Futbolas. Dramatiškame trileryje „Šilo“ vyrai išplėšė pergalę prieš „Ateitį“

2018-09-14

LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse lemtingų kovų metas. Lyderio pozicijų neužleidžia Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurie ketvirtadienio pavakare po permainingos ir dramatiškos rungtynių baigties rezultatu 3:2 (1:1) išplėšė pergalę prieš Vilniaus „Ateities“ futbolininkus.

„Šilo“ gretose pasižymėjo Gytis Urba, Tadas Lekeckas ir Evaldas Grigaitis.

Vilniaus komanda pirmoje sezono pusėje buvo lyderiaujančių komandų gretose, tačiau pastaruoju metu sostinės futbolininkams itin sunkiai sekasi rinkti taškus.

Tiesa, pora kluptelėjimų šioje futbolo sezono fazėje patyrė ir lyderiai Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Rungtynes su „Ateitimi“ aikštės šeimininkai pradėjo atsitraukę savoje aikštės pusėje ir pasikliovė kontroatakomis.

Nieko keisto, kad vilniečiai daugiau kontroliavo kamuolį ir 4-ąją minutę pirmi atliko smūgį į tos dienos rungtynėse puikiai besikovusio Giedriaus Zenkevičiaus vartus. „Šilo“ vartininkas kamuolį be didesnių problemų atrėmė.

Netrukus padažnėjo ir „Šilo“ vizitų „Ateities“ aikštės pusėje. 12-ąją minutę, atliekant baudos smūgį, kamuolys buvo siunčiamas į Vilniaus baudos aikštę. Nugara vartų kryptimi stovėjo A.Račkus, kuris tokioje pozicijoje mėgino galva siųsti kamuolį į sostinės komandos vartus. G.Jurevičius kamuolį be didesnio vargo sugavo.

Gerokai grėsmingesnis epizodas prie „Ateities“ vartų užfiksuotas 14-ąją minutę. Svečių aikštės pusėje kamuolį perėmė G.Kazelis, kuris įsiveržė į baudos aikštės dešinį kraštą ir smūgiavo. Vilniečių vartininkas kamuolį atrėmė.

Sekančios atakos metu Vilniaus baudos aikštėje buvo pargriautas vos gavęs kamuolį T.Lekeckas ir skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo G.Urba ir „Šilas“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Aikštės šeimininkų persvara laikėsi iki kėlinio vidurio. 24-ąją minutę varžovų atakos metu, kamuolį baudos aikštėje smūgiavo vienas iš „Ateities“ komandos futbolininkų.

Kamuolys atšoko nuo virpsto, tačiau čia pat galimybė smūgiuoti pasitaikė M.Gudaičiui, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatą vilniečiai išlygino – 1:1.

Toliau rungtynės vyko permainingai, pavojingos atakos įsiplieksdavo tai prie vienų, tai prie kitų vartų.

30-ąją minutę svečių futbolininkai, paspaudę aikštės šeimininkus, sugebėjo perimti kamuolį ir trys „Ateities“ futbolininkai atsidūrė prieš du „Šilo“ gynėjus. Baigiamojoje atakos fazėje varžovui pataikyti kamuoliu į vartus nepavyko.

Po keletos minučių aštriu epizodu atsakė „Šilo“ komanda. Po E.Grigaičio perdavimo į dešinę baudos aikštės zoną G.Kazeliui, pastarasis futbolininkas kamuolį siuntė arčiau vartų buvusiam I.Raštučiui, kuris smūgiavo galva kamuolį, tačiau vilniečių vartininkas sugebėjo jį nukreipti už galinės linijos.

Po kampinio prie svečių vartų, Vilniaus futbolininkai apsigynė ir pasinėrė į greitą ataką, tačiau baigiamojoje jos fazėje varžovas nepataikė į kamuolį.

Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje į priekį galėjo išsiveržti „Šilo“ komanda. Dešinėje baudos aikštės zonoje su kamuoliu prasiveržė G.Kazelis, kuris atliko perdavimą kiek atgal A.Račkui, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys pataikė į varžovų vartininką.

Antras kėlinys taip pat buvo gausus pavojingomis atakomis. Pirmi grėsmingą išpuolį sukūrė varžovai. 48-ąją minutę, po trumpo perdavimo baudos aikštėje, kamuolį smūgiavo M.Gudaitis, tačiau G.Zenkevičius jį atrėmė.

Perėmę kuriam laikui iniciatyvą, svečiai pasiekė savo. 58-ąją minutę greita „Ateities“ ataka baigėsi įvarčiu. Po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, jį galva „uždarė“ A.Fedorovičius ir vilniečiai išsiveržė į priekį – 1:2.

Pakylėti tokios dvikovos eigos, vilniečiai žaidimą dar labiau suaktyvino. 60-ąją minutę su kamuoliu kaire zona prasiveržė Safi Ilyaz, tačiau jo smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

Varžovų dominavimas prigesintas buvo 65-ąją minutę. Po G.Kazelio perdavimo į kairį kraštą, su kamuoliu baudos aikštėje buvo T.Lekeckas, kuris pasiuntė kamuolį į vilniečių vartų tinklą – 2:2.

Rungtynės pasiekė kulminaciją, toks rezultatas netenkino nei vienos komandos. 80-ąją minutę „Ateities“ futbolininkai galėjo išsiveržti vėl į priekį, kai su kamuoliu pačiu baudos aikštės viduriu prasiveržė varžovas. Puikią reakciją tame epizode pademonstravo G.Zenkevičius, kuris vilniečio smūgiuotą kamuolį atrėmė.

85-ąją minutę „Ateities“ futbolininkai vėl sukūrė grėsmingą epizodą. Karštas atakos taškas buvo dešinė Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės zona. Vėl meistriškumą demonstravo G.Zenkevičius. Jis varžovo smūgiuotą kamuolį atrėmė.

90-ąją minutę griebtis už galvų buvo priversti svečių futbolininkai. Kamuolys į aikštės gilumą buvo siunčiamas iš „Ateities“ baudos aikštės. Jos prieigose kovojant dėl kamuolio R.Barzdukui, nuo jo kulno kamuolys atšoko į baudos aikštę, kurioje tarp varžovų kamuolys atsidūrė prie E.Grigaičio kojų. Nieko nelaukdamas „Šilo“ puolėjas „šovė“ kamuolį į vartų kamputį, tokiu būdu sukeldamas tikrą audrą tribūnose ir išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį – 3:2.

Varžovai per pridėtą laiką kaip įmanydami mėgino „iškrapštyti“ bent tašką. Viename iš paskutinių dvikovos epizodų neleistinais veiksmais vilniečių futbolininkas mėgino išmušti kamuolį G.Zenkevičiui iš rankų, tokiu būdu „užsidirbdamas“ geltoną kortelę ir išprovokavęs „Šilo“ vartininką dar aštresniam atsakui, po kurio teko jam palikti aikštelę.

Įtampa neslūgo iki paskutinių dvikovos sekundžių. Kazlų Rūdos komanda persvarą išsaugojo ir „išplėšė“ taip reikalingą pergalę, leidusią išlikti „Šilui“ turnyrinės lentelės viršūnėje.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius (90+2‘ pašalintas iš aikštės, Julius Bieliauskas), Karolis Raškauskas (90+2‘ Osvaldas Šarauskas), Edvinas Chmieliauskas, Audrius Račkus, Gytis Urba, Giedrius Kazelis (90+1‘ Šarūnas Krinickis), Robertas Barzdukas, Tadas Lekeckas, Andrius Lukšys, Evaldas Grigaitis, Ignas Raštutis.