Futbolas. „Šilo“ futbolininkai kluptelėjo Panevėžyje

2019-05-11

Penktadienio vakare Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai viešėjo Panevėžyje, kuriame LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse taškų dalybose susikibo su pajėgia „Aukštaitijos“ vienuolike.

Rungtyniavusiai be keletos komandos lyderių (komandai negalėjo padėti traumuoti M.Strauka, P.Gavėnas, šiame mače nebuvo brolių Irmanto ir Renaldo Stankevičių, - aut.past.) Suvalkijos miestelio ekipai nepavyko nuraškyti taškų.

Panevėžio komanda šventė pergalę rezultatu 2:1 (1:0). Įvartį į varžovų komandos vartus mušė Ričardas Beniušis.

Jau pačioje rungtynių pradžioje panevėžiečiai sugebėjo išsiveržti į priekį. 4-ąją minutę, prasižengus „Šilui“ baudos aikštės prieigose, prie baudos atžymos priartėjo „Aukštaitijos“ futbolininkas, kuris siuntė kamuolį į baudos aikštę ir joje gana iš patogios padėties T.Markevičius galva pasiuntė kamuolį į viršutinį dešinį vartų kamputį – 1:0.

Vos po keletos minučių Kazlų Rūdos komandai vėl teko stabdyti varžovų ataką baudos aikštės prieigose, tačiau tąkart pavyko apsiginti nukreipiant kamuolį už šoninės linijos.

Po šios varžovų atakų bangos savų argumentų, kaip užpulti panevėžiškių vartus, ieškojo ir „Šilo“ futbolininkai. Aikštės šeimininkai taip pat nevengė pražangų ir stabdė Kazlų Rūdos komandos futbolininkus dar baudos aikštės prieigose.

„Šilo“ komandai „išspausti“ iš standartinių situacijų grėsmingesnių epizodų nepavyko. Tuo tarpu aikštės šeimininkų atakos buvo itin aštrios.

Panevėžio futbolo tribūnose susirinkusių sirgalių atodūsį sukėlė 16-ąją minutę epizodas, kuomet perėmęs kamuolį „Šilo“ aikštės pusėje vienas iš varžovų smūgiavo jį iš baudos aikštės prieigų ir kamuolys pataikė į viršutinį vartų virpstą.

Dar kartą Kazlų Rūdos vartus virpstas gelbėjo kėlinio viduryje, kuomet dešinėje baudos aikštės zonoje su kamuoliu buvo pargriautas T.Markevičius ir skirtas 11 m. baudinys.

Tuomet nuo virpsto atšokusį kamuolį galva dar mėgino nukreipti į vartus vienas iš Panevėžio komandos futbolininkų, tačiau tuomet kamuolys prašvilpė pro pat vartų skersinį.

Panevėžio futbolininkai ir toliau dominavo, ypač aštrūs futbolininkai buvo kraštuose, gintis „Šilo“ komandai teko gana titaniškomis pastangomis. Tuo tarpu ne viena Kazlų Rūdos rezgama ataka užgesdavo varžovų aikštės pusėje.

Nors per pirmąjį kėlinį „Šilo“ futbolininkai turėjo ne vieną standartinę situaciją, kuomet buvo stabdomi „Aukštaitijos“ komandos baudos aikštės prieigose, tačiau pasinaudoti deramai tomis galimybėmis vis nepavykdavo.

Kėliniui einant į pabaigą aikštės šeimininkai sugebėdavo „užaštrinti atakas“ atliekant ne vieną tikslų perdavimą. Tuomet į pagalbą „Šilo“ gynybinei linijai atskubėdavo M.Kulikauskas, kuris išmušdavo kamuolį iš baudos aikštės, tokiu būdu neutralizuodamas pavojų.

Visgi „Aukštaitijos“ futbolininkai 40-ąją minutę galėjo dar kartą pasižymėti, kuomet sunkiai sulaikomas T.Markevičius, prasiveržęs dešiniame „Šilo“ baudos aikštės krašte atliko smūgį, tačiau kamuolys vėl atšoko nuo vartų virpsto.

Dar kitame epizode gana pavojingai baudos aikštėje varžovo smūgiuotą kamuolį atrėmė M.Kulikauskas. Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia aikštės šeimininkų persvara.

Panevėžio komandos žaidybinė persvara išliko ir antrame kėlinyje, tačiau „Šilo“ padėtis nebuvo beviltiška ir komanda pilnai galėjo kabintis į rungtynes.

Kovingumą ir charakterį Kazlų Rūdos komandoje 55-ąją minutę pademonstravo R.Beniušis, kuris iki paskutiniųjų varžovų baudos aikštėje kovojo dėl kamuolio. Vos užvaldęs jį panevėžiečio buvo pargriautas ir tokiu būdu skirtas 11 m baudinys.

„Šilo“ komandos lyderis tuo pasinaudojo ir tiksliu smūgiu pasiųsdamas kamuolį  į ‚Aukštaitijos“ vartų tinklą rezultatą išlygino – 1:1.

Deja, tokia pusiausvyra truko nepilnai 10 minučių. 64-ąją minutę baudos aikštės prieigose buvo prasižengta ir Ž.Banys puikiu, tiksliu smūgiu perkėlęs kamuolį per „Šilo“ pastatytą sienelę, vėl išvedė savo komandą į priekį 2:1.

Antram kėliniui persivertus į antrą pusę, kurį laiką su kamuoliu daugiau draugavo „Šilo“ futbolininkai. Varžovai atsitraukė ir kliovėsi kontroatakomis. Pora šviesos blyksnių puolime „Šilo“ stovykloje buvo užfiksuota 71-ąją ir 81-ąją minutę.

Pirmame epizode, po perdavimo iš dešinio krašto, baudos aikštės prieigose kamuolį pamėgino smūgiuoti R.Barzdukas. Kamuolys kiek pakeitė kryptį, tačiau varžovų vartininkas su užduotimi susitvarkė.

Dar vienos atakos metu, vėl po skersuoto iš krašto kamuolio, R.Beniušis mėgino galva smūgiuoti, kamuolys ne be vartininko pagalbos skriejo virš vartų.

Besibaigiant rungtynėms aikštės šeimininkai galėjo padidinti pranašumą. 85-ąją minutę panevėžiečiai pabėgo į greitą kontroataką. Jos smaigalyje varžovas užsikirto net keletą kartų kamuolį, smūgiavo, bet įvarčio nepasiekė.

Kitame epizode aikštės šeimininkų futbolininkas smūgiavo iš dešinės baudos aikštės zonos, tačiau kamuolys pataikė į virpstą.

Na ir paskutinė aštri ataka rungtynėse užfiksuota 88-ąją minutę, kuomet vienas prieš vartus kontroatakos metu atsidūrė su kamuoliu Panevėžio futbolininkas, tačiau paskutinę akimirką, krisdamas po varžovo kojomis, kamuolį iškrapštė M.Kulikauskas ir įvarčio buvo išvengta. Rungtynės netrukus baigėsi ir panevėžiečiai turnyrinę lentelę papildė trimis taškais.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Audrius Račkus, Benas Spietinis, Karolis Raškauskas (60‘ Dominykas Skrinska), Giedrius Kazelis, Modestas Atmanavičius, Šarūnas Krinickis (46‘ Edvinas Norkevičius), Robertas Barzdukas, Ugnius Montvilas, Artiom Spielman, Ričardas Beniušis.