Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Jėgos sportas. Štangos spaudimo varžybose triumfavo Lietuvos Šaulių Sąjungos komanda

2019-03-08

Kovo 6-ąją atnaujintoje Kazlų Rūdos sporto centro salėje nuvilnijo jau tradicinėmis tapusios štangos spaudimo varžybos, skirtos „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“.

 

Dar 2013-siais metais Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininko mjr. Kęstučio Čekavičiaus iniciatyva organizuojamos varžybos šįmet sulaukė ir maksimalaus Jėgos trikovės federacijos dėmesio.

 

Varžybų dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti rezultatus naudodamiesi tarptautinius jėgos sporto standartus atitinkančia varžybine įranga, na o šio sporto gerbėjai galėjo mėgautis tiesiogine šių varžybų tiesiogine vaizdo transliacija YouTube kanalu.

 

Jaukioje sporto centro salėje šiais metais varžėsi beveik 70 dalyvių iš visų Lietuvos regionų ir įvairių jėgos struktūrų – mūsų šalies kariuomenės, Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų padalinių bei Kazlų Rūdos, Jonavos, Marijampolės savivaldybių sportininkai.

 

Varžybos buvo atviros visiems, todėl nieko keisto, kad jose figūravo ir ne viena Lietuvos jėgos sporto pasaulyje žinomo sportininko pavardė.

 

Kaip visuomet, varžybų dalyviai varžėsi dvejose rungtyse – maksimalaus svorio štangos spaudimo ir maksimalaus pakartojimų su savo svoriu rungtyse.

 

Jėgos sporto atstovai dėl varžybų trofėjų kovėsi tiek individualioje, tiek komandinėse įskaitose. Iš viso jose dalyvavo beveik 30 komandų.

 

Tiesa, ne visos iš jų buvo pilnos komplektacijos. Sveikindamas varžybų dalyvius Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius džiaugėsi, kad mūsų miestelis tampa šio sporto traukos centru.

 

Savivaldybės vadovas visiems linkėjo kuo aukštesnių rezultatų ir kad visus aplenktų traumos.

 

Jau pirmoje, maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje, buvo užfiksuotas naujasis šių varžybų rekordas. Jo autoriumi buvo LK Karo Policijos sportininkas Mindaugas Butkus, kuriam pakluso 217,5 kg sverianti štanga. Jis šios rungties rekordą pagerino net 10 kg, kuris priklausė Šiaulių tardymo izoliatoriaus jėgos sporto atstovui Linui Palivonui.

 

Tiesa, skaičiuojant Wilks koeficientą, bendroje įskaitoje šioje rungtyje M.Butkui atiteko antroji vieta. Rungties nugalėtoju tapo generolo A.Ramanausko Kovinio Rengimo Centro atstovas Evaldas Černiauskas, kuris sverdamas 87,2 kg išspaudė net 205 kg sveriančią štangą.

 

Ant prizininkų pakylos buvo ir Albertas Motiečius (Lietuvos Šaulių Sąjunga – 1), kurio užfiksuotas rezultatas – 170 kg. Minėto sportininko svoris buvo 72,45 kg.

 

Maksimalaus pakartojimų su savo kūno svoriu štangos spaudimo rungtis sėkmingiausiai susiklostė Albertui Motiečiui. Lietuvos Šaulių Sąjungos-1 komandos atstovas atliko 35 pakartojimus.

 

Tokį patį rezultatą pademonstravo ir jo komandos kolega Lukas Balsys, tačiau už varžovą jis buvo lengvesnis ir pastarajam atiteko antra pozicija.

 

Trečiąją vietą individualioje įskaitoje iškovojo Evaldas Černiauskas. Jo užfiksuotas rezultatas – 34 pakartojimai. Tiek pat jų atliko ir Nerijus Bimbiris (Lietuvos Policija-1). Kaip ir nugalėtojo atveju, varžovui jis nusileido pagal kūno svorio kriterijų.

 

Skaičiuojant abiejų rungčių komandinius rezultatus absoliučiais šių varžybų nugalėtojais tapo Lietuvos Šaulių Sąjungos-1 komanda, laimėjusi abi rungtis. Šių varžybų trofėjais mėgavosi Žilvinas Margevičius, Albertas Motiečius, Lukas Balsys.

 

Antrąją vietą komandinėje štangos spaudimo dvikovės įskaitoje iškovojo Lietuvos Policijos-1 jėgos sporto atstovai: Artur Kavolevski, Nerijus Bimbiris ir Vaidas Zinkevičius.

 

Minėta komanda antroje pozicijoje buvo tiek maksimalaus svorio, tiek maksimalaus pakartojimų su savo kūno svoriu štangos spaudimo rungtyse.

 

Prizininkų gretose, trečioje pozicijoje, buvo praėjusių metų nugalėtoja – LK Karo Policijos komanda: Mindaugas Butkus, Audrius Jonuitis, Gediminas Kulvinskas.

 

Šių varžybų rėmėjo G.Mocevičiaus firmos „Ginalo“ atstovas įsteigtais solidžiais prizais apdovanojo štangos spaudimo dvikovės absoliučioje įskaitoje geriausiai pasirodžius dalyvius.

 

Vyrų grupėje solidžiausiai pasirodė Evaldas Černiauskas. Šiose varžybose dalyvavo ir penkios moterys. Po atkaklios kovos geriausiais rezultatais išsiskyrė Lietuvos Šaulių Sąjungos antrai komandai atstovavusi Aistė Motiečė.

 

Neliko nepastebėtas ir vyriausias šių varžybų dalyvis, kuris apdovanotas taip pat specialiu prizu. Juo buvo Romas Eidukevičius (KASP Dainavos apygardos 1-oji rinktinė).

 

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkas mjr. Kęstutis Čekavičius taria nuoširdų AČIŪ už paramą gerbiamam Gintautui Mocevičiui, kuris visada su sportu kartu, ir jo firmai „Ginalas“ už įsteigtus prizus geriausiai pasirodžiusiems varžybų dalyviams ir sudarytas sąlygas šiam sportui būti matomam visoje Lietuvoje; Jėgos Trikovės Federacijai – už galimybę šias varžybas įvilkti į geresnės kokybės rūbą, Kazlų Rūdos sporto centrui – už ne vienerius metus trunkantį sėkmingą, konstruktyvų bendradarbiavimą.

Grįžti į naujienų sąrašą