Futbolas. „Šilo“ futbolininkai įveikė ir „Panevėžio B“ vienuolikę

2019-07-06

Septintą pergalę LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse iškovojo Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurie penktadienio vakare rezultatu 2:2 (0:0) įveikė Panevėžio „Panevėžio B“ vienuolikę ir su 22 taškais toliau išlieka vienais iš šių pirmenybių lyderių.

Įvarčius į varžovų vartus mušė Ričardas Beniušis ir Karolis Raškauskas.

Viso pirmo kėlinio metu dominavo Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurie daugiau kontroliavo kamuolį, ne kartą perimdavo jį varžovų aikštės pusėje, sukūrė eilę aštrių epizodų, tačiau pasižymėti fatališkai nesisekė.

Pirmas aštresnis epizodas prie svečių komandos vartų buvo užfiksuotas jau 5-ąją minutę, kuomet po G.Kazelio iš krašto skersuoto kamuolio, galva baudos aikštėje pamėgino smūgiuoti M.Atmanavičius.

Kamuolys skriejo virš panevėžiečių vartų skersinio.

12-ąją minutę, varžovams pažeidus taisykles baudos aikštės prieigose, kamuolį arčiau vartų siuntė R.Stankevičius. Jį galva smūgiavo D.Isoda, tačiau kamuolys skriejo vėl kiek virš vartų.

18-ąją minutę itin galingai iš baudos aikštės prieigų kamuolį smūgiavo R.Stankevičius. „Panevėžio B“ vartininkas atlikdamas šuolį kamuolį sugavo.

Dar kartą pasidarbuoti varžovų vartininkas buvo priverstas 24 minutę, kai po B.Spietinio skersuoto kamuolio, jį galva smūgiavo R.Stankevičius. Jį D.Šimkevičius nukreipė už galinės linijos.

Dar arčiau įvarčio aikštės šeimininkai buvo 29-ąją minutę. Po R.Stankevičiaus perdavimo iš aikštės gilumos, atakos smaigalyje už varžovų gynėjų linijos su kamuoliu atsidūrė M.Atmanavičius. Jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų virpstą...

Besibaigiant kėliniui ir toliau „Šilo“ futbolininkams nesisekė „atsidaryti“. Paskutinėmis jo minutėmis, po R.Beniušio perdavimo, vienas su kamuoliu, čia pat lydimas poros varžovų buvo R.Stankevičius, kuris mėgino perkelti kamuolį per vartininką, tačiau kamuolys vartų linijos nesiekė ir svečiai nukreipė jį už galinės linijos.

Po keliamo kampinio prie Panevėžio vartų, neblogą galimybę pasižymėti turėjo D.Isoda, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys skriejo pro pat vartus. Iš viso Kazlų Rūdos komanda buvo susikūrusi per pirmąjį kėlinį kone septynis kampinius, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko.

Antro kėlinio pirmomis minutėmis ir toliau aktyvesni buvo aikštės šeimininkai, tačiau neišnaudotų progų istorija kurį laiką tęsėsi.

Paminėtinas 57-ąją minutę užfiksuotas epizodas, kuomet po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, jį kaire koja tolimo virpsto link siuntė nekliudomas varžovo B.Spietinis, tačiau kamuolys prariedėjo pro varžovų vartų virpstą...

„Neįmušamo įvarčio“ tradicijos buvo sulaužytos 60-ąją minutę. Po A.Račkaus siunčiamo kamuolio iš krašto tolimo virpsto link, jį baudos aikštėje galva į varžovų vartus siuntė R.Beniušis.

Kamuolys nuo viršutinio virpsto šiaip ne taip kirto varžovų vartų liniją ir „Šilas“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Po šio lūžio Kazlų Rūdos komanda kiek atsipalaidavo ir tuo netrukus galėjo pasinaudoti varžovai, kurie kuriam laikui buvo perėmę rungtynių iniciatyvą.

Jau 63-ąją minutę vos neišlygino rezultato svečiai, kuomet nesaugomas iš baudos aikštės prieigų smūgiavo vienas iš futbolininkų. Puikią reakciją pademonstravęs M.Kulikauskas nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Panevėžiečiai neatlyžo. Po kampinio varžovo baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys skriejo į vartų plotą. Laimei, tomis akimirkomis ties vartų linija buvęs A.Spelman kamuolį išmušė.

Vos po poros minučių dar vienas varžovų smūgiuotas kamuolys pataikė į „Šilo“ vartų konstrukciją. Panašiai nutiko ir 68-ąją minutę. Vėl iš baudos aikštės prieigų varžovų smūgiuotas kamuolys pataikė į Kazlų Rūdos komandos vartų virpstą.

Atlaikiusi šį tornadą, Kazlų Rūdos komanda netrukus pranašumą padvigubino. 73-ąją minutę, vos aikštėje pasirodęs K.Raškauskas sugebėjo nuimti „didžiąją įtampą“.

Po A.Račkaus perdavimo, „Šilo“ futbolininkas, būdamas baudos aikštėje su kamuoliu, pasiuntė jį į Panevėžio vartų tolimą kamputį ir Kazlų Rūdos komandos persvara tapo 2:0.

Po įmušto įvarčio varžovų agresija kiek nuslūgo. Tuo tarpu „Šilo“ futbolininkai iki rungtynių pabaigos galėjo pasižymėti bent du kartus.

Dar 75-ąją minutę niekaip recepto įvarčiui nepavyko surasti B.Spietiniui, kuris baudos aikštėje būdamas su kamuoliu net pora kartų jį smūgiavo. Pirmąkart varžovų vartininkas kamuolį atrėmė, na o kartojant smūgį kamuolys nuriedėjo šalia vartų.

Besibaigiant rungtynėms „Šilo“ futbolininkai vėl siautėjo varžovų baudos aikštėje. Jos prieigose kamuolį perėmęs B.Spietinis kartu su R.Beniušiu mėgino sudėti visus taškus ant „i“, tačiau rezultatyviai užbaigti atakos Kazlų Rūdos komandos futbolininkams nepavyko.

Netrukus nuaidėjo aikštės teisėjo signalas, fiksavęs „Šilo“ pergalę 2:0 ir dar tris taškus turnyrinėje lentelėje.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Audrius Račkus, Benas Spietinis, Darius Isoda, Giedrius Kazelis (46‘ Artiom Spelman), Andrius Lukšys (72‘ Karolis Raškauskas), Ričardas Beniušis, Modestas Atmanavičius (85‘ Edvinas Norkevičius), Mindaugas Strauka (66‘ Irmantas Stankevičius), Povilas Gavėnas (46‘ Ugnius Montvilas), Renaldas Stankevičius.