Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

E.Vosylius triumfavo klasikinės štangos spaudimo su savo kūno svoriu pakartojimams šalies čempionate

2019-06-22

Praėjusį šeštadienį Alytuje jau antrąkart LTF (Lietuvos trikovės federacija) iniciatyva buvo surengtas Lietuvos klasikinės štangos spaudimo su savo kūno svoriu pakartojimams čempionatas.

 

Akivaizdu, kad šios varžybos įgauna pagreitį. Jei praėjusiais metais šiame čempionate dalyvavo kiek per šimtą jėgos sporto atstovų, tai šįmet jų buvo pusantro šimto.

 

Tądien į Dzūkijos sostinę plūdo sportininkai iš įvairių mūsų šalies regionų – Kauno, Vilniaus, Švenčionių, Varėnos, Mažeikių, Lazdijų, Pakruojo ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

 

Puikiai šis čempionatas susiklostė Kazlų Rūdos jėgos sporto atstovui Evaldui Vosyliui. Svorio kategorijoje iki 74 kg nedidelio Suvalkijos miestelio sportininkas su savo kūno svoriu (67 kg) atliko 34 pakartojimus ir apgynė čempiono titulą, kurį buvo iškovojęs ir praėjusiais metais.

 

Tiesa, šis trofėjus E.Vosyliui atiteko tik po itin dramatiškos kovos. Tokį patį rezultatą parodė ir maksimalaus svorio štangos spaudimo Europos vicečempionas A.Motiečius.  Iki 35 pakartojimo varžovui pritrūko centimetrų.

 

Pagal varžybų reglamentą, esant vienodam rezultatui, aukštesnė pozicija atitenka tam sportininkui, kurio pasirodymas buvo pirmesnis.

 

Mūsų supratimu, ši nuostata argumentuojama tuo, kad jėgos sporto atstovas, kuris vėliau atlieka bandymą, įgyja tam tikra prasme ir taktinį pranašumą.

 

Taigi, 2019-ųjų metų minėtos svorio kategorijos čempionas – Evaldas Vosylius. Kazlųrūdiečiui šis čempionatas buvo itin sėkmingas. Absoliučioje įskaitoje jis pateko į stipriausių šalies jėgos sporto atstovų penketuką.

 

Visą dieną vykusių varžybų įspūdžiais dalijamės su E.Vosyliumi:

 

 - Ar tikėjotės tokio rezultato jei kalbėsime apie užimtą vietą ir varžovų pajėgumą?

 

- Kas liečia patį rezultatą, tai taip, tokio tikėjausi, nes šioms varžyboms ruošiausi ir treniruočių metu tokį rezultatą visada pasiekdavau turėdamas dar jėgų ir rezerve. O dėl užimtos vietos buvo didelis klaustukas, nes mano svorio kategorijoje buvo labai pajėgus sportininkas Albertas Motiečius.

 

- Koks jausmas įveikti Europos maksimalaus svorio štangos spaudimo vicečempioną?

 

- Jausmas be galo malonus, nenusakomas, bet reikėtų nepamiršti, kad tai yra ne jo rungtis. Daug įspūdingesnis jausmas būtų, jei laimėčiau prieš jį maksimalaus spaudimo rungtyje, kurioje jis ir tapo vicečempionu.

 

 - Metai eina ne atgal ir esate prie veteranų kategorijos slenksčio. Kokių ambicijų dar turite kaip sportininkas?

 

- „Open“ grupėje (suaugusių varžybų dalyvių grupė, kurioje gali varžytis ir veteranai, ir kiti sportininkai, - aut.past.) jau 2 kartus tapau savo kategorijos čempionu, todėl sieksiu ir veteranų grupėje pasiekti aukščiausio įvertinimo.

 

 - Ar gali palyginti, kuo skyrėsi praėjusių ir šių metų šis štangos spaudimo su savo svoriu pakartojimams čempionatas?

 

- Šiais metais čempionatas buvo daug stipresnis vien dėl dalyvių skaičiaus ir varžovų pajėgumo. Jei praeitais metais su 31 pakartojimu likau 3 vietoje absoliučioje įskaitoje, tai šiais metais su 34 pakartojimais vos patekau į penketuką. Tai daug ką pasako, kad kuo toliau, tuo labiau reikia rodyti geresnį rezultatą siekiant išlikti geriausiųjų penketuke.

 

 - Kokiuose startuose ketinate dar dalyvauti šiais metais?

 

- Vasara varžybų prasme bus turininga. Liepos 20 dieną laukia „Big Z“ varžybos Molėtuose ir rugpjūčio mėnesį štangos spaudimas Šilalės Mero taurei laimėti. Tai tokios būtų vienos iš rimtesnių varžybų.

 

 - Ir pabaigai, ko palinkėtumėte jaunimui, siekiančiam sportinių rezultatų aukštumų?

 

- Jaunimui palinkėčiau aktyviai dalyvauti varžybose ir save parodyti ten nepriklausomai nuo rezultato. Vien dalyvavimas jose yra laimėjimas. Jei tai jie suvoks, pajus azarto galią, tada ir prasidės tikrieji laimėjimai.

Grįžti į naujienų sąrašą

Komentarai

pazystamas
2019-07-06 08:34:25
Teisingas zmogus,teisingas rezultatas
pazystamas
2019-07-06 08:34:25
Teisingas zmogus,teisingas rezultatas