Futbolas. „Šilo“ futbolininkai ir toliau semia taškus – dar kartą įveikta „Tera“

2019-08-24

Penktadienio vakarą LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių eilines rungtynes žaidė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

S.Vikerto treniruojama komanda viešėjo Vilniuje, kur antrąkart šiame sezone susitiko su Vilniaus „Teros“ vienuolike.

Kaip ir namų akistatoje, „Šilas“ įveikė varžovus sausu rezultatu. Vilniečiams buvo atseikėti šeši įvarčiai. Kazlų Rūdos komandos vartininkas M.Kulikauskas nepraleido nei vieno.

Hetriku šiame mače pasižymėjo R.Beniušis, po įvartį pridėjo A.Spelman ir R.Stankevičius. Dar vienas kamuolys „Teros“ vartuose pabuvojo po aikštės šeimininkų kontakto su kamuoliu.

Nors Kazlų Rūdos komanda dar pirmame kėlinyje įrodinėjo, kad už varžovus yra pranašesni ir turėjo žaidybinę persvarą, tačiau ne viskas žaidime „Šilo“ futbolininkams sklandžiai klostėsi.

Ne kartą pritrūkdavo Suvalkijos miestelio futbolininkams tikslesnio perdavimo, ne viena rezgama ataka taip ir neišsirutuliodavo iki galutinio tikslo – smūgiuojamo kamuolio į vartų zoną.

Pirmas grėsmingesnis epizodas prie Vilniaus komandos vartų buvo užfiksuotas jau 4-ąją minutę, kuomet keliant kampinį, kamuoliui atsidūrus baudos aikštėje, jis buvo ne kartą smūgiuojamas tarp abiejų komandų futbolininkų grūsties vartų link, tačiau šiaip ne taip aikštės šeimininkai kamuolį pašalino iš baudos aikštės.

Pirma gražesnė ataka, pasibaigusi smūgiu, kamuolį siunčiant į vartų plotą, užfiksuota kėlinio viduryje. Po R.Beniušio perdavimo į dešinį kraštą P.Gavėnui, pastarasis futbolininkas neliko skolingas, skersavo kamuolį į baudos aikštę, kurioje „Šilo“ puolėjas pamėgino smūgiuoti jį galva.

„Teros“ vartininkas ne be vargo kamuolį numušė už galinės linijos. Grubus aikštės šeimininkų žaidimas buvo vienas iš šių rungtynių požymių. Tai didino „Šilo“ futbolininkų nervingumą, juolab kad ne viskas gavosi ir puolime.

Tiesa, prie savų vartų Kazlų Rūdos komanda patikimai gynėsi ir vilniečiai didesnių progų neturėjo.

Pirmi ledai pralaužti buvo 32-ąją minutę, kai kairiu kraštu su kamuoliu kūręs R.Stankevičius, vos priartėjęs prie baudos aikštės, pasiuntė jį į kairį kamputį, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Toliau sekė vėl kiek padrikokas Kazlų Rūdos komandos puolimas. Nors ir ne viskas gavosi, tačiau buvo daroma tai, ko reikia trijų taškų gamybai.

42-ąją minutę, po R.Stankevičiaus skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, tiksliu smūgiu galva Kazlų Rūdos komandos persvarą padidino R.Beniušis – 2:0.

Antrajame kėlinyje „Šilo“ žaidimo kokybė gerokai pasistūmėjo, pagausėjo gražių atakų ir didesnė jų dalis virto įvarčiais.

54-ąją minutę dešiniame varžovų aikštės krašte „trikampyje“ puikiai įžaidus kamuolį, jį skersavo M.Strauka. Į baudos aikštę įsiveržęs A.Spelman tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Dar vieną kirtį „Tera“ gavo 62-ąją rungtynių minutę. Vėl „Šilui“ lankantis vilniečių aikštės pusėje, po R.Stankevičiaus skersuoto kamuolio, jį baudos aikštėje susistabdė R.Beniušis, kuris luktelėjęs keletą akimirkų, čia pat pasiuntė kamuolį į vartų kamputį – 4:0.

E.Larkinas iš savų vartų tinklo traukti darkart kamuolį buvo priverstas praėjus kiek daugiau nei dešimčiai minučių.

74-ąją minutę, po „Šilo“ eilinės atakos, kamuolys buvo skersuojamas į baudos aikštę. Koją kyštelėjus vienam iš „Teros“ futbolininkų, jis atsidūrė vartų tinkle – 5:0.

Iki šio epizodo gana realią progą įvarčiui turėjo ir Vilniaus futbolininkai. Nepataikius tinkamai į atskriejantį kamuolį „Šilo“ futbolininkui, vos per kelias sekundes baudos aikštėje buvo su juo atsidūręs vilnietis, tačiau paskutinę akimirką M.Kulikauskas kamuolį užgulė ir varžovams pasižymėti nepavyko.

Na, o Kazlų Rūdos komanda aikštės šeimininkų negailėjo. 78-ąją minutę prie smogiamosios jėgos atakoje prisidėjo ir D.Isoda. Dešiniam krašte kamuolį gavęs K.Raškauskas skersavo jį į baudos aikštę Kazlų Rūdos komandos gynėjui, kuris atliko perdavimą arčiau vartų esančiam R.Beniušiui ir rezultatyviausias „Šilo“ futbolininkas neklydo, atliko dar vieną tikslų smūgį – 6:0.

Daugiau nei įtikinama Kazlų Rūdos komandos pergalė buvo apkartinta, kai 80-ąją minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas kone pagrindinis gynybos ramstis D.Isoda, kuris bus priverstas praleisti artėjančias itin svarbias Kazlų Rūdos komandai rungtynes su Kauno „Kauno Žalgiriu B“.

Tai buvo jau devintoji Kazlų Rūdos komandos iškovota pergalė iš vienuolikos galimų.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Vilmantas Bagdanavičius, Darius Isoda, Andrius Lukšys, Ugnius Montvilas, Ričardas Beniušis, Renaldas Stankevičius, Povilas Gavėnas (52‘ Karolis Raškauskas), Mindaugas Strauka (72‘ Robertas Barzdukas), Audrius Račkus, Artiom Spelman.