Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Jėgos sportas. Štangos spaudimo dvikovės varžybose triumfavo E.Bindokas ir V.Pimpička

2018-11-27

Lapkričio 24-oji diena Ąžuolų Būdos daugiafunkciniame centre paženklinta štangos spaudimo dvikovės varžybomis „Rudens taurė‘ 2018“.

 

Savotiškos rudens pabaigtuvės vargu ar būtų įvykusios be jėgos sporto entuziastų, kurie geranoriškai ir ženkliai prisideda prie sporto tradicijų rusenimo Kazlų Rūdoje, padedančių palaikyti ugnelę, ne vienam įplieskiančią norą siekti sportinių aukštumų.

 

Pagrindinis štangos spaudimo dvikovės globėjas buvo Kazlų Rūdos sporto bendruomenei gerai žinomas Evaldas Vosylius, kurį nuolat galime matyti panašaus pobūdžio varžybų sūkuryje.

 

Jėgos sporto sezono startą pažyminčiame renginyje dėl nugalėtojų ir prizininkų titulų dvejose grupėse susikovė 14 jėgos sporto atstovų, kurių gretose žvelgiant retrospektyviai, buvo ir naujų veidų, viliantis, kad jie ateityje papildys sportuojančių asmenų pajėgas mūsų nedidukėje savivaldybėje ir tokiu būdu prisidės prie jėgos sporto tradicijų palaikymo.


Štangos spaudimo dvikovės programą sudarė dvi rungtys. Varžybų dalyviai jėgas išmėgino maksimalaus svorio ir „tonažo“ sektoriuose.

 

Remiantis varžybų nuostatais, maksimalaus štangos svorio rungtyje rezultatas buvo skaičiuojamas pagal Wilks koeficientą.

 

„Tonažo“ sektoriuje kiekvienas jėgos sporto atstovas galėjo laisvai pasirinkti svorį ir per vieną minutę atlikti kuo daugiau pakartojimų. Rezultatą sudarė pakartojimų skaičiaus ir pasirinkto svorio sandauga.

 

Moksleivių grupėje maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtis geriausiai susiklostė E.Bindokui, kuris sverdamas 68,4 kg išspaudė 117,5 kg sveriančią štangą. K.Griniaus gimnazistas pagerino asmeninį rezultatą. Šis rezultatas įvertintas 89,7 taško.

 

Antroji vieta atiteko P.Merkevičiui (jo rezultatas 102,5 kg, 65,6 taško, - aut. past.), trečias buvo D.Lukoševičius. 59,2 kg sveriantis sportininkas išspaudė 75 kg sveriančią štangą (64,8 taško).

 

Antroje rungtyje užfiksuota ir tam tikrų netikėtumų. „Tonažo“ rungties lyderiu buvo P.Merkevičius. Jis su 40 kg atliko 56 pakartojimus ir surinko 2240 kg. Antroje vietoje liko E.Bindokas, kuris su 50 kg sveriančia štanga surinko 2200 kg. Trečioje pozicijoje buvo E.Aušiūra, su 40 kg surinkęs 2080kg.

 

Moksleivių grupės tiek nugalėtojo, tiek prizininkų pozicijas nulėmė sėkmingesnis sportininkų pasirodymas pirmoje rungtyje, todėl bendroje įskaitoje pirmoji vieta atiteko ir „Rudens taurės‘ 2018“ savininku tapo Egidijus Bindokas.

 

Antrąją vietą štangos spaudimo dvikovėje iškovojo tiek pat taškų surinkęs Pijus Merkevičius, na o prizininkų trejetuką užbaigė Deividas Lukoševičius, kuris taip pat vienodai surinko taškų su Viliumi Aušiūra. Aukštesnė pozicija maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje Deividui nulėmė ir aukštesnę vietą galutinėje įskaitoje.

 

Aukštų rezultatų pasiekta ir suaugusiųjų grupėje. Maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje dominavo V.Pimpička. Jis išspaudė 175 kg ir surinko 100,3 taško.

 

Antra pozicija šiame sektoriuje atiteko E.Vosyliui. 69,3 kg sveriančiam jėgos sporto entuziastui pakluso 125 kg sverianti štanga (94,4 taško). Trečia pozicija rungtyje teko H.Lukoševičiui, išspaudusiam 135 kg sveriančią štangą (85,9 taško).

 

„Tonažo“ rungtyje ko gero ne vieną nustebino G.Pikūno pasirodymas, kuris su 52,5 kg per minutę atliko 51 pakartojimą ir surinkęs 2677,5 kg tapo rungties nugalėtoju.

 

Antrą poziciją iškovojo V.Pimpička. Kazlų Rūdos jėgos sporto atstovas su 60 kg surinko 2580 kg. Nedaug iki šio rezultato pritrūko E.Vosyliui, kuris su 43,5 kg sukaupė 2523 kg ir finišavo trečias.

 

Bendroje įskaitoje daugiausia taškų už abi rungtis surinko Vytautas Pimpička, kuriam ir atiteko „Rudens taurės‘ 2018“ titulas.

 

Kovoje dėl antros pozicijos prireikė taip pat žvilgtelėti į pirmos rungties rezultatus, kurie nulėmė ir galutinę aukštesnę poziciją.

 

Taigi, antrąją vietą iškovojo Evaldas Vosylius, na o prizininkų trejetą užbaigė po kelerių metų pertraukos Kazlų Rūdos jėgos sporto varžybų padangėje pasirodęs Gytis Pikūnas.

 

Kaip jau minėjome, tai buvo šio jėgos sporto sezono įžanga ir artimiausiu metu laukia jėgos ištvermės mėgėjų trikovės (prisitraukimai, štangos spaudimas su 75 proc. kūno svorio ir atsispaudimai nuo lygiagrečių) Kalėdinės varžybos Evaldo Vosyliaus taurei laimėti. Jos vyks gruodžio 22 d., 12.00... Pasiruošimas Kalėdoms jau prasidėjo...

Grįžti į naujienų sąrašą