Jėgos sportas. Štangos spaudimo atvirose varžybose šįmet užfiksuotas rekordinis dalyvių būrys

2020-03-06

Kazlų Rūdos sporto centre buvo surengtos tradicinės Atvirosios štangos spaudimo varžybos, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti ir Lietuvos kariuomenės pereinamajai taurei laimėti.

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininko mjr. Kęstučio Čekavičiaus iniciatyva organizuotame renginyje, bendradarbiaujant suKazlų Rūdos sporto centru irLietuvos jėgos trikovės federacija, šįmet sudomino daugiau nei šimtą jėgos sporto atstovų. Tai naujas nuo 2012 metų organizuojamų šių varžybų rekordas.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų, Teisingumo ministerijų padalinių, Lietuvos šaulių sąjungos, Kazlų Rūdos savivaldybės ir kitų organizacijų. Džiugu, kad šiemet varžybose dalyvavo ir 16 moterų.

Gausiai susirinkusius varžybų dalyvius sveikino LKM vadas plk. Egidijus Karvelis ir varžybų vyr. teisėjas, Lietuvos jėgos trikovės federacijos prezidentas Erlandas Petrauskas.

Dėl LKM pereinamosios taurės rungėsi 30 komandų. Varžybų programą sudarė dvi rungtys: maksimalaus svorio štangos spaudimo ir savo kūno svorio štangos spaudimo kartojimų.

Pagal Atvirųjų štangos spaudimo varžybų reglamentą, komandas galėjo sudaryti ne daugiau nei trys asmenys, buvo skaičiuojami individualios ir komandinės įskaitų rezultatai.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo ir LKM pereinamąją taurę laimėjo Lietuvos policijos II komanda (Austė Atgalainytė, Nerijus Bimbiris, Kęstutis Brindza), antroji vieta atiteko Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro komandai (Evaldas Černiauskas, Tomas Drevnickis, Vitalijus Trafimovas), trečiąją vietą laimėjo Vadovybės apsaugos departamento komanda (Laimutis Dičiūnas, Birutė Kavalskienė, Žilvinas Šidlauskas).

Individualioje įskaitoje moterų maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Austė Atgalainytė (štangos svoris – 87,5 kg), antrąją vietą užėmė Lina Linkaitė (štangos svoris – 65 kg), trečioji vieta atiteko Otilijai Lukenskaitei (štangos svoris – 62,5 kg).

Individualioje įskaitoje vyrų  maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje:

- Svorio kategorijoje iki 70 kg pirmąją vietą iškovojo Albertas Motiečius (štangos svoris – 160 kg), antrąją vietą užėmė Kęstutis Brindza (štangos svoris – 117,5 kg), trečioji vieta atiteko Evaldui Vosyliui (štangos svoris – 115 kg).

- Svorio kategorijoje iki 80 kg pirmąją vietą iškovojo Laurynas Lukoševičius (štangos svoris – 170 kg), antrąją vietą užėmė Nerijus Bimbiris (štangos svoris – 167,5 kg), trečioji vieta atiteko Mariui Rašimui (štangos svoris – 145 kg).

- Svorio kategorijoje iki 90 kg pirmąją vietą iškovojo Evaldas Černiauskas (štangos svoris – 200 kg), antrąją – Žilvinas Šidlauskas (štangos svoris – 165 kg), trečioji vieta atiteko Mariui Smalkiui (štangos svoris – 162,5 kg).

- Svorio kategorijoje virš 90 kg pirmąją vietą laimėjo Tomas Drevnickis (štangos svoris – 220 kg), antrąją – Linas Palivonas (štangos svoris – 217,5 kg), trečiąją vietą iškovojo Mindaugas Butkus (štangos svoris – 215 kg). Tomas Drevnickis pagerino net 12,5 kg šių varžybų rekordą, kurio autoriumi lig tol buvo Linas Palivonas.

Individualioje įskaitoje moterų savo kūno svorio štangos spaudimo kartojimų rungtyje (moterys šiose varžybose spaudė pusės savo kūno svorio štangą) pirmąją vietą iškovojo Otilija Lukenskaitė (72 kartojimai), antrąją vietą užėmė Austė Atgalainytė (58 kartojimai), trečiąją – Birutė Kavalskienė (51 kartojimas) (moterys spaudė 50 proc. nuo kūno svorio sveriančią štangą, - aut.past.).

Individualioje įskaitoje vyrų savo kūno svorio štangos spaudimo kartojimų rungtyje:

- Svorio kategorijoje iki 70 kg pirmąją vietą laimėjo Albertas Motiečius (34 kartojimai), antrąją – Evaldas Vosylius (33 kartojimai), trečioji vieta atiteko Kęstučiui Brindzai (25 kartojimai).

- Svorio kategorijoje iki 80 kg pirmąją vietą iškovojo Laurynas Lukoševičius (41 kartojimas), antrąją vietą užėmė Nerijus Bimbiris (33 kartojimai), trečiąją – Arūnas Liekis (33 kartojimai).

- Svorio kategorijoje iki 90 kg pirmąją vietą iškovojo Andrius Jonuitis (32 kartojimai), antrąją – Evaldas Černiauskas (31 kartojimas), trečioji vieta atiteko Žilvinui Šidlauskui (30 kartojimų).

- Svorio kategorijoje virš 90 kg pirmąją vietą laimėjo Tadas Gavėnas (27 kartojimai), antrąją – Laimutis Dičiūnas (26 kartojimai), trečiąją vietą iškovojo Vitalijus Trafimovas (25 kartojimai).

Daiktiniais prizais buvo apdovanotos 3 geriausius rezultatus abiejose štangos spaudimo rungtyse parodžiusios sportininkės – pirmoji vieta atiteko Austei Atgalainytei, antroji – Otilijai Lukenskaitei, trečioji – Linai Linkaitei.

Atvirosios štangos spaudimo varžybos buvo tiesiogiai transliuojamos „Youtube“ kanalu, kuris sulaukė tūkstančių šios sporto šakos entuziastų peržiūrų...

Nuoširdžiai DĖKOJAME G.MOCEVIČIAUS FIRMAI “GINALAS” už nuolatinę paramą organizuojant tokio kalibro sporto renginius Kazlų Rūdoje, o taip pat – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkui mjr. KĘSTUČIUI ČEKAVIČIUI už puikias iniciatyvas vystant sporto tradicijas mūsų krašte!