Futbolas. „Šilo“ futbolininkai iš Kauno parsivežė tašką

2019-06-05

Pirmas lygiąsias šiame sezone LFF II lygos Pietų zonos rungtynėse pasiekė S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna.

Antradienio vakare Suvalkijos miestelio komanda viešėjo Kaune, kuriame susikovė su pajėgiu ne vienu ir ne dviem futbolininkais iš pagrindinės komandos pasipildžiusiu „Kauno Žalgiriu B“.

Varžovai šįmet sezoną pradėjo trimis pergalėmis ir turėjo 9 taškus. „Šilo“ futbolininkai tiek pat turėjo taškų, tik iš ketverių rungtynių.

Kazlų Rūdos komanda iš laikinosios sostinės grįžo ne tuščiomis. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0). Įvarčiu nuo 11 m atžymos „Šilo“ gretose pasižymėjo R.Beniušis.

Pirmomis rungtynių minutėmis aktyvesni aikštėje buvo jos šeimininkai, kurie daugiau kontroliavo kamuolį ir ieškojo landų „Šilo“ komandos gynyboje.

Tiesa, prasibrauti prie M.Kulikausko ginamų vartų jiems nebuvo lengva, „Šilo“ gynybinės užtvaros gana patikimai laikėsi.

„Kauno Žalgirio B“ futbolininkai iki kėlinio vidurio buvo susikūrę keletą progų smūgiavimui iš baudos aikštės prieigų, turėjo keletą standartinių situacijų – kampinių, tačiau didesnės grėsmės Kazlų Rūdos komandos vartams nesukėlė.

Ne vienas smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė. „Šilo“ futbolininkai pasigirti aštriomis atakomis negalėjo. Dauguma mėginimų iš aikštės kraštų siųsti kamuolį atakos smaigalyje buvusiam „Šilo“ puolėjui R.Beniušiui nepavykdavo.

Pirmas grėsmingesnis epizodas iš aikštės šeimininkų pusės užfiksuotas kėliniui perkopus į antrą pusę. 25-ąją minutę gana iš patogios padėties kamuolį smūgiavo baudos aikštėje vienas iš Kauno komandos futbolininkų, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat vartus.

Arčiau tikslo „Kauno Žalgirio B“ futbolininkų smūgiuotas iš baudos aikštės prieigų kamuolys skriejo 35-ąją rungtynių minutę. Laimei, „Šilo“ vartus išgelbėjo virpstas.

Besibaigiant kėliniui Kauno komandos atakos aštrėjo. 41-ąją minutę pora kartų teko paeiliui padirbėti M.Kulikauskui. „Šilo“ vartininkas pirmame epizode kamuolį nukreipė už galinės linijos, kuomet „Kauno Žalgirio B“ futbolininkas siuntė jį iš baudos aikštės prieigų į vartų kamputį.

Na o dar kartą Kazlų Rūdos komandos vartininko budrumo prireikė po varžovų keliamo kampinio. Tuomet galingai smūgiuotą varžovo kamuolį „Šilo“ vartininkas atrėmė.

Vis dėlto Kauno futbolininkai prisišaudė pačioje kėlinio pabaigoje. 44-ąją minutę iš kairės baudos aikštės zonos tiksliu smūgiu kamuolį į tolimą viršutinį kampą pasiuntė nikaragvietis Otele Philip Porwei – 1:0.

Antro kėlinio pradžioje perimti iniciatyvą mėgino „Šilo“ futbolininkai. Puikiai į žaidimą įsiliejo šioje rungtynių dalyje pasirodę M.Strauka ir M.Atmanavičius. Puolimo perspektyvos „Šilo“ stovykloje pastebimai pagerėjo.

Jau 48-ąją minutę baudos aikštėje su kamuoliu buvo pargriautas M.Strauka ir skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo R.Beniušis, išlygindamas rezultatą 1:1.

Kurį laiką žaidimas apsilygino, bet ilgainiui atakoje aštriau ir vėl rungtyniavo „Kauno Žalgirio B“ futbolininkai. Jau 52-ąją minutę nuo įvartinės situacijos gelbėjo P.Gavėnas.

Tą akimirką Kauno komanda kėlė kampinį prie „Šilo“ vartų. Varžovo baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys skriejo į laisvą jų plotą. Paskutinę akimirką P.Gavėnas galva šoktelėjęs kamuolį išmušė ir Kazlų Rūdos komanda įvarčio išvengė.

Toliau sekė „Šilo“ ekipos įstabus epizodas. 62-ąją minutę, po keliamo kampinio prie Kauno komandos vartų, pora kartų baudos aikštėje smūgiuojant kamuolį jis suspurdėjo aikštės šeimininkų vartų tinkle. Deja, įvartis nebuvo užfiksuotas, vienas iš Kazlų Rūdos komandos futbolininkų pateko į nuošalę.

Čia pat už poros minučių galingą ataką surengė aikštės šeimininkai. Po skersuoto kamuolio iš krašto galva baudos aikštėje pavojingai jį smūgiavo brazilas Matos da Silva Renato. Kamuolys prašvilpė pro pat vartų virpstą.

Dar vienas, galėjęs pasibaigti įvarčiu, epizodas užfiksuotas prie „Šilo“ vartų 75-ąją minutę. Tuomet netoli vartų dėl kamuolio užvaldymo vyko dvikova ir kamuolys prie vartininko aikštelės buvo atriedėjęs vienam iš Kauno komandos futbolininkų, kuris nieko nelaukdamas smūgiavo, tačiau čia pat meistriškumą pademonstravo M.Kulikauskas ir kamuolį atrėmė.

Per likusį laiką aikštės šeimininkų dominavimas išliko, tačiau „Šilo“ futbolininkai išsaugojo rezultatą ir parsivežė sunkiai uždirbtą tašką.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Benas Spietinis, Darius Isoda, Povilas Gavėnas (76‘ Irmantas Stankevičius), Artiom Spelman, Giedrius Kazelis (45‘ Mindaugas Strauka (86‘ Ugnius Montvilas)), Ričardas Beniušis, Andrius Lukšys, Audrius Račkus, Karolis Raškauskas (45‘ Modestas Atmanavičius), Renaldas Stankevičius.