Futbolas. Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimas mėgavosi futbolu dvikovoje su Ukmergės komanda

2018-10-08

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono pirmenybėse kovose dėl aukščiausių apdovanojimų intriga pasiekė kulminaciją.

Po sekmadienį vykusių akistatų tris taškus praradus lygos lyderiams, Vilniaus „Ateities“ futbolininkams, visas galimybes pakovoti dėl nugalėtojo titulo susigrąžino „Žalgirio B“ ekipa, na o kovoje dėl trečios vietos „ietis laužo“ trys komandos – Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimas, Kėdainių „Nevėžis“ ir Kauno „Tauras“.

Sekmadienį D.Gabuževičiaus treniruojama jaunimo komanda viešėjo Ukmergėje. Neturinti kur trauktis Kazlų Rūdos ekipa rezultatu net 0:6 (0:2) sutriuškino aikštės šeimininkus, Ukmergės sporto centro futbolininkus, ir išsaugojo visus šansus kovoti dėl prizininkų titulo pirmenybėse.

SC „Šilo“ gretose tame mače pasižymėjo visa eilė futbolininkų – du įvarčius atseikėjo Ignas Raštutis, po kartą pasižymėjo Lukas Vaitukaitis, Kristupas Besarabovas, Justas Stanionis, Lukas Karpavičius.

Tos dienos rungtynių Kazlų Rūdos komandos sėkmės istorija prasidėjo jau 2-ąją minutę. Po keliamo kampinio prie ukmergiškių vartų, kamuolį siunčiant į baudos aikštę, jį galva į vartų tinklą pasiuntė Lukas Vaitukaitis – 0:1.

Įmušę greitą įvartį, SC „Šilo“ futbolininkai įsitaisė ilgesniam pasibuvimui Ukmergės aikštės pusėje. 8-ąją minutę vienas prieš aikštės šeimininkų vartus su kamuoliu buvo atsidūręs I.Raštutis, tačiau paskutinę akimirką SC „Šilo“ puolėjas kamuolį kiek atleido ir varžovų vartininkas jį išmušė iš baudos aikštės.

11-ąją minutę vėl buvo keliamas kampinis prie Ukmergės komandos vartų. Nebloga galimybė smūgiuoti į kamuolį pasitaikė vėl Kazlų Rūdos atakų lyderiui I.Raštučiui, tačiau „prisišaudyti“ nepavyko. Po to atšokusį kamuolį baudos aikštėje smūgiavo D.Sauka, tačiau kamuolys skriejo pro pat vartus.

Tokį SC „Šilo“ komandos dominavimą apkartino 15-ąją minutę užfiksuotas epizodas, kuomet už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas L.Ruseckas ir toliau kovą tęsti Kazlų Rūdos komanda turėjo dešimtyje.

Kuriam laikui SC „Šilo“ dominavimas prislopo, tačiau kėliniui einant į pabaigą Suvalkijos miestelio jaunimas puolime vėl suaktyvėjo.

38-ąją minutę su kamuoliu kūrė atakos smaigalyje atsidūręs I.Raštutis. M.Petronis SC „Šilo“ puolėjo smūgiuotą kamuolį atrėmė. Akimirkai rodėsi, kad SC „Šilo“ puolėjui tądien fortūna bus nusisukusi visu 180 laipsnių kampu.

Ją į vadžias perėmė komandos draugai. Paskutinę pirmo kėlinio minutę, Kazlų Rūdos komandai užgulus varžovų vartus, kamuolys kiek netikėtai atšoko prie K.Besarabovo kojų, kuris nieko nelaukdamas, būdamas netoli vartininko aikštelės, pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, padvigubindamas Kazlų Rūdos komandos persvarą – 0:2.

Antrajame kėlinyje tęsėsi SC „Šilo“ futbolininkų dominavimas, virtęs dar keturiais įvarčiais į Ukmergės komandos vartus.

58-ąją minutę, greitos atakos metu, jos smaigalyje su kamuoliu kūrė I.Raštutis . Ir į šio futbolininko „kiemą atėjo šventė“. Kazlų Rūdos komandos puolėjas, priartėjęs prie baudos aikštės, pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą ir SC „Šilo“ persvara tapo 0:3.

Kiek netikėtas dar vienas įvartis į aikštės šeimininkų vartus krito 65-ąją minutę. Po kamuolio perdavimo kone per visą aikštę, varžovų baudos aikštėje dėl jo sėkmingai kovojo su ukmergiškiu J.Stanionis, kuris paskutinę akimirką iš aštraus kampo sugebėjo pasiųsti kamuolį į artimą kampą ir tokiu būdu dar labiau padidinti Kazlų Rūdos ekipos persvarą – 0:4.

Vos po poros minučių dar kartą apie save priminė I.Raštutis. SC „Šilo“ puolėjas, įbėgęs į varžovų baudos aikštę, suklaidino net kelis Ukmergės futbolininkus, pasiuntė kamuolį į kampą ir kaip ant mielių auganti persvara tapo 0:5.

Tai buvo dar ne pabaiga. Paskutinį tašką rungtynėse padėjo L.Karpavičius. 76-ąją minutę, po puikaus T.Raštučio perdavimo iš aikštės gilumos, pirmas prie kamuolio už aikštės šeimininkų gynėjų linijos atsidūrė minėtas Kazlų Rūdos komandos puolėjas, kuris įsiveržė į Ukmergės baudos aikštę ir jokių šansų nepaliko aikštės šeimininkų vartininkui, pasiųsdamas kamuolį į vartų tinklą – 0:6.

Kazlų Rūdos jaunimas iškovojo solidžią pergalę, o tuo pačiu išsaugojo trečios vietos poziciją turnyrinėje lentelėje.