Futbolas. „Šilo“ vyrai, įveikdami Alytaus „Dainavos“ dublerius, susigrąžino lyderio pozicijas

2018-09-27

Trečiadienio vakarą iki pat sutemų vykusiose rungtynėse S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda po gana atkaklios kovos rungtynių pabaigoje palaužė Alytaus „Dainavą B“ ir susigrąžino bent jau trumpam lyderio pozicijas LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse.

Dvikova su Dzūkijos sostinės futbolininkais baigėsi rezultatu 3:1 (1:0). Dviem įvarčiais „Šilo“ gretose pasižymėjo Tadas Lekeckas, kartą varžovų vartininką nuginklavo Andrius Lukšys.

Rungtynių pradžioje kamuolį daugiau kontroliavo svečių futbolininkai, jau 4-ąją minutę sukeldami gana grėsmingą epizodą prie J.Bieliausko ginamų vartų.

Tuomet, po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, į jį nepataikė netoli vartininko aikštelės atsidūręs A.Marčiukaitis.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkams pirmoje kėlinio pusėje regzti atakas ne itin sekėsi. Pirmą aštresnį epizodą aikštės šeimininkai „sukrapštė“ 18-ąją dvikovos minutę.

Po E.Grigaičio skersuoto kamuolio, galva jį į vartus nukreipė T.Lekeckas, tačiau smūgis nebuvo stiprus ir D.Mirijauskas kamuolį sugavo.

„Šilo“ komandos dominavimas pradėjo ryškėti antroje pirmo kėlinio pusėje. 26-ąją minutę, keliant kampinį prie „Dainavos B“ vartų, abiejų komandų futbolininkų grūstimi baudos aikštėje mėgino pasinaudoti G.Kazelis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo pro pat varžovų vartų „devyniukę“.

Tai ko nepavyko padaryti pačiam, minėtas „Šilo“ futbolininkas 27-ąją minutę tokią galimybę sukūrė komandos draugui. Po skersuoto G.Kazelio kamuolio, jį baudos aikštėje gavo T.Lekeckas, kuris pasiuntė kamuolį į Alytaus komandos vartus ir Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 1:0.

Įkvepianti rungtynių eiga „Šilo“ futbolininkų pastangas regzti atakas dar labiau suaktyvino. Vėl dešiniame krašte apie save priminė G.Kazelis. 33-ąją minutę jo skersuotas kamuolys pasiekė adresatą – E.Grigaitį.

„Šilo“ puolėjas, apsisukdamas su kamuoliu baudos aikštėje smūgiavo, tačiau kamuolys švilpė pro pat vartų viršų.

Vos po poros minučių puikias saugo savybes pademonstravo R.Barzdukas, kuris vos gavęs kamuolį aikštės viduryje atliko tikslų perdavimą tarp dviejų varžovų link „Dainavos B“ vartų skuodusiam T.Lekeckui, tačiau pastarojo smūgiuotą kamuolį Alytaus vartininkas sugebėjo atremti ir antro įvarčio alytiškiai išvengė.

Netrukus varžovai vėl buvo spaudžiami prie savų vartų. Po T.Lekecko kamuolio perdavimo kulnu baudos aikštėje šalia esančiam E.Grigaičiui, pastarojo iš aštraus kampo smūgiuotą kamuolį D.Mirijauskas nukreipė už galinės linijos.

Pirmo kėlinio pabaigoje, po E.Grigaičio perdavimo, „Dainavos B“ vartams grasino iš dešinės baudos aikštės zonos smūgiavęs G.Kazelis, tačiau kamuolys švilpė virš vartų.

Antrasis kėlinys vyko ganėtinai permainingai. Pirmi aštrų epizodą pačioje jo pradžioje sukūrė svečiai, kuomet H.Biekša baudos aikštėje smūgiavo kamuolį iš gana aštraus kampo. J.Bieliauskas su užduotimi susitvarkė ir kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Varžovų aktyvesni veiksmai pristabdyti buvo 59-ąją minutę, kuomet alytiškių baudos aikštės prieigose su kamuoliu buvo pargriautas „Šilo“ futbolininkas.

Baudos smūgį atlikti mėgino A.Račkus, tačiau jo siunčiamas kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Antram kėliniui perkopus į antrą pusę, „Dainavos B“ futbolininkai sugebėjo surengti vieną tikslią ataką.

Alytiškiams kontroliuojant kamuolį, 77-ąją minutę jis iš kairio krašto aukšta trajektorija buvo siunčiamas į „Šilo“ baudos aikštę. Kamuolys tiksliai leidosi ant A.Marčiukaičio galvos, kuris šoktelėjęs puikiu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į kairį Kazlų Rūdos vartų kamputį ir svečiai rezultatą išlygino – 1:1.

Po įmušto įvarčio svečiai „užsiplieskė“ perimti iniciatyvą ir pamėginti pakovoti dėl viso trijų taškų paketo, bet netrukus buvo atvėsinti.

Iki akistatos pabaigos likus mažiau nei 10 minučių, „Šilui“ lankantis varžovų aikštės pusėje, kamuolį į baudos aikštę gavo T.Lekeckas, kuris suklaidino alytiškių gynėją ir apsisukęs su kamuoliu pasiuntė jį į vartų tinklą – 2:1. Tai buvo 83-oji dvikovos minutė.

Na, o besibaigiant rungtynėms, 86-ąją minutę šou surengė A.Lukšys. Vos gavęs kamuolį iš komandos kolegos, „Šilo“ saugas kūrė su juo per daugiau nei pusę aikštės. Pakeliui įveikdamas kone trijų alytiškių gynybą, A.Lukšys priartėjo prie „Dainavos B“ komandos baudos aikštės 16 m. atžymos ir pasiuntė kamuolį į vartų kamputį, padidindamas „Šilo“ pranašumą iki 3:1.

Šią persvarą Kazlų Rūdos komanda išlaikė ir iškovodama pergalę susigrąžino bent jau iki ateinančio šeštadienio lyderio pozicijas turnyrinėje lentelėje.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Julius Bieliauskas, Karolis Raškauskas (55‘ Osvaldas Šarauskas), Edvinas Chmieliauskas (81‘ Dominykas Skrinska), Gytis Urba, Audrius Račkus, Andrius Lukšys (88‘ Lukas Vaitukaitis), Giedrius Kazelis, Robertas Barzdukas (71‘ Šarūnas Krinickis), Evaldas Grigaitis, Tadas Lekeckas, Tadas Kvietkauskas.

Vienas svarbiausių šio sezono rungtynių Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams numatomos šį šeštadienį, rugsėjo 29 d. S.Vikerto treniruojamos kariaunos laukia išvyka į Kybartus, kuriuose teks ietis suremti su „Sveikatos“ futbolininkais, antrajame rate skinančiais vien pergales...