Jėgos sportas. Plutiškių gimnazistai pateko į Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčio kilnojimo finalą

2020-01-31

Praėjusį penktadienį, sausio 24 d., Kazlų Rūdos sporto centro salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų tarpzoninės svarsčio kilnojimo varžybos.

Tądien į Kazlų Rūdą pakovoti dėl dviejų kelialapių į finalus atvyko trys komandos – Jonavos rajono Bukonių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos ir Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazijos jėgos sporto atstovai.

Varžybų programą sudarė svarsčio stūmimo ir rovimo rungtys. Dalyviai individualiai varžėsi atskirose svorio kategorijose tuo pačiu rinkdami taškus ir komandinei įskaitai.

Daugiausia pirmų vietų tarpzoninėse varžybose šįkart iškovojo Vilkaviškio rajono jėgos sporto atstovai. Nugalėtojais tapo Justas Ašutaitis (iki 63 kg), Tadas Plycneris (iki 68 kg), Alanas Šitkauskas (iki 73 kg), Edvardas Povilaitis (iki 78 kg), Marius Matikiūnas (iki 85 kg).

Merginų grupėje, lengviausioje bei sunkiausioje svorio kategorijose dominavo Plutiškių gimnazijos moksleiviai.

Merginos varžėsi vienoje, svarsčio rovimo rungtyje, ir pirmoji vieta šiose varžybose atiteko Kristinai Matijošaitytei (iki 63 kg) ir Justei Januševičiūtei (virš 63 kg).

Vaikinų grupėje lengviausioje, svorio kategorijoje iki 53 kg, pirmas buvo Gustas Vilbikaitis. Šių varžybų sunkiasvorių kovas laimėjo plutiškietis Džiugas Kazakevičius (svorio kategorija virš 85 kg).

Vieną pirmąją vietą iškovojo ir Jonavos rajono jėgos sporto atstovas. Svorio kategorijoje iki 58 kg pirmoji vieta teko Laurynui Augūnui.

Komandinėje įskaitoje triumfavo Gražiškių gimnazistai, bendroje įskaitoje surinkę 112 taškų. Antroji pozicija su 108 taškais atiteko Plutiškių gimnazijos komandai.

Minėtos komandos ir iškovojo teisę toliau mėginti skintis kelią link pergalių svarsčio kilnojimo varžybose didžiajame finale.