Futbolas. Kazlų Rūdos U-19 futbolininkai pateko į finalą

2019-10-23

Praėjusį sekmadienį LFF U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono pirmenybes baigė D.Gabuževičiaus treniruojamas jaunimas.

Džiugu pažymėti, kad pirmąkart Kazlų Rūdos futbolo istorijoje šio amžiaus tarpsnio futbolininkai itin sėkmingai pasirodę Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse prasiskynė kelią į finalą, kuriame būsimas varžovas paaiškės tik pasibaigus dvikovoms spalio 27 d. Vakarų/Šiaurės regione.

D.Gabuževičiaus treniruojami SC „Šilo“ futbolininkai, per paskutiniuosius du turus iškovojo abi pergales ir užsitikrino antrąją vietą Pietų/Rytų regione.

Nors turnyrinės lentelės viršuje liko Kauno „Tauro B“ ekipa, tačiau pagal pirmenybių reglamentą, jeigu regiono nugalėtoja turi dublerinės komandos statusą, tai teisę finale dalyvauti įgyja sekanti, žemesnę poziciją užėmusi komanda.

Taigi, Kazlų Rūdos SC „Šilo“ U-19 futbolininkų laukia istorinis šansas susigrumti dėl aukščiausiojo apdovanojimo Pirmoje lygoje.

Grįžtant į paskutiniųjų dviejų turų peripetijas, SC „Šilo“ jaunimo laukė dvi kliūtys - abi išvykos.

Praėjusią savaitę D.Gabuževičiaus ugdomai komandai teko jėgas išmėginti su Kėdainių „Nevėžio“ vienuolike, na o vos po keleto dienų, Kazlų Rūdos futbolininkai viešėjo Jonavoje, kurioje susikovė su „Jonavos“ ekipa.

Kėdainiuose vykusiame mače Kazlų Rūdos komandos futbolininkams teko ropštis iš šiokios tokios duobės. Dar 7-ąją minutę aikštės šeimininkai, po keliamo kampinio prie SC „Šilo“ vartų, įžaidę kamuolį, jį baudos aikštėje „uždarė“ M.Kiela, išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį 1:0.

Kazlų Rūdos komanda nepasimetė ir praėjus vos porai minučių po praleisto įvarčio, varžovų klaida perduodant kamuolį prie savų vartų pasinaudojo T.Raštutis, kuris perėmė kamuolį ir pasiuntęs jį į vartų tinklą rezultatą išlygino – 1:1.

Dar neįpusėjus kėliniui, SC „Šilo“ futbolininkai sugebėjo išsiveržti į priekį – 1:2. Įvarčio autoriumi buvo I.Raštutis.

Pirmai dvikovos daliai artėjant prie pabaigos, 35-ąją minutę kairiame krašte su kamuoliu sugebėjo prasibrauti J.Stanionis, kuris skersavo jį į baudos aikštę ir joje galva kamuolį pasiuntė D.Grinevičius, padidindamas Kazlų Rūdos komandos persvarą dviem įvarčiais – 3:1.

Dar aiškesni pergalės kontūrai buvo matomi antrame rungtynių kėlinyje, kuomet SC „Šilo“ futbolininkai ne kartą galėjo pasižymėti, tačiau puikiai tuose epizoduose sužaisdavo kėdainiečių vartininkas.

Vis dėlto ledus ir šioje dvikovos dalyje pralaužė I.Raštutis. 63-ąją minutę rezultatyviausias Kazlų Rūdos komandos futbolininkas nukūrė vienas pats su kamuoliu per pusę aikštės ir pasiuntė jį į „Nevėžio“ vartų tinklą – 4:1.

Netrukus dar labiau padidinti persvarą turėjo galimybę A.Sidaravičius, kuomet baudos aikštėje buvo pargriautas I.Raštutis ir skirtas 11 m baudinys.

Deja, pasižymėti Kazlų Rūdos futbolininkui nepavyko. Nepaisant to, SC „Šilo“ jaunimas iškovojo užtikrintą pergalę 4:1 ir į turnyrinę lentelę brūkštelėjo itin svarbius tris taškus.

Na, o paskutinėse sezono rungtynėse Kazlų Rūdos vienuolikė ietis sukryžiavo su pastaruoju metu itin sėkmingai žaidusiais jonaviečiais.

Pirmame kėlinyje netrūko aštresnių dvikovų, emocijų, todėl teisėjas buvo priverstas tramdyti jas rodant vieną kitą geltoną kortelę.

Pirmi savojo šanso sulaukė Kazlų Rūdos futbolininkai. 26-ąją minutę, sužaidus jonaviškiui ranka, buvo skiriamas 11 m baudinys. Jį realizavo T.Raštutis, išvesdamas SC „Šilo“ komandą į priekį 1:0.

Visgi pirmaujančios komandos statusu Kazlų Rūdos futbolininkai pasimėgavo nepilnai dešimt minučių. 35-ąją minutę į greitą kontroataką suskubę aikštės šeimininkai progų nešvaistė.

Atakos smaigalyje atsidūręs D.Pinkevičius įveikė vartininko gynybą ir rezultatą išlygino – 1:1.

Smogiamąją galią Kazlų Rūdos komanda pademonstravo antrame kėlinyje, kurio metu atseikėjo varžovams keturis įvarčius.

57-ąją minutę kamuolį išmušinėjo nuo savų vartų J.Bieliauskas. Varžovų aikštės pusėje jį užvaldęs T.Raštutis atliko perdavimą I.Raštučiui ir pastarasis pasiuntė kamuolį į Jonavos vartų kamputį – 2:1.

Vos po poros minučių džiūgavimo pliūpsniai buvo girdimi vėl Kazlų Rūdos komandos stovykloje. Po puikaus A.Sidaravičiaus perdavimo, atakos smaigalyje atsidūręs I.Raštutis pasiuntė dar vieną tikslų smūgį ir SC „Šilas“ padidino persvarą iki 3:1.

62-ąją minutę į aikštės šeimininkų vartus buvo įmuštas kuriozinis įvartis. Po kampinio, keliamo prie Jonavos komandos vartų, kamuolys buvo įskriejęs į baudos aikštę ir joje, stovėdamas nugara į vartų pusę, T.Raštutis itin aukšta trajektorija smūgiavo kamuolį „per save“ ir kamuolys nusileido vartų tinkle – 4:1.

Paskutinį kirtį aikštės šeimininkai patyrė 72-ąją minutę. Jo užuomazgos prasidėjo, kuomet E.Bindokas sugebėjo išsaugoti kamuolį ties šonine linija, neleisdamas jam nuriedėti į užribį.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkas atliko tikslų perdavimą I.Raštučiui, pastarasis pasiuntė kamuolį prie T.Raštučio kojų ir SC „Šilo“ futbolininkas pasiuntė jį į vartų tinklą – 5:1.

Kazlų Rūdos komanda iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę ir susikūrė visas galimybes palikti pėdsaką mūsų miestelio jaunimo futbolo istorijoje...