Futbolas. SC „Šilo“ U-19 komanda įveikė „Panerį“-„Poloniją“ ir tapo vienvaldžiais lygos lyderiais

2019-06-05

Sekmadienio vidurdienį Kazlų Rūdos miestelio futbolo stadione dėl lyderio pozicijos LFF U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse susirėmė D.Gabuževičiaus treniruojama SC „Šilo“ vienuolikė prieš Vilniaus FK „Panerio“-SK „Polonijos“ ekipą.

Po šalto dušo pirmomis rungtynių minutėmis, aikštės šeimininkai nukovė varžovus rezultatu 5:2 (3:1) ir iškovoję ketvirtą pergalę iš penkių galimų tapo vienvaldžiais šio regiono futbolo pirmenybių lyderiais.

Po du įvarčius varžovams atseikėjo Ignas Raštutis ir Tomas Raštutis, kartą pasižymėjo Justas Stanionis.

Rungtynės Kazlų Rūdos komandai klostėsi permainingai. Pirmas penkiolika minučių dominavo svečių futbolininkai. Pasirinkę spaudimo taktiką ir pasinaudodami Kazlų Rūdos komandos pasyvumu vilniečiai jau pirmąją minutę išsiveržė į priekį – 0:1.

Viskas prasidėjo nuo to, kuomet varžovai į žaidimą kamuolį grąžino iš šoninės linijos ir baudos aikštėje kamuolį gavęs R.Gulbinovič, beveik nekliudomas, atsidūręs arti vartininko aikštelės, pasiuntė kamuolį į Kazlų Rūdos komandos vartų tinklą.

Tokios sėkmės įkvėpti Vilniaus futbolininkai daugiau lankėsi Kazlų Rūdos aikštės pusėje, tačiau realių progų įvarčiui neturėjo.

Tuo tarpu pirmi aikštės šeimininkų atsigavimo požymiai, o tuo pačiu ir rungtynių eiga priešinga kryptimi pasisuko nuo 16-sios minutės.

Tuomet su kamuoliu kairiu varžovų aikštės kraštu nėrė O.Šarauskas, kuris atliko perdavimą I.Raštučiui.

Pastarasis įbėgęs į baudos aikštę atliko perdavimą link tolimo virpsto komandos draugui, kuris kamuolį smūgiavo. Kamuolys po rikošeto atšoko prie T.Raštučio kojų ir SC „Šilo“ futbolininkas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:1.

Vos po keleto minučių svečiai neleistinai baudos aikštės prieigose sustabdė Kazlų Rūdos komandos ataką. Tuomet gana grėsmingai kamuolį smūgiavo vėl T.Raštutis. „Panerio“-„Polonijos“ vartininkas kamuolį ne be vargo sugavo.

Toliau sekė 21-ąją minutę aštri varžovų komandos greita ataka. Po skersuoto kamuolio iš krašto, į jį nepataikė baudos aikštėje buvęs D.Masalski.

Rungtynių persvara į Kazlų Rūdos komandos pusę pasisuko antroje kėlinio pusėje. Vis daugiau lyderio vaidmens puolime ėmėsi I.Raštutis.

37-ąją minutę įspūdingas jo reidas su kamuoliu baigėsi įvarčiu į svečių komandos vartus. Tomis akimirkomis SC „Šilo“ puolėjas įveikė keturių varžovų gynybą ir pasiųsdamas kamuolį į vartus išvedė aikštės šeimininkų komandą į priekį 2:1.

Tai buvo dar ne viskas. Dar vieną įvartį vilniečiai gavo beveik į rūbinę. 45-ąją minutę vėl su kamuoliu kaire zona skuodė I.Raštutis, kuris vos įbėgęs į baudos aikštę atliko perdavimą tolimo vartų virpsto link ir šiame aikštės taške J.Stanionis vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus – 3:1.

Vos prasidėjus antram kėliniui, SC „Šilo“ jaunimas tęsė įvarčių plejadą. 46-ąją minutę, po T.Raštučio tikslaus smūgio baudos aikštėje, aikštės šeimininkų persvara tapo 4:1.

Į tai „Panerio“–„Polonijos“ ekipa atsakė 48-ąją minutę, surengdami apgultį prie aikštės šeimininkų vartų. Varžovų smūgiuotas kamuolys atšoko nuo vartų konstrukcijos, na o po akimirkos kartojant smūgį, kamuolį ne be vargo sukrapštė Kazlų Rūdos komandos vartininkas J.Bieliauskas.

Vis dėlto svečiai rezultatą sušvelnino 57-ąją minutę. Pora kartų užsikirtęs kamuolį Kazlų Rūdos komandos baudos aikštėje į vartų tinklą jį pasiuntė A.Kaulinis – 4:2.

Atstatyti trijų įvarčių pranašumą SC „Šilui“ pasitaikė jau 60-ąją minutę. Po eilinio I.Raštučio reido ir jo perdavimo baudos aikštėn T.Raštučiui, pastarajam pataikyti kamuoliu į tuščias vartų erdves nepavyko, smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Visgi žaidimo įtampą Kazlų Rūdos komanda nuėmė 75-ąją minutę. Linkėjimus varžovams perdavė rezultatyviausias SC „Šilo“ futbolininkas I.Raštutis.

Tuomet, po T.Raštučio smūgiuoto kamuolio, varžovų vartininkas nesugebėjo jo užfiksuoti ir čia pat buvęs Kazlų Rūdos komandos puolėjas kamuolį nukreipė į vartus, sugrąžindamas aikštės šeimininkams trijų įvarčių pranašumą – 5:2.

Šią persvarą SC „Šilas“ išlaikė iki rungtynių pabaigos ir laimėdami jas užsitikrino vienvaldžio lyderio poziciją, kurią išlaikyti mėgins artimiausioje akistatoje, vyksiančioje birželio 16 d. Alytuje su SRC-FK „Vidzgirio“ vienuolike.