Futbolas. „Šilo“ vyrai tęsia pergalių seriją – nugalėta „Viltis“

2019-09-01

LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse įsisukęs į pergalių karuselę Kazlų Rūdos „Šilas“, klubo sirgalių džiaugsmui, ir toliau nestabdo.

Pirmąją rudens dieną vykusiose namų rungtynėse S.Vikerto treniruojama kariauna rezultatu 4:2 (2:0) įveikė Vilniaus „Vilties“ ekipą ir šoktelėjo į turnyrinės lentelės pačią viršūnę.

Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo visa eilė futbolininkų – Ričardas Beniušis, Darius Isoda, Ugnius Montvilas, Modestas Atmanavičius.

„Šilo“ futbolininkai jau pačiomis pirmomis rungtynių minutėmis rado receptą, kaip „pramušti“ varžovų vartus.

Dar 2-ąją minutę, po kamuolio perdavimo iš aikštės gilumos, rezultatyviausias Kazlų Rūdos komandos žaidėjas R.Beniušis baudos aikštėje galva smūgiavo kamuolį. Nors vartininkas kamuolį atrėmė, tačiau čia pat „Šilo“ puolėjas pakartojo smūgį koja ir kamuolys suspurdėjo varžovų vartų tinkle – 1:0.

Aikštės šeimininkų puolimo gniaužtai stiprėjo. Dar nesužaidus nei dešimt minučių, pora kartų gana galingais smūgiais varžovų vartams grasino A.Spelman. Deja, kamuolys skriejo pro pat vartus.

Nedaug iki įvarčio tam pačiam A.Spelman pritrūko 12-ąją minutę. Po kampinio prie svečių vartų, minėtas „Šilo“ futbolininkas baudos aikštėje mėgino galva gana stipriu smūgiu pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jį sugavo A.Juzkiv.

Savo ruožtu gana pavojingą ataką surengė ir Vilniaus futbolininkai. Tuomet iš krašto gavęs kamuolį T.Chomičius pamėgino smūgiuoti jį baudos aikštėje, tačiau pritrūko tikslumo.

Stadione susirinkusiems futbolo sirgaliams nuobodžiauti nebuvo kada, nes jau vos po minutės gaisras įsiplieskė vėl vilniečių baudos aikštelėje, kai po M.Straukos perdavimo, vienu lietimu kamuolį vartų link siuntė A.Lukšys. Deja, „prisišaudyti“ „Šilo“ futbolininkui nepavyko.

Kuriam laikui įsivyravo paliaubos. Tiek atakos iš Kazlų Rūdos komandos pusės, tiek aktyvesni veiksmai iš varžovų pusės prislopo ir naujas įvykių sūkurys apskriejo futbolo aikštę antroje kėlinio pusėje.

Tikrus stebuklus 34-ąją minutę pademonstravo „Šilo“ gynybos ramstis D.Isoda. Vilniečiams prasižengus netoli aikštės vidurio, Kazlų Rūdos komandos gynėjas akimirksniu įvertino situaciją, kad vartus kiek palikęs varžovų vartininkas ir paleido tokią „bombą“, kad kamuolys nuo viršutinio virpsto apskriejęs kone pusę aikštės suspurdėjo „Vilties“ vartų tinkle – 2:0.

Kėlinio pabaigoje varžovams „Šilo“ gynėjas buvo tikras galvos skausmas. 36-ąją minutę, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, D.Isoda atsidūrė su juo baudos aikštėje. Vilniečiams pavyko apsiginti tik paskutinėmis akimirkomis.

Po poros minučių tas pats „Šilo“ gynėjas, po R.Stankevičiaus keliamo kampinio, pamėgino kamuolį nukreipti galva. Pritrūko tikslumo. Pačioje kėlinio pabaigoje vėl D.Isoda, po puikaus A.Lukšio perdavimo, vienu lietimu galingai smūgiavo kamuolį „pusiau žirklėmis“. „Vilties“ vartininkas tik vargais negalais atrėmė kamuolį, kuris pataikė į vartų skersinį.

Antro kėlinio pradžioje vėl daugiau aštresnių epizodų puolime kūrė aikštės šeimininkai. 54-ąją minutę, po A.Račkaus perdavimo, nepavyko kamuolio perkelti per varžovų vartininką atakos smaigalyje atsidūrusiam M.Straukai.

Čia pat nenumatyto darbo vilniečių vartininkui atsirado, kuomet kamuolį iš baudos aikštės prieigų galingai smūgiavo R.Stankevičius.

Toliau sekė nemalonus aikštės šeimininkams rungtynių ruožas. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės pašalintas buvo D.Isoda ir kuriam laikui svečiai perėmė rungtynių iniciatyvą, tačiau įstabesnių progų pasižymėti nesukūrė.

Tuo tarpu „Šilo“ futbolininkai atsigavo. 73-ąją minutę, po V.Bagdanavičiaus perdavimo, kamuolį į tolimą vartų kampą pasiuntė vos aikštėje pasirodęs M.Atmanavičius ir „Šilo“ persvara tapo 3:0.

Nors aikštės šeimininkai ir įgijo solidžią persvarą, tačiau neišvengė ir klaidų. 81-ąją minutę tokia galimybe pasinaudojo „Vilties“ futbolininkai. Į baudos aikštę gavęs kamuolį nesaugomas T.Chomičius pasiuntė jį vienu lietimu į M.Kulikausko ginamų vartų tinklą ir varžovai Kazlų Rūdos komandos persvarą sumažino - 3:1.

Trijų įvarčių persvarą „Šilas“ atstatė vos po keturių minučių. 85-ąją, po R.Stankevičiaus keliamo kampinio prie vilniečių vartų, nesulaikomas buvo vos į baudos aikštę „įsirovęs“ U.Montvilas, kuris super galingu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 4:1.

Vis dėlto vėl kiek pasyvoka gynyba varžovai dar kartą pasinaudojo. 88-ąją minutę baudos aikštėje gavęs kamuolį V.Jarašius pasiuntė jį į Kazlų Rūdos komandos vartus ir vilniečiai aikštės šeimininkų persvarą darkart sušvelnino.

Nepaisant to, galutinę užtikrintą pergalę šventė „Šilo“ futbolininkai, kurie nuskynė dar vieną svarbų tritaškį pirmenybėse.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Karolis Raškauskas (57‘ Modestas Atmanavičius), Audrius Račkus, Darius Isoda (65‘ pašalintas iš aikštės), Vilmantas Bagdanavičius (85‘ Egidijus Bindokas), Andrius Lukšys (72‘ Povilas Gavėnas), Ričardas Beniušis (87‘ Irmantas Stankevičius), Ugnius Montvilas, Artiom Spelman (79‘ Robertas Barzdukas), Mindaugas Strauka, Renaldas Stankevičius.