Futbolas. „Šilo“ futbolininkai iš Kėdainių su trimis taškais

2019-10-05

Dar tris svarbius taškus besibaigiančiame LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių sezone nuskynė Kazlų Rūdos „Šilo“ ekipa.

Šeštadienio popietę S.Vikerto treniruojama komanda viešėjo vidurio Lietuvoje, Kėdainiuose, kuriuose antrąkart susitiko su „Nevėžio B“ vienuolike.

Nors namų rungtynėse, vykusiose dar šį rudenį, varžovai buvo nukauti rekordiniu įvarčių skirtumu (tuomet rungtynės baigėsi „Šilo“ pergale 11:0, - aut.past.), šįkart vieniems iš sezono lyderių dėl trijų taškų teko gerokai paplušėti.

Rungtynės baigėsi Kazlų Rūdos komandai švenčiant pergalę rezultatu 5:2 (2:2). Dubliu „Šilo“ gretose pasižymėjo Renaldas Stankevičius, po įvartį aikštės šeimininkams atseikėjo Darius Isoda ir Ričardas Beniušis. Vieną įvartį „Nevėžio B“ futbolininkai įsimušė patys.

Nors „Šilo“ futbolininkai buvo aktyvesni nuo pat pirmų minučių, tačiau per penkias minutes vos dvi atakas surengę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 2:0.

Dar 4-ąją rungtynių minutę, vos priartėjęs su kamuoliu Alikhan Otaraly prie baudos aikštės prieigų, pasiuntė kamuolį į tolimą J.Bieliausko ginamų vartų kamputį, išvesdamas „Nevėžį B“ į priekį 1:0.

Na, o kone sekančiame epizode, nesėkmingai mėginant siųsti kamuolį nuo savų vartų, netoli aikštės vidurio jį perėmus kėdainiečiams atakos smaigalyje atsidūręs Nika Toklikishvili pasiuntė dar vieną tikslų kamuolį, padvigubindamas Kėdainių persvarą – 2:0.

„Šilo“ stovykloje tai padidino nervingumą ir ne viskas žaidime gavosi. Pirmam taisyti padėtį 6-ąją minutę pasitaikė galimybė A.Spelman.

Kairiu kraštu prasiveržęs baudos aikštėje „Šilo“ futbolininkas smūgiavo, tačiau vartininkas kamuolį atrėmė, o darkart Kazlų Rūdos komandos saugo smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

20-ąją minutę gana realią galimybę ištempti komandą iš duobės turėjo R.Beniušis. A.Spelman iš krašto skersuotą kamuolį „Šilo“ rezultatyviausias futbolininkas galva siuntė į vartų kampą, tačiau meistriškumą pademonstravęs R.Lipnevičius kamuolį numušė nuo vartų linijos.

Negana to, 22-ąją minutę vos liūdnai nesibaigė situacija „Šilui“, kuomet po klaidos perduodant kamuolį, varžovai netruko atsidurti su juo baudos aikštėje, tačiau paskutinę akimirką vargais negalais Kazlų Rūdos komanda apsigynė, o netrukus tvykstelėjo ir pirmi optimizmo spinduliai.

24-ąją minutę varžovų baudos aikštės link su kamuoliu kūrė R.Stankevičius, kuris pasiuntė jį į vartų tinklą ir „Šilas“ rezultatą sušvelnino – 2:1.

Toliau Kazlų Rūdos komanda turėjo gana ryškų žaidybinį pranašumą, tačiau sukurti kažko įspūdingo nepavyko.

Tik paskutinę pirmo kėlinio minutę, Kėdainių futbolininkams suklydus perduodant kamuolį, jį perėmė Darius Isoda, kuris įsiveržė į baudos aikštę tarp varžovų vartininko ir gynėjo, „nusimetė“ kamuolį kiek į šalį ir pribėgęs prie jo pasiuntė į vartų tinklą – 2:2.

Kazlų Rūdos komandai teko pradėti trijų taškų medžioklę nuo „nulio“. Ir ilgai laukti antrame kėlinyje to nereikėjo.

50-ąją minutę baudos aikštėje su kamuoliu pargriautas buvo M.Strauka ir skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo R.Beniušis, išvesdamas „Šilo“ komandą į priekį 2:3.

Trapi Kazlų Rūdos komandos persvara subyrėti galėjo 54-ąją minutę, kuomet „Šilo“ baudos aikštėje kiek užsibuvo Kėdainių futbolininkai ir nuo 16 m atžymos galėjo pavojingai smūgiuoti aikštės šeimininkai, tačiau pasiaukojančiai sužaidė A.Lukšys ir kamuolį blokavo.

Na o didesnę įtampos rungtynėse dalį 56-ąją minutę galėjo nuimti R.Beniušis, kuomet po A.Spelman puikaus skersuoto kamuolio, „Šilo“ puolėjas vos kelių metrų nuo vartų  atstumu smūgiavo galva, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat skersinį.

Kazlų Rūdos komandos gerbėjai lengviau atsikvėpti jau galėjo 67-ąją minutę. Tuomet puikią ataką surengusi komanda padidino persvarą iki dviejų įvarčių.

Po R.Beniušio perdavimo į dešinį kraštą baudos aikštėje buvusiam G.Kazeliui, pastarasis nieko nelaukdamas pasiuntė kamuolį arčiau vartų R.Stankevičiui ir „Šilo“ futbolininkas pasiuntė kamuolį į vartus – 2:4.

Kuo toliau, tuo darėsi lengviau. 72-ąją minutę dešiniame „Nevėžio B“ aikštės krašte su kamuoliu buvo R.Stankevičius, kuris smūgiavo kamuolį iš aštraus kampo ir kamuolys nuo varžovo įskriejo į vartų tinklą – 2:5.

Iki rungtynių pabaigos Kazlų Rūdos komanda dar galėjo pasižymėti. Vienas iš tokių realiausių epizodų buvo užfiksuotas 81-ąją minutę. Įvartį varžovams galėjo įmušti E.Norkevičius.

Dar būdamas baudos aikštės prieigose su kamuoliu Kazlų Rūdos komandos gynėjas sužaidė „sienelę“ su komandos kapitonu Audriumi Račkumi ir baudos aikštėje atsidūrė vienas su kamuoliu prieš vartus, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo pro pat virpstą.

Rungtynes, kaip jau minėta, „Šilas“ laimėjo šiame sezone iškovodamas jau 16 pergalę ir surinkęs 49 taškus bent jau trumpam šoktelėjo į pirmą turnyrinės lentelės vietą.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Julius Bieliauskas, Vilmantas Bagdanavičius, Audrius Račkus, Andrius Lukšys (74‘ Karolis Raškauskas), Darius Isoda, Giedrius Kazelis (80‘ Edvinas Norkevičius), Ričardas Beniušis, Artiom Spelman (80‘ Dominykas Skrinska), Egidijus Bindokas, Mindaugas Strauka (69‘ Irmantas Stankevičius), Renaldas Stankevičius.