Futbolas. Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai pranoko Vilniaus „Terą“

2019-06-29

Toliau pergalingai žingsniuoja LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse, po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos į futbolo aikštę sugrįžę Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Penktadienio vakare namų aikštėje S.Vikerto treniruojama komanda pranoko Vilniaus „Teros“ ekipą, įveikdama ją rezultatu 3:0 (2:0).

Dubliu šiame mače Kazlų Rūdos gretose pasižymėjo Renaldas Stankevičius, vieną įvartį į svečių komandos vartus mušė Modestas Atmanavičius.

Šešta „Šilo“ iškovota pergalė ir surinkti 19 taškų bent jau trumpam leido Suvalkijos miestelio komandai nutūpti ant pirmojo turnyrinės lentelės laiptelio.

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai iš esmės dominavo didžiąją rungtynių dalį ir žaidybinę persvarą įrodinėjo mušamais įvarčiais į vilniečių komandos vartus.

Pirma reali proga pasižymėti Kazlų Rūdos komandai pasitaikė jau 9-ąją rungtynių minutę, kuomet P.Gavėnui siunčiant kamuolį į baudos aikštę, joje nuo žemės pakilusį kamuolį būdamas arti vartininko aikštelės mėgino smūgiuoti A.Spelman. Deja, kamuolys švilpė pro pat vartų skersinį.

Dar kartą tas pats „Šilo“ futbolininkas varžovams galvos skausmą kėlė 14-ąją minutę. Tuomet A.Spelman, po G.Kazelio skersuoto kamuolio, pamėgino galva siųsti kamuolį į „Tera“ komandos vartus. Deja, kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Vilniaus komandos vartams A.Spelaman nedavė ramybės ir 25-ąją minutę, kuomet kamuolį pamėgino smūgiuoti iš baudos aikštės prieigų. Tąkart vartininkas kamuolį sugavo.

Aikštės šeimininkai savo pasiekė 26-ąją rungtynių minutę. Iš aikštės gilumos A.Lukšio siųstą kamuolį baudos aikštėje užvaldė M.Atmanavičius, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė jį  į vartų tinklą ir „Šilas“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Pajutęs įvarčio skonį Kazlų Rūdos komandos futbolininkas vos nepasižymėjo dar kartą 30-ąją minutę, kuomet baudos aikštėje turėdamas kamuolį per kelias akimirkas išmaudė net tris varžovus ir pamėgino smūgiuoti. Kamuolį E.Larkinas pasiuntė už galinės linijos.

Varžovai tokia atakų gausa pasigirti pirmame kėlinyje negalėjo, „Šilo“ gynybinė linija rungtyniavo solidžiai ir iš esmės vilniečiams sukurti aštrių epizodų neleido. Tuo tarpu per paskutines penkiolika pirmo kėlinio minučių varžovai ir toliau buvo priversti daugiau gintis.

Visgi varžovai 42-ąją minutę neatlaikė. Po M.Atmanavičiaus perdavimo, baudos aikštėje su kamuoliu veržėsi R.Stankevičius, kuris tiksliu smūgiu padvigubino „Šilo“ komandos pranašumą – 2:0.

Pirmas aštresnis išpuolis iš svečių komandos pusės buvo užfiksuotas jau besibaigiant kėliniui, kuomet su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė varžovų komandos futbolininkas, tačiau tąkart visus gaisrus užgesino kamuolį sugriebęs M.Kulikauskas.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai kiek suaktyvino žaidimą ir per keletą minučių turėjo susikūrę pora standartinių situacijų – baudos smūgį, kampinį prie „Šilo“ komandos vartų, tačiau didesnės grėsmės aikštės šeimininkams tai nesukėlė, o netrukus vėl iniciatyva priklausė Kazlų Rūdos komandos futbolininkams.

Kelių atakų kanonada, pasibaigusi įvarčiu į svečių vartus prasidėjo dar 56-ąją minutę, kai per pusę aikštės kamuolį persivaręs D.Isoda tik paskutinę akimirką jį atleido ir iki galimybės smūgiuoti pritrūko akimirkos.

59-ąją minutę, po A.Račkaus perdavimo, varžovų vartų tinklą suvirpino M.Atmanavičiaus smūgiuotas kamuolys. Tiesa, jis suspurdėjo išorinėje tinklo dalyje.

Vos po minutės tas pats „Šilo“ futbolininkas būdamas beveik prie pat varžovų vartų pamėgino smūgiuoti nenusileidusį ant žemės kamuolį, tačiau kamuolys pataikė į vartų skersinį...

Visa ši apgultis buvo pabaigta 62-ąją minutę. Tuomet Kazlų Rūdos komandai gausiomis pajėgomis lankantis varžovų baudos aikštėje, kamuolys atriedėjo prie R.Stankevičiaus kojų. Nieko nelaukdamas „Šilo“ futbolininkas pasiuntė kamuolį į vilniečių vartų tinklą, didindamas aikštės šeimininkų persvarą iki 3:0.

Pataisyti pašlijusius reikalus gana nebloga proga „Tera“ futbolininkams pasitaikė 68-ąją minutę, kuomet vienas iš svečių futbolininkų sugebėjo prasibrauti į baudos aikštę ir kaire koja atlikti smūgį į kamuolį, tačiau kamuolys prariedėjo pro dešinį virpstą.

Savo ruožtu įstabesnių epizodų iki rungtynių pabaigos turėjo ir „Šilo“ futbolininkai. Kone pavojingiausias iš jų buvo užfiksuotas 76-ąją minutę, kai per visą aikštę kamuolį persivaręs B.Spietinis, priartėjęs prie Vilniaus baudos aikštės, atliko perdavimą R.Stankevičiui ir pastarojo smūgiuotą kamuolį tik paskutinėmis akimirkomis varžovų vartininkas nukreipė už galinės linijos.

Nors dar kartą pasižymėti aikštės šeimininkams ir nepavyko, bet į savuosius vartus „Šilo“ futbolininkai taip pat nepraleido. Kazlų Rūdos komanda išlaikė turėtą pranašumą iki paskutinių rungtynių minučių ir šventė užtikrintą pergalę.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas (87‘ Julius Bieliauskas), Ugnius Montvilas (73‘ Edvinas Norkevičius), Povilas Gavėnas, Darius Isoda, Benas Spietinis, Audrius Račkus, Giedrius Kazelis (67‘ Robertas Barzdukas), Renaldas Stankevičius, Modestas Atmanavičius (70‘ Irmantas Stankevičius), Artiom Spelman, Andrius Lukšys (55‘ Mindaugas Strauka).