Kazlų Rūdos sporto centras
NAUJIENOS

Kazlų Rūdos futbolo klubo „Šilas“ startas – ne svajonė, o realybė!

2011-11-30

Šia džiugia įžanga norime pradėti sporto straipsnelių ciklą, skirtą informuoti Kazlų Rūdos savivaldybės sporto bendruomenę apie mūsų miestelio sporto veidą, jau daug metų populiariausią sporto šaką – futbolą. Nuo pirminės idėjos, futbolo klubo “Šilas” atgaivinimo iki realaus veiksmo – vienas žingsnis. Šiam proveržiui įvykti, sporto entuziastų džiaugsmui, sudarė galimybes Kazlų Rūdos savivaldybė, kurios pozityvų požiūrį apskritai į sportą, rekreaciją, sveikatingumą akivaizdžiai matome sporto bazių gerėjančioje infrastruktūroje. Šįmet buvo didelis dėmesys skirtas ir futbolo plėtrai. Šiai  masiškiausiai sporto šakai savivaldybė skyrė papildomą finansinę pagalbą, kurios apčiuopiamus rezultatus galime matyti jau šiandien: vaikams buvo sudarytos sąlygos dalyvauti ne tik įprastiniuose Lietuvos futbolo čempionatuose, kurie yra Sporto centro rūpestis, bet ir sudarytos papildomos galimybės kelti sportinį meistriškumą įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. Jaunieji Sporto centro futbolininkai, kurių ateitis – įsilieti į suaugusiųjų futbolo gretas dalyvavo turnyruose, vykusiuose Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Juose buvo iškovota daug svarbių pergalių. Nesuklysime pasakę, kad kazlųrūdiečiai yra gerai žinomi bendraamžių futbolo bendruomenėje, iš kurių dauguma žino, kad su mažaisiais kamuolio virtuozais iš Kazlų Rūdos reikia skaitytis. Pabrėžtina, kad susidomėjimas futbolu savivaldybėje akivaizdus. Tai rodo tas faktas, kad vaikams vykstant į bet kokio rango varžybas kartu su jais vyksta ir jų tėveliai. Sporto centro l.e.p. Giedriaus Gorianovo teigimu, futbolas – puikus darnios bendruomenės pavyzdys, kurios sąveikos ašis sudaro ugdytiniai, treneriai, tėveliai. Į tokį trio modelį galėtų orientuotis ir kitos sporto šakos, galų gale ugdymo įstaigos, nes čia matome, kad tėveliai be jokio prievartos elemento, kasdiene žargonine kalba šnekant “užsikabinę” aktyviai domisi vaikų rezultatais, varžybų metu būna aistringi sirgaliai. Šioje terpėje mes matome, kaip gali būtį ugdoma asmenybė, nėra abejonės, kad kaupiama pergalių džiaugsmo ir pralaimėjimų kartėlio patirtis teigiamai veikia vaiko charakterio ugdymą, kuris kasdieniame gyvenime gali reikštis kaip galimybė kovoti su kasdienybėje kylančiais sunkumais.

Kazlų Rūdos futbolas vystomas dviem kryptimis: vaikų ir suaugusių. Be abejo, vaikai yra mūsų ateitis, tačiau suaugę taip pat nėra praeitis, mažiesiems ugdytiniams būtina turėti autoritetų, asmenybių, į kuriuos būtų galima orientuotis, kas papildomai stiprintų motyvaciją žaisti futbolą, todėl tuo tikslu jau šiandien atgimsta Kazlų Rūdos futbolo “Šilas” komanda. Akivaizdu, jog futbolas reikalingas mūsų savivaldybei, norinčių treniruotes lankyti, patekti į rinktinę  ir ginti Kazlų Rūdos garbę Sporto centro salė vos sutalpina. “Šilo” komandos atgimimas nėra tuščias populizmas ar kažkokia teorinė spekuliacija, prisidėdami finansiškai suinteresuotumą rodo ir nemaža dalis verslininkų, netgi pavieniai fiziniai asmenys. Formuoti komandą ir vesti olimpo link patikėta Kazlų Rūdos žinomam futbolininkui, šiuo metu treneriui – Sauliui Vikertui. Džiugu, kad jau pirmomis gruodžio dienomis Kazlų Rūdos “Šilo” laukia pirmasis iššūkis – Lietuvos salės futbolo I lygos čempionatas, kuriame laukia ir namų rungtynės, todėl norėtume paraginti visus, turinčius bent krislelį sentimentų futbolui atvykti į Sporto centro salę ir aktyviai palaikyti kazlųrūdiečius. Būkime realistais, tokio rango varžybose neturint varžybinės patirties pirmieji žingsniai nebus lengvi, tačiau didieji miestai taip pat ne iškart buvo pastatyti…Bet kokiu atveju salės futbolas “Šilo komandai – tai tramplynas į didįjį futbolą. Jau kitąmet planuojama, kad “Šilo” komanda startuos ir Lietuvos čempionato II lygoje. Sporto klubo valdyba, Sporto centro bendruomenė tikisi, kad grįš į stadioną gausi žiūrovų armija, kuri atstoja papildomą žaidėją futbolo aikštėje.

Pabaigai, norėtume padėkoti Kazlų Rūdos savivaldybei už paramą ne pažadais, o realiais darbais plėtojant sportą mūsų nedidelėje savivaldybėje. Puikiai matome, kad Kazlų Rūda koja kojon lygiuojasi ir į kitas Lietuvos savivaldybes, suvokiančias, kad sportas gali būti  ne tik vienijanti jėga, bet ir mūsų emocinį lauką praturtinantis dvasinio gyvenimo penas.

Grįžti į naujienų sąrašą