir po Simo Laukaičio tikslaus smūgio išsiveržė į priekį  1:0.

Varžovai ne be fortūnos pagalbos rezultatą netrukus išlygino. Aukšta trajektorija siųstas kamuolys į Kazlų Rūdos komandos baudos aikštę įskriejo į vartų tinklą ir rezultatas tapo lygus 1:1.

Žaidybinis kazlųrūdiečių pranašumas, nepaisant išlyginamojo įvarčio, tęsėsi. Net du kartus po S.Laukaičio, A.Šakalio atliekamų smūgių, kamuolys pataikė į Kauno komandos vartų konstrukcijas ir varžovai įvarčio išvengė. „Tauro“ futbolininkai išsaugojo šį rezultatą ir su SC „Šilo“ komanda pasidalino po tašką.