Futbolas. „Šilo“ futbolininkai sutriuškino Kauno „Kauno Žalgirį B“

2019-08-29

Puikius sezono rezultatus toliau demonstruoja S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna.

Trečiadienio vakarą Suvalkijos miestelio futbolininkai rezultatu 6:1 (2:1) jokių vilčių nepaliko vieniems iš LFF II lygos Pietų zonos Pirmenybių lyderių Kauno „Kauno Žalgirio B“ komandai.

Svečiams nepadėjo net į startinę sudėtį įtraukti kai kurie pagrindinės komandos žaidėjai. Šiame sezone pasiekta kone solidžiausia „Šilo“ pergalė.

Dubliu šiame mače pasižymėjo vis geresnę sportinę formą demonstruojantis Renaldas Stankevičius. Po įvartį pridėjo Artiom Spelman, Ričardas Beniušis, Modestas Atmanavičius. Vieną įvartį varžovai „parsivežė“ patys.

Rungtynės vyko ganėtinai permainingai. Pirmomis jų minutėmis aktyvesni aikštėje ir teritorinę persvarą turėjo Kauno komandos futbolininkai.

Pirmas grėsmingas epizodas prie aikštės šeimininkų vartų buvo užfiksuotas dar 10-ąją rungtynių minutę, kai nikaragvietis Otele Philip Porvei baudos aikštėje prasiveržė su kamuoliu pro du „Šilo“ futbolininkus ir atliko smūgį. Kamuolys pataikė į viršutinį vartų virpstą.

Kazlų Rūdos komandos pirmasis pabuvojimas varžovų baudos aikštėje buvo apie 13-ąją rungtynių minutę. Tuomet, po keliamo kampinio prie kauniškių vartų, kamuolys įstrigo tarp abiejų komandų žaidėjų ir nuo vieno iš „Kauno Žalgirio B“ futbolininkų įriedėjo į vartus. „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0.

Pajutusių įvarčio skonį aikštės šeimininkų vizitai pagausėjo. Jau 15-ąją minutę A.Spelman baudos aikštės prieigose kiek pasivaręs kamuolį atliko galingą smūgį, sukeldamas nemažai vargo Kauno vartininkui D.Vilkui.

Dar kartą tas pats „Šilo“ futbolininkas apie save priminė 18-ąją minutę. Vėl iš panašaus aikštės taško smūgiuotas kamuolys tąkart nuo varžovo nuskriejo už galinės linijos.

27-ąją minutę Kazlų Rūdos komandai nepavyko pasinaudoti žaidėjų persvara perėmus kamuolį Kauno aikštės pusėje. Pasirinkta atakos baigtis – smūgis iš baudos aikštės prieigų. Deja, kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

33-ąją minutę, „Kauno Žalgiriui B“ kontroliuojant kamuolį, jis buvo siunčiamas į baudos aikštę, kurioje su varžovu į dvikovą dėl kamuolio stojo M.Kulikauskas. Aikštės teisėjas įvertino šį epizodą kaip pražangą „Šilo“ vartininkui ir skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo Gomes Brito E Silva Rudinilson ir kauniškiai rezultatą išlygino – 1:1.

Tokia padėtimi svečiai ilgai nesidžiaugė. Dar nesibaigus pirmai rungtynių pusei, 41-ąją minutę puikią ataką surengė „Šilo“ komanda. Po M.Straukos perdavimo į kraštą A.Spelman, pastarasis nieko nelaukdamas skersavo kamuolį į baudos aikštę ir joje R.Stankevičius siuntė galva kamuolį į varžovų vartus, atstatydamas Kazlų Rūdos komandos persvarą 2:1.

Kėlinio pabaigoje toliau sekė dar viena labai panaši ataka, galėjusi pasibaigti trečiuoju įvarčiu į „Kauno Žalgirio B“ vartus. Tąkart po R.Stankevičiaus skersuoto kamuolio, galva jį į vartus mėgino pasiųsti A.Spelman. Vartininkas kamuolį sugavo.

Tai ko nepavyko padaryti pirmo kėlinio pabaigoje, su kaupu tai atliko „Šilo“ vyrai antroje dvikovos dalyje.

55-ąją minutę, po R.Stankevičiaus perdavimo iš aikštės gilumos, atakos smaigalyje varžovą aplenkęs A.Spelman pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir „Šilas“ persvarą padidino – 3:1.

Rungtynės ir toliau vyko gana permainingai, tačiau ir toliau vis akivaizdžiau dominavo aikštės šeimininkai. 67-ąją minutę varžovų aikštės pusėje buvo atliekamas baudos smūgis. Kamuolį nuo jos atžymos baudos aikštės link siuntė R.Stankevičius.

„Šilo“ įvarčių karalius R.Beniušis, būdamas prie pat baudos aikštės, kyštelėjo galvą ir kamuolys nuskriejo į kairį vartų kamputį – 4:1.

Tai buvo dar ne viskas. Už poros minučių vėl džiūgavo „Šilo“ sirgaliai. Vos aikštėje pasirodęs M.Atmanavičius iš aikštės gilumos atliko perdavimą į baudos aikštę R.Stankevičiui, kuris apsisukdamas vienu lietimu galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Kauno komandos vartų tinklą – 5:1.

Kazlų Rūdos komandos atakos neatlyžo. 72-ąją minutę „Šilo“ futbolininkai surengė tikrą smūgių kanonadą. Užgulus varžovų vartus, jie buvo atakuojami net keletą kartų. Nuo įvarčio gelbėjo vartininko puiki reakcija, kitame epizode varžovams padėjo ir vartų konstrukcija.

Kazlų Rūdos komanda vis vien nenurimo. 81-ąją minutę, po puikaus R.Beniušio perdavimo iš aikštės vidurio, varžovų gynėją už nugaros paliko M.Atmanavičius, kuris priartėjęs prie vartų „perkėlė“ kamuolį per vartininką ir Kazlų Rūdos komandos persvara išaugo net iki 6:1.

Per likusias minutes „Šilo“ futbolininkai šį daugiau nei akivaizdų pranašumą išlaikė ir į turnyrinę lentelę brūkštelėjo dar tris itin svarbius taškus.

Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Ugnius Montvilas, Audrius Račkus, Vilmantas Bagdanavičius, Povilas Gavėnas, Andrius Lukšys (82‘ Edvinas Norkevičius), Ričardas Beniušis, Renaldas Stankevičius, Mindaugas Strauka (76‘ Robertas Barzdukas), Karolis Raškauskas (65‘ Modestas Atmanavičius), Artiom Spelman.