Futbolas. Rezultatyviose rungtynėse „Šilo“ futbolininkai įveikė „Ateitį“

2019-10-16

LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse S.Vikerto treniruojamiems Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams lieka iki sezono pabaigos vos vienerios rungtynės.

Jau šį šeštadienį, spalio 19 d., 16.00 Kazlų Rūdos miestelio stadione vieni iš sezono lyderių pirmenybes baigs dvikova su Vilniaus „Ateitimi“.

Kokia galutinė Kazlų Rūdos komandos pozicija bus 2019-siais, paaiškės ko gero tik lapkričio pabaigoje, po baigiamųjų varžovų akistatų.

Pernelyg į juos nesidairydami „Šilo“ futbolininkai baigiamojoje Pietų zonos pirmenybių dalyje toliau renka taškus. Su ta pačia „Ateities“ vienuolike Suvalkijos miestelio komanda rungtyniavo antradienio vakarą jaukiame Širvintų futbolo stadione.

„Šilo“ komanda iš Vilniaus regiono parsivežė pergalę. „Ateitis“ įveikta rezultatu 5:3 (4:2). Hetriku šiame mače pasižymėjo Ričardas Beniušis, po įvartį pridėjo Renaldas Stankevičius ir Darius Isoda.

Itin rezultatyviose, dinamiškose ir kiek chaotiškose rungtynėse kamuolį daugiau kontroliavo ir žaidybinę persvarą turėjo „Šilo“ futbolininkai, tačiau tuo pačiu neišvengė ir klaidų, kurios kainavo įvarčius.

Jau 5-ąją minutę vilniečių vartams, po keliamo kampinio, rūpesčių sukėlė baudos aikštėje kamuolį gavęs A.Spelman. Jo smūgiuotą kamuolį T.Molnikas atrėmė.

Savo ruožtu 9-ąją minutę vos įvarčio neįmušė vilniečiai. Dešinėje baudos aikštės zonoje kamuolį gavęs paliktas be priežiūros aikštės šeimininkų futbolininkas atliko smūgį. Laimei, M.Kulikauskas sureagavo ir kamuolį atrėmė.

Pirmi dvikovoje džiūgavo „Šilo“ futbolininkai. 12-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai kontroliuojant kamuolį, jis buvo siunčiamas į baudos aikštę arti vartų ir čia kyštelėjęs koją R.Beniušis nukreipė kamuolį į Vilniaus vartų tinklą, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Varžovai nepasimetė ir jau 13-ąją minutę M.Zabarauskas baudos aikštėje būdamas su kamuoliu nekliudomas pasiuntė jį į tolimą M.Kulikausko vartų kampą – 1:1.

21-ąją minutę „Šilo“ stovykloje sugrįžo džiaugsmo banga. Po A.Račkaus ilgo perdavimo į dešinį kraštą A.Spelman, pastarasis skersavo kamuolį į baudos aikštę ir joje firminiu smūgiu galva R.Beniušis vėl išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį – 2:1.

27-ąją minutę rezultatyviausias „Šilo“ futbolininkas vėl pademonstravo meistriškumą. Būdamas vos kelių metrų nuo vartų atstumu, R.Beniušis sugebėjo atskriejusį į baudos aikštę kamuolį „perkelti“ per čia pat buvusį vartininką ir Kazlų Rūdos komanda padidino persvarą iki dviejų įvarčių – 3:1.

Nesnaudė ir varžovai. 37-ąją minutę klaida perduodant kamuolį Kazlų Rūdos komandai savoje aikštės pusėje pasinaudojo „Ateities“ futbolininkai. Perėmus jį, atakos smaigalyje atsidūrė M.Zabarauskas, kuris pasiuntė kamuolį į tolimą kampą ir vilniečiai rezultatą sušvelnino – 3:2.

Iki kėlinio pabaigos Kazlų Rūdos vienuolikė atstatė dviejų įvarčių pranašumą. 43-ąją minutę, po perdavimo iš kairio krašto, baudos aikštės prieigose kamuolį pasitvarkęs R.Stankevičius apsisukdamas su kamuoliu galingu smūgiu pasiuntė jį varžovų vartų link. Kamuolys po rikošeto suspurdėjo vartų tinkle – 4:2.

Antrajame kėlinyje dinamiškumo, permainingumo taip pat netrūko. Jau 46-ąją minutę „Šilo“ persvarą padidinti galėjo R.Beniušis.

Po M.Atmanavičiaus skersuoto kamuolio, baudos aikštėje Kazlų Rūdos komandos puolėjo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo pro pat vartų virpstą.

„Šilas“ „prisišaudė“ nesužaidus nei 10 minučių. 53-ąją, po perdavimo iš aikštės gilumos, atakos smaigalyje atsidūręs gynėjas D.Isoda neklydo.

„Šilo“ futbolininkas apsisukdamas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir padidino komandos persvarą iki trijų įvarčių – 5:2.

Vis dėlto „Šilo“ futbolininkai ir vėl neišvengė klaidos. 54-ąją minutę „nesusikalbėjimu“ išmušant kamuolį nuo savų vartų pasinaudojo vilniečiai. Vėl M.Zabarauskas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, švelnindamas Kazlų Rūdos komandos pranašumą – 5:3.

Kazlų Rūdos komanda realias galimybes atstatyti buvusį pranašumą turėjo 57-ąją minutę. Puikų smūgį, po varžovų pražangos, iš baudos aikštės prieigų atliko R.Stankevičius, tačiau per sienelę perkeltą kamuolį Vilniaus komandos vartininkas sugebėjo numušti.

Dar vienas toks epizodas užfiksuotas 76-ąją minutę. Po baudos smūgio kairiame varžovų aikštės krašte, kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštelę. Deja, joje pataikyti į vartų plotą būnant vos kelių metrų atstumu nuo jų nepavyko „Šilo“ futbolininkui.

Nepaisant neišnaudotų galimybių, Kazlų Rūdos komanda išlaikė dviejų įvarčių pranašumą iki dvikovos pabaigos ir iškovojo itin reikalingus tris taškus.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Vilmantas Bagdanavičius, Darius Isoda, Andrius Lukšys (58‘ Mindaugas Strauka), Giedrius Kazelis (46‘ Modestas Atmanavičius), Ričardas Beniušis (83‘ Irmantas Stankevičius), Benas Spietinis, Povilas Gavėnas, Renaldas Stankevičius, Artiom Spelman, Audrius Račkus.