Futbolas. "Šilo" futbolininkai pranoko Utenos "Utenį"

2019-08-15

Po daugiau nei mėnesį trukusios pertraukos vėl į varžybų maratoną įsijungė Sauliaus Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda.

Žolinės išvakarėse Suvalkijos miestelio kariauna savoje aikštėje rezultatu 5:1 (3:0) įveikė Utenos „Utenį“ ir su 25 taškais po dešimties rungtynių yra vieni iš LFF II lygos Pietų zonos regiono lyderių.

Po du įvarčius varžovams atseikėjo Ričardas Beniušis ir Renaldas Stankevičius. Įvartį pridėjo Ugnius Montvilas.

Rungtynes su uteniškiais „Šilo“ futbolininkai pradėjo be skrupulų ir jau pirmą minutę, po keliamo kampinio prie svečių vartų, galingu smūgiu varžovų vartams grasino iš baudos aikštės prieigų A.Lukšys. Kamuolys prašvilpė pro pat vartų „devyniukę“.

7-ąją minutę užfiksuotas dar vienas įstabus aikštės šeimininkų epizodas. Po V.Bagdanavičiaus skersuoto kamuolio iš kairio krašto, galva kamuolį baudos aikštėje siuntė R.Beniušis. D.Ketvirtis kamuolį ne be vargo sukrapštė.

Ledai iš nulinio taško pajudėjo 12-ąją minutę. „Šilo“ futbolininkams rezgant ataką, R.Stankevičius atliko perdavimą į kairį kraštą A.Spelman. Pastarasis futbolininkas skersavo jį į baudos aikštę ir žaidimo galva karalius R.Beniušis tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Utenio“ vartų tinklą – 1:0.

Po praleisto įvarčio čia pat uteniškiai sugebėjo atsakyti grėsmingu epizodu. 13-ąją minutę vieno iš varžovų futbolininko iš dešinio krašto smūgiuotas kamuolys „lyžtelėjo“ Kazlų Rūdos komandos skersinį. Tai buvo trumpas blyksnis iš svečių komandos pusės pirmame kėlinyje puolime.

Aikštės šeimininkai ir toliau buvo ir žaidimo šeimininkais. 17-ąją minutę, po puikaus D.Isodos perdavimo per visą aikštę, vienu lietimu galingai kamuolį smūgiavo atakos smaigalyje atsidūręs A.Spelman. Kamuolys praskriejo pro pat vartus.

Žaidybinė „Šilo“ persvara antru įvarčiu virto 30-ąją minutę. „Utenio“ baudos aikštės apgulties metu, kamuolį smūgiavo joje atsidūręs D.Isoda, tačiau kamuolys atšoko nuo virpsto ir čia pat buvęs R.Stankevičius pasiuntė jį į vartų tinklą – 2:0.

Dar vieną įvartį uteniškiai gavo „į rūbinę“. Po M.Straukos skersuoto kamuolio, baudos aikštėje firminiu smūgiu galva kamuolį į vartų tinklą pasiuntė R.Beniušis – 3:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo vėl aktyvesniais „Šilo“ veiksmais. Vos įvarčiu nesibaigė epizodas 51-ąją rungtynių minutę, kuomet iš baudos aikštės prieigų „bombą paleido“ A.Lukšys. Varžovų vartininkui vos neišsprūdo kamuolys iš rankų.

Nepaisant aikštės šeimininkų dominavimo, kibirkštį kuriam laikui Utenos futbolininkai įžiebė. 52-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, kamuolį vienu lietimu į vartų kampą pasiuntė K.Ubeika, ir „Utenis“ rezultatą sušvelnino – 3:1.

Pajutę įvarčio skonį svečiai sugebėjo kuriam laikui perimti iniciatyvą. 55-ąują minutę ne taip jau daug ir trūko, kad varžovai pasiektų dar vieną įvartį. „Utenio“ rezgamos atakos metu, smūgiuotas kamuolys baudos aikštėje įstrigo „Šilo“ gynybiniuose gniaužtuose ir Kazlų Rūdos komanda sugebėjo apsiginti. Na, o netrukus vėl susigrąžino iniciatyvą į savas kojas.

Vienas iš tokių požymių buvo užfiksuotas 66-ąją rungtynių minutę. Po K.Raškausko skersuoto kamuolio, galva smūgiavo R.Beniušis, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Vos po minutės varžovų vartininko meistriškumą patikrino kaire koja smūgiuodamas baudos aikštėje A.Spelman. Uteniškis kamuolį sugavo.

Intrigos likučiai sugriauti varžovų stovykloje buvo 72-ąją rungtynių minutę. Po R.Stankevičiaus keliamo kampinio, puikiu smūgiu galva kamuolį į tolimą vartų kampą pasiuntė U.Montvilas – 4:1.

Tuomet sekė vėl eilė aštrių išpuolių, kuomet Utenos futbolininkai buvo priversti galvoti tik apie gynybą. 81-ąją minutę puikų reidą surengė A.Spelman. Vos atsidūręs baudos aikštėje iš aštraus kampo pamėgino smūgiuoti, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat vartų skersinį.

85-ąją minutę puikų perdavimą atliko iš krašto E.Norkevičius. Kamuolį atakos smaigalyje siekė K.Raškauskas, tačiau pastarajam „prisišaudyti“ nepavyko.

Besibaigiant rungtynėms vos įvarčio išvengė uteniškiai po A.Račkaus, M.Straukos smūgiuotų kamuolių.

Vis dėlto galutinį tašką dvikovoje padėjo R.Stankevičius. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis, „Šilui“ lankantis varžovų baudos aikštėje, kamuolį smūgiavo A.Spelman. Kamuoliui atšokus nuo virpsto, jį nukreipė į vartų tinklą šalia buvęs R.Stankevičius, įtvirtinęs „Šilo“ pergalę rezultatu 5:1.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Julius Bieliauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Ričardas Beniušis (78‘ Robertas Barzdukas), Povilas Gavėnas, Mindaugas Strauka (87‘ Edvinas Norkevičius), Andrius Lukšys, Vilmantas Bagdanavičius (46‘ Ugnius Montvilas), Modestas Atmanavičius (62‘ Karolis Raškauskas), Artiom Spelman, Renaldas Stankevičius.