Futbolas. Kazlų Rūdos „Šilas“ nukovė Kybartų „Sveikatą“

2018-09-30

Artėjant LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių finišo tiesiajai, ganėtinai aišku, kad dėl šio regiono nugalėtojo titulo kovoja trys komandos – Kazlų Rūdos „Šilas“, Kybartų „Sveikata“, Kauno „Hegelmann Litauen“.

Kuri komanda ko verta, sužinosime spalio pabaigoje, na o vienas iš savotiškų „finalų“, centrine šio savaitgalio dvikova buvo šeštadienio popietę vykusi akistata būtent tarp šių pirmenybių lyderių, Suvalkijos miestelio ekipų, „Šilo“ ir „Sveikatos“.

Džiugu pažymėti, kad S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos komanda varžovų aikštėje sugebėjo nukauti šeimininkus ir parsivežti iš Lietuvos futbolo istorijos lopšio tris taškus.

„Sveikata“ buvo įveikta rezultatu 2:1 (1:0). „Šilo“ gretose pasižymėjo Tadas Lekeckas ir Evaldas Grigaitis.

Rungtynės jau pirmame kėlinyje kur kas sėkmingiau klostėsi „Šilo“ futbolininkams, kurių „ietys“ atakose buvo kur kas smailesnės ir aikštės šeimininkai buvo priversti daugiau laiko skirti gynybai nei puolimui.

Jau 5-ąją rungtynių minutę baudos aikštės prieigose su kamuoliu buvo pargriautas E.Grigaitis ir skirtas baudos smūgis. Gana pavojingą smūgį atliko T.Lekeckas, kamuolys leidosi prie pat kybartiečių vartų.

Vos po poros minučių vėl neleistinai buvo stabdoma Kazlų Rūdos komandos rezgama ataka. Vėl baudos smūgį atliko T.Lekeckas. Kamuolys skriejo šalia vartų.

Aikštės šeimininkai ir toliau nevengė grubesnių pražangų, todėl nieko keisto, kad netrukus varžovai sulaukė ir geltonos kortelės, o vienam iš kybartiečių futbolininkų pratrūkus ir emocijoms, dar 14-ąją minutę teko palikti aikštę.

Nors kybartiečiai rungtyniavo dešimtyje, tačiau iš esmės jų žaidimo eigai, kaip parodė tolimesni įvykiai aikštėje, didesnės įtakos tai neturėjo. „Sveikata“ netrukus sugebėjo sukurti ir aštresnį epizodą prie Kazlų Rūdos komandos vartų.

Tuomet atakos smaigalyje kamuolį gavęs Kybartų komandos lyderis G.Čibirka mėgino smūgiuoti baudos aikštėje, tačiau smūgis nesigavo.

Nors daugiau pavojingesnių atakų pirmame kėlinyje varžovai nesukūrė, tačiau „Sveikatos“ futbolininkai neretai pasirodydavo su kamuoliu Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės prieigose. Jų atakas puikiai ardydavo „Šilo“ komandos gynėjai, saugai.

Tuo tarpu Kazlų Rūdos komandos futbolininkų išpuoliai buvo vis grėsmingesni. 23-ąją minutę gana klastingą smūgį atliko E.Grigaitis. Būdamas kairiame varžovų aikštės krašte, „Šilo“ puolėjas staiga apsisuko su kamuoliu ir aukšta trajektorija „paleido bombą“. Kamuolys nusileido prie pat „Sveikatos“ vartų virpsto.

28-ąją minutę, po G.Kazelio perdavimo, nuo 16 m atžymos kamuolį smūgiavo T.Lekeckas. „Sveikatos“ vartininkas A.Vieraitis kamuolį sugavo.

Itin aktyvus tos dienos rungtynėse T.Lekeckas savo pasiekė 34-ąją minutę. „Šilo“ puolėjas, būdamas varžovų baudos aikštėje su kamuoliu, pasinaudojo galimybe smūgiuoti ir kamuolys po rikošeto suspurdėjo kybartiečių vartų tinkle – 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo vėl grėsmingu „Šilo“ komandos išpuoliu. 50-ąją minutę prie pat Kybartų komandos vartų kamuolį gavo G.Kazelis, kuris nespėjo pilnai atlikti smūgio į kamuolį, varžovų futbolininkas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Praėjus keletui minučių po šio epizodo, šį tą puolime nuveikė ir „Sveikata“. Dešiniu kraštu su kamuoliu prasiveržė D.Karpavičius, kuris iš aštroko kampo vos įbėgęs į baudos aikštę atliko smūgį, tačiau puikiai sureagavo G.Zenkevičius ir kamuolį atrėmė.

Toliau sekė vėl „Šilo“ galimybė padidinti minimalią persvarą. 56-ąją minutę, atliekant baudos smūgį, kamuolį prie pat vartų siuntė A.Račkus. Deja, pataikyti į jį nepavyko G.Kazeliui ir aikštės šeimininkai pavojaus išvengė.

Varžovai pasiduoti neketino ir „Sveikata“ į tai kontrargumentavo 62-ąją minutę. Tuomet kiek netikėtai iš baudos aikštės prieigų smūgiavo A.Pečiulis. Jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

Vis dėlto aikštės šeimininkų viltys pakovoti dėl taško smarkiai aptirpdytos buvo 66-ąją minutę. Tuomet dešiniu kraštu su kamuoliu kūrė G.Kazelis, kuris siuntė jį į baudos aikštę įsibėgėjusiam E.Grigaičiui. „Šilo“ puolėjas vienu lietimu galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Kybartų vartų tinklą, padidindamas Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 2:0.

Vos po penkių minučių tas pats „Šilo“ futbolininkas galėjo būti ir dublio autoriumi ir padėti galutinį tašką dvikovoje. Po komandos draugo perdavimo E.Grigaitis atsidūrė vienas su kamuoliu prieš vartus, suklaidino vartininką ir rodėsi, kad beliko tik pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau kelionė su kamuoliu jau lydint varžovui jam tęsėsi iki pat galinės linijos ir smūgiuoti jo „Šilo“ puolėjui nepavyko.

Kapsint paskutinėms minutėms rungtynėse gana netikėtai įsiplieskė intriga. 89-ąją minutę, vos gavęs kamuolį, baudos aikštėje buvo pargriautas Kybartų futbolininkas ir skirtas 11 m baudinys.

Jį realizavo G.Čibirka ir sušvelninę rezultatą iki 2:1 aikštės šeimininkai pasileido į paskutinį mūšį. Akimirksniu įsiplieskusia intriga „Sveikata“ vos nepasinaudojo, kai su kamuoliu prie „Šilo“ vartų artėjo G.Čibirka, bet pilnai atakos sukurti kybartiečiams nepavyko, Kazlų Rūdos komanda apsigynė.

Negana to, viename pridėto laiko epizode iš aikštės vidurio kamuolį į varžovų tuščius vartus pasiųsti galėjo ir T.Lekeckas. Tuomet netoliese „Šilo“ puolėjo buvęs Kybartų gynėjas spėjo galva numušti bekylantį kamuolį ir „Sveikata“ galimo įvarčio išvengė.

Per likusias dvikovos sekundes, Kazlų Rūdos komanda persvarą išlaikė ir iškovojusi jau 16 pergalę šiame sezone toliau pirmenybėse pirmauja.

Kazlų Rūdos „Šilo“ sudėtis: Giedrius Zenkevičius, Osvaldas Šarauskas (90+1‘ Lukas Vaitukaitis), Gytis Urba, Audrius Račkus, Karolis Raškauskas (73‘ Šarūnas Krinickis), Andrius Lukšys, Tadas Lekeckas, Evaldas Grigaitis, Giedrius Kazelis (85‘ Dominykas Skrinska), Tadas Kvietkauskas, Edvinas Chmieliauskas.