Kazlų Rūdos SC „Šilo“ U- 11 komanda – Lietuvos vaikų salės futbolo taurės turnyro vicečempionė

2019-02-26

Sekmadienį, vasario 24-ąją, Kėdainių sporto arenoje finišavo Lietuvos vaikų (2009-2010 m.g.) salės futbolo taurės turnyras, kuriame puikiai pasirodė V.Kirtiklio treniruojama Kazlų Rūdos SC „Šilo“ komanda.

Pirmąkart LVJFA organizuotame turnyre bendradarbiaujant kartu su LSFA šioje amžiaus grupėje varžėsi iš viso devyniolika Lietuvos komandų.

Po atrankinio etapo, keturios pajėgiausios mūsų šalies regionų ekipos dėl trofėjų susigrūmė vidurio Lietuvoje – Kėdainiuose.

Pietų fronto pajėgiausia Kazlų Rūdos SC „Šilo“ ekipa pirmame pusfinalyje susitiko su šiaurės regiono nugalėtojais, Biržų KKSC futbolininkais, na o kitoje akistatoje ietis sukryžiavo vakarų regiono lyderė Gargždų „Banga“ su rytų teritorijoje geriausiai pasirodžiusiu Vilniaus „Granitu“.

Pirmame pusfinalyje nuo pat pirmų minučių Kazlų Rūdos futbolininkai spaudė biržiečius prie savų vartų, buvo susikūrę keletą epizodų įvarčiui. Atakos smaigalyje buvo atsidūrę Elvinas, Aronas Sidabros, tačiau pasižymėti futbolininkams niekaip nesisekė.

11-ąją pirmo kėlinio minutę SC „Šilo“ gretose „ledus pralaužė“ S.Laukaitis, kuris varžovų baudos aikštės prieigose pasitaisęs kamuolį pasiuntė jį į viršutinę vartų dalį, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Po praleisto įvarčio pagausėjo ir biržiečių vizitų prie kazlųrūdiečių vartų. Varžovai surengė pora reidų, tačiau išlyginti rezultato nepavyko, viename iš epizodų SC „Šilą“ gelbėjo vartų virpstas, kitame ties vartų linija kamuolį sustabdė D.Šafranskis.

Netrukus Suvalkijos miestelio futbolininkai vėl užgulė Biržų komandos vartus ir 16- ąją minutę, po A.Sidabros perdavimo, tiksliu smūgiu pasižymėjo S.Laukaitis – 2:0.

Antrame kėlinyje vis labiau ryškėjo Kazlų Rūdos komandos dominavimas. Šioje rungtynių dalyje SC „Šilas“ pasižymėjo dar keturis kartus, tuo tarpu savus vartus išsaugodami „sausus“.

Puikias puolėjo savybes demonstravo A.Sidabra, kuris biržiečių aikštės krašte sugebėjo suklaidinti gynėją ir iš aštraus kampo pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Dar vieną įvartį į savo sąskaitą A.Sidabra įsirašė, kamuolį į vartų tinklą pasiųsdamas po S.Laukaičio perdavimo – 4:0.

Netrukus dar kartą buvo linksniuojama to paties futbolininko pavardė. Perėmęs kamuolį varžovų aikštės pusėje, Aronas nukūrė prie varžovų vartų ir pasiuntė jį į vartų tinklą, didindamas Kazlų Rūdos persvarą iki 5:0.

Paskutinį tašką kelyje į finalą Kazlų Rūdos komandoje padėjo Justas Žūkas. Vos pasirodęs aikštėje jaunasis kazlųrūdietis kone pirmos atakos metu atsidūrė prie varžovų vartų, pasiuntė kamuolį į vartus ir SC „Šilas“, iškovodamas solidžią pergalę 6:0, liuogtelėjo į turnyro finalą.

Kitame pusfinalyje solidų žaidimą demonstravo Gargždų „Bangos“ futbolininkai, kurie taip pat dominavo rungtynėse su Vilniaus „Granitu“. Dar po pirmo kėlinio gargždiškiai pirmavo 2:0.

Netikėtumų neužfiksuota ir antroje dvikovos dalyje. Sostinės futbolininkus „Banga“ pakeliui į finalą įveikė rezultatu 6:2.

Kovoje dėl trečios vietos vilniečiai jėgas išmėgino su bendraamžiais iš Biržų. „Granito“ futbolininkai įrodė, kad yra pajėgesni ir įveikė varžovus rezultatu 4:1, tokiu būdu pasidabindami Lietuvos vaikų salės futbolo taurės turnyro bronzos medaliais.

Didžiajame šio turnyro finale susikirto Kazlų Rūdos SC „Šilo“ ir Gargždų „Bangos“ interesai. Vakarų regiono nugalėtojai gargždiškiai buvo nesustabdomi.

Jau pirma varžovų atakos banga baigėsi tiksliu smūgiu į D.Šafranskio ginamus vartus. Žemaičių spaudimas nesiliovė. Vos po poros minučių baudos aikštėje buvo neleistinai stabdomas vienas iš varžovų futbolininkų ir į Kazlų Rūdos vartus skirtas 6 m baudinys.

SC „Šilo“ vartininkas D.Šafranskis atrėmė smūgiuotą kamuolį ir kazlųrūdiečiai įvarčio išvengė. Kuriam laikui, po šio epizodo, žaidimas kiek apsilygino, bet ilgainiui Gargždų komandos puolimas vėl suaktyvėjo.

15-ąją minutę „Bangos“ atakos banga baigėsi antru įvarčiu į Kazlų Rūdos komandos vartus. Nors pirmąjį varžovų smūgiuotą kamuolį tuomet D.Šafranskis atrėmė, tačiau po pakartoto smūgio, kamuolys suspurdėjo SC „Šilo“ vartų tinkle.

Antrame kėlinyje solidesniu žaidimu ir toliau pasižymėjo Gargždų futbolininkai, kurie ne kartą pavojingai atakavo Kazlų Rūdos komandos vartus.

Ne kartą nuo įvarčio gelbėjo D.Šafranskio geras žaidimas, tačiau ir tokiomis sąlygomis „Banga“ pasižymėjo dar du kartus ir pirmavo 4:0.

Antro kėlinio metu pora epizodų prie varžovų vartų buvo sukūrę ir SC „Šilo“ futbolininkai, tačiau pasižymėti nepavyko. Tik pačioje rungtynių pabaigoje kazlųrūdiečiai pelnė paguodos įvartį.

Po J.Žūko nuo šoninės linijos atlikto perdavimo, vienu lietimu kamuolį į varžovų vartų tinklą nukreipė D.Pauliukonis. Gargždų komanda iškovojo pergalę rezultatu 4:1 ir tapo pirmojo Lietuvos vaikų salės futbolo taurės turnyro čempionais.

Negali nedžiuginti jame ir V.Kirtiklio treniruojamos mažo miestelio komandos pasiekti rezultatai. Šio turnyro vicečempionų titulas ko gero aukščiausias Kazlų Rūdos moksleivių pasiekimas mūsų miestelio futbolo istorijoje bent jau pastarąjį dešimtmetį.

LVJFA prezidentas Vytautas Vaškūnas neslėpė džiaugsmo sėkmingai įgyvendintu debiutiniu projektu, skirtu vystyti ir populiarinti salės futbolą mūsų šalyje.

Jis kartu su kolegomis apdovanojo pirmojo Lietuvos vaikų salės futbolo taurės turnyro nugalėtojus, prizininkus, individualiai pasižymėjusius futbolininkus.

Geriausiu finalinio etapo komandos futbolininku Kazlų Rūdos SC „Šilo“ gretose buvo pripažintas Aronas Sidabra, kuriam buvo įteiktas specialus organizatorių prizas.