Futbolas. „Šilo“ futbolininkai sezoną pradėjo iškovodami dramatišką pergalę

2019-05-08

Tikrą emocijų audrą antradienio vėlyvą vakarą LFF stadione patyrė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, gerbėjai, kuomet šių metų pirmenybėse tik per pridėtą laiką buvo įveikta Vilniaus „Vilties“ vienuolikė, po kurių praėjusių metų II lygos Pietų zonos pirmenybių vicečempionai šventė pergalę rezultatu 2:1 (1:0).

Su šia komanda Sauliaus Vikerto treniruojamas „Šilas“ ir pradėjo 2019 metų futbolo pirmenybes.

Kaip parodė rungtynių visuma, jų didvyriu tapo R.Beniušis, sugebėjęs lemtingomis minutėmis išplėšti Kazlų Rūdos komandai pergalę. Įvarčiu šiose rungtynėse taip pat paskutinę, tik pirmo kėlinio minutę, pasižymėjo komandos kapitonas Audrius Račkus.

Beje, praėjusiame sezone su Vilniaus „Viltimi“ „Šilo“ futbolininkai buvo susitikę du kartus ir sužaidė lygiosiomis ir tai pirmoji Kazlų Rūdos komandos pergalė.

Žvelgiant į dvikovos visumą, kamuolį daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau „Šilo“ futbolininkų surengtos tiek atakos, tiek kontroatakos buvo kur kas aštresnės.

Jau 5-ąją rungtynių minutę varžovų baudos aikštę ardė su kamuoliu joje atsidūręs R.Stankevičius, tačiau paskutinę akimirką vilniečiai pasiuntė kamuolį už galinės linijos.

Netrukus M.Atmanavičiui keliant kampinį, gana pavojingai galva kamuolį smūgiavo R.Beniušis. Kamuolys prazvimbė pro pat Vilniaus komandos vartų virpstą.

Į tai „Vilties“ futbolininkai atsakė 9-ąją minutę smūgiuodami kamuolį iš baudos aikštės prieigų, tačiau sugauti jį M.Kulikauskui nepasirodė sunki užduotis.

Daug bėdų varžovų gynybai galėjo pridaryti aktyviai rungtynes pradėjęs „Šilo“ futbolininkas M.Strauka. Jo reidams abejose aikštės pusėse, vilniečiams stabdyti reikėjo nemenkų gynybinių pastangų.

Deja, Kazlų Rūdos komandos futbolininkui pajutus skausmus kojoje, teko atlikti priverstinį keitimą ir verstis pakitusiomis pajėgomis.

Kurį laiką vyko žaidimas daugiau baudos aikščių prieigose ir pavojingų epizodų nebuvo fiksuojama. Aštresniais išpuoliais buvo apsikeista antroje pirmo kėlinio pusėje.

32-ąją minutę vienas iš „Šilo“ lyderių R.Beniušis, būdamas su kamuoliu baudos aikštės prieigose pritraukė keturių varžovų dėmesį. Vos radęs galimybę jis atliko smūgį, tačiau kamuolį be ypatingų pastangų sugavo vilniečių vartininkas. Tiesa, smūgis buvo ne itin stiprus.

Kitame epizode iš toli "šovė" Vilniaus futbolininkas, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Visas „smagumas“ Kazlų Rūdos komandos stovyklą aplankė kėlinio pabaigoje.

42-ąją minutę "Šilo" komanda pasinėrė į greitą kontroataką, kurios metu net trys futbolininkai atsidūrė su kamuoliu prieš vieną varžovą atakos smaigalyje, deja tomis akimirkomis pritrūko paskutinio tikslaus perdavimo.

Kazlų Rūdos komanda savo pasiekė paskutinę pirmo kėlinio minutę. Tuomet M.Atmanavičius varžovų aikštės pusėje atliko baudos smūgį. Jo siunčiamą kamuolį į baudos aikštę, joje būdamas R.Beniušis galva kamuolį "įmetė" į abiejų komandų žaidėjų sūkurį.

Jame „išniro“ ir užvaldė kamuolį A.Račkus, kuris siuntė jį į aikštės šeimininkų vartų kamputį ir „Šilas“ baigė pirmą kėlinį pirmaudamas 1:0.

Antrąjį kėlinį abi komandos pradėjo apsikeisdami smūgiuotais kamuoliais iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys nei vienu atveju į vartų plotą nepataikė.

Pirmas aštrus epizodas šioje rungtynių fazėje buvo užfiksuotas 58-ąją minutę. Tuomet puikų perdavimą iš aikštės gilumos į kairę Vilniaus baudos aikštės prieigų zoną gavo K.Raškauskas. Deja, paskutinėmis akimirkomis pilnai užbaigti atakos nepavyko.

Savo ruožtu gana pavojingai kamuolį skersavo vilniečiai 65-ąją minutę. Budrumą tomis akimirkomis pademonstravo M.Kulikauskas, kuris kamuolį baudos aikštėje iškumščiavo.

Toliau sekė pora „Šilo“ vienuolikės pavojingų atakų. 66-ąją minutę iš aštraus dešinio kampo kamuolį smūgiavo G.Kazelis. Kamuolys prariedėjo pro kairį varžovų komandos virpstą.

Vos po keletos minučių vėl į laisvą erdvę kamuolį gavo K.Raškauskas, tačiau sėkmingai užbaigti atakos vėl nepavyko. Iš tos situacijos "Šilas" išspaudė tai, kad atakos smaigalyje atsidūręs R.Beniušis siuntė kamuolį galva į artimą varžovų vartų kampą, tačiau smūgis buvo ne itin pavojingas. Kamuolio laukė tame aikštės taške vilniečių vartininkas.

Rungtynėms ridenantis link pabaigos, rezultatyvią ataką surengė aikštės šeimininkai. 75-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš kairio aikštės krašto, jį iš baudos aikštės į tolimą viršutinį „Šilo“ vartų kampą pasiuntė galingu smūgiu T.Chomičius ir „Viltis“ rezultatą išlygino – 1:1.

Paskutinėmis pagrindinio laiko minutėmis pagausėjo aikštės šeimininkų atakų, tačiau smūgiuoti kamuoliai iš baudos aikštės prieigų tikslo nepasiekdavo. Ne kartą „Šilo“ futbolininkams paskutinę akimirką pavykdavo blokuoti varžovų smūgiuojamą kamuolį.

Akimirkai rodėsi, kad galutinis rezultatas bus lygus, tačiau per pridėtą laiką „Šilas“ sugebėjo sukelti tikrą emocijų pliūpsnį. 93-ąją minutę, po A.Račkaus perdavimo iš aikštės vidurio, kamuolį prie varžovų baudos aikštės prieigų sugebėjo užvaldyti R.Beniušis, kuris paliko už nugaros dešiniame aikštės krašte iš vartų išbėgusį A.Juzkiv ir iš gana aštroko kampo pasiuntė kamuolį į „Vilties“ vartų tinklą, išplėšdamas „Šilui“ pergalę 2:1!

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Benas Spietinis, Ugnius Montvilas, Irmantas Stankevičius (77‘ Šarūnas Krinickis), Renaldas Stankevičius, Modestas Atmanavičius (59‘ Dominykas Skrinska), Mindaugas Strauka (19‘ Karolis Raškauskas), Ričardas Beniušis, Giedrius Kazelis, Povilas Gavėnas (49‘ Robertas Barzdukas), Audrius Račkus.