Futbolas. Pirmose superfinalo rungtynėse Kazlų Rūdos jaunimas sugebėjo nukauti Gargždų „Bangą“

2019-11-09

Trečiadienio popietę pirmąsias LFF U-19 Pirmos lygos superfinalo rungtynes sužaidė D.Gabuževičiaus treniruojami Kazlų Rūdos SC „Šilo“ futbolininkai.

Varžovas buvo išties grėsmingas – pajėgiausia Šiaurės/Vakarų regiono ekipa, Gargždų „Banga“.

Nors tos dienos akistatoje kamuolio kontrolės ir kuriamų pavojingų epizodų atžvilgiu dominavo varžovai, tačiau įvarčius mušė aikštės šeimininkai.

Pirmame superfinalo mače fortūna buvo absoliučiai Kazlų Rūdos komandos pusėje, kuri sugebėjo įveikti gargždiškius rezultatu 3:0 (2:0). Visus tris įvarčius SC „Šilo“ jaunimo gretose mušė Ignas Raštutis.

Ar pakaks šio rezultato Kazlų Rūdos komandai Pirmos lygos triumfui, sužinosime jau sekmadienį, kuomet bus žaidžiamos atsakomosios rungtynės Gargžduose.

Na, o grįžtant į pirmąjį mačą, tai „Bangos“ futbolininkai kamuolį daugiau kontroliavo visų rungtynių metu, sukūrė ne vieną progą įmušti įvarčiui, tačiau nei vienos iš jų neišnaudojo.

Pasiaukojančiai rungtyniavo ir aikštės šeimininkai, kurie maksimaliomis pastangomis stengėsi gintis nuo grėsmingų varžovų atakų.

Jau pirmomis rungtynių minutėmis vieno iš Gargždų futbolininkų smūgiuotą kamuolį ne be vargo J.Bieliauskui teko nukreipti už galinės linijos.

Čia pat savo spyglius pademonstravo ir aikštės šeimininkai. Keliant kampinį prie varžovų vartų, po D.Saukos smūgiuoto kamuolio, pastarasis „lyžtelėjo“ svečių vartų skersinį.

Pirmas epizodas, vos nepasibaigęs įvarčiu į Kazlų Rūdos komandos vartus buvo užfiksuotas 28-ąją rungtynių minutę, kuomet už gynybinės linijos kamuolį gavęs P.Srėbalius įsiveržė į baudos aikštę ir smūgiavo kamuolį. Jį šiek tiek lietė rankomis J.Bieliauskas.

Gargždiškis turėjo galimybę darkart kartoti smūgį, būnant vos poros metrų nuo vartų atstumu, tačiau svečių futbolininko smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

Tos dienos dvikovoje visu šimtu procentų pasiteisino futbolo dėsnis „neįmuši tu, įmuša tau...“. Jau 30-ąją minutę iš aikštės gilumos gavęs kamuolį I.Raštutis susistabdė jį krūtine baudos aikštėje, suklaidino vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį 1:0.

35-ąją minutę „Bangos“ futbolininkai galėjo išlyginti rezultatą, kuomet atakos smaigalyje vėl už gynybinės linijos kamuolį gavo P.Srėbalius, tačiau tąkart puikiai sužaidė vėl J.Bieliauskas, kuris kamuolį atrėmė ir galų gale aikštės šeimininkai atsipirko kampiniu.

Į tai atsakymą aikštės šeimininkai pateikė 40-ąją minutę. Atlikdamas baudos smūgį, varžovų vartininką  pergudravo I.Raštutis. Rezultatyviausio Kazlų Rūdos futbolininko smūgiuotas kamuolys pro varžovų pastatytą sienelę skriejo į artimą kampą ir suspurdėjo vartų tinkle – 2:0.

Gargždų futbolininkai sušvelninti rezultatą galėjo jau paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis. Vėl progos neišnaudojo P.Srėbalius. Jo smūgiuotą kamuolį atrėmė čia pat baudos aikštėje prisistatęs J.Bieliauskas.

Antrame kėlinyje varžovų spaudimas tęsėsi. Tęsėsi ir neišnaudotos progos, variusios svečius į neviltį. To nebuvo galima pasakyti apie aikštės šeimininkus. Dar 51-ąją minutę aikštės viduryje gavęs kamuolį I.Raštutis sugebėjo įveikti kelių varžovų gynybą ir įsiveržęs į baudos aikštę pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Čia pat vėl galimybę turėjo sušvelninti rezultatą svečių futbolininkai. Po skersuoto kamuolio iš krašto, vienas iš varžovų futbolininkų smūgiavo kamuolį baudos aikštėje, tačiau jį atrėmė J.Bieliauskas.

Visą antrą kėlinį svečiai spaudė aikštės šeimininkus, tačiau Kazlų Rūdos futbolininkai egzaminą išlaikė visu 10 balų, išsaugojo vartus sausus ir šventė pirmoje finalo dalyje pergalę rezultatu 3:0.